Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir?(Videolu)


Kalorifer böceği bazıları için kâbustur. Böyle kimseler için özellikle gece tuvalete kalktığınızda ya da mutfağa su içmeye gittiğinizde bir anda bir korku filminin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Ortalıkta dolaşan kalorifer böcekleri canınızı oldukça fazla sıkabilir. Kalorifer böcekleri nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı sever. Kalorifer böceklerinden nasıl kurtulurum sorusunu hemen hemen bu dönemde herkesin aklına gelen sorulardan. İşte sizlere kalorifer böceklerinden kurtulacağınız önemli bilgileri bu içerikte sizlere sunacağız.


YouTube video

Kalorifer böceğinin yuva yapmak için en sevdiği yerler lavabo, banyo, mutfak ve su borusu etrafıdır. Kalorifer böceğinin dişisi yumurtalarını sırtında taşır ve sadece tek seferde yaklaşık iki yüz yumurta bırakır.

Yavrular on sekiz gün sonra yumurtadan çıkar. Kalorifer böceğinin ilginç bir özelliği de bir gecede on katlı bir binayı gezebilmesi hatta bir gün boyunca 4,5 km mesafe kat edebilmesidir.


Kafasındaki antenler nem ve yiyecek tespitinde kullanılmaktadır. Kalorifer böceği insanların yedikleri ve yemedikleri her şeyi yiyebilir. Çok pis olan mikrop taşıyıcı kalorifer böcekleri birçok bulaşıcı ve salgın hastalık mikrobunu da üzerinde taşır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Mutfak Dolabı Ölçüsü: Mutfak Dolabı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kalorifer böceğinden bulaşabilen hastalıklar şunlardır: Pnomoni, hepatit, mantar hastalıkları, astım, alerjik reaksiyon, dizanteri, gıda zehirlenmesidir.


Kalorifer böceği, evlerimize alış veriş yoluyla, kanalizasyon yollarındaki sızıntı ile, eve giren eşyalar ile girebilmektedir.

Kalorifer böceği kurtulma yolları!

Kalorifer böceğinden kurtulmak için iki farklı yol vardır. İkisi de ilaçlı kurtulma yoludur. Birinci ve daha kesin olan yöntem kokulu sıvı ilaç uygulamasıdır. Kalorifer böceği hangi kokuyu sevmez, sorusunun aslında cevabı ilaçların içindeki maddelerdir.


Bu uygulama sonrasında evde yaşayanların da bir süre evi terk etmeleri istenir. İlaç sayesinde kalorifer böceklerinden tamamen kurtulmak mümkündür. İlacı uygulayan kişilerin profesyonel olmaları önemlidir.

Kalorifer böceğini ne öldürür?

Kalorifer böcekleri için kokulu sıvı ilaç uygulamak istemiyorsanız jel ilaçlama yöntemini de kullanabilirsiniz. Bu yöntemle kalorifer böcekleri yuvalarına yakın yerlere konulan jel ilaçlar böcek tarafından yenir.


Jel ilacı yiyen kalorifer böceği yuvasına döner ve ölür. Ölen kalorifer böceğini yiyen diğer böcekler de zincirleme şeklinde ölür. Böylece kısa sürede kalorifer böceklerinden kurtulmuş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Krem Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

Haşere probleminiz varsa ev ve iş yerlerinde periyodik olarak ilaçlama yapılmasını öneriyoruz. Bir apartmanda yaşıyorsanız sadece bulunduğunuz daireyi ilaçlatmanız kalorifer böceğinden kurtulmanız için yeterli olmayacaktır. Tüm apartmanı ilaçlatmanız gerekir.


YouTube video
Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: | Puan Ortalaması: ]
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x