Birbirinden Orijinal 20 Paletten Orta Sehpa Fikri

Yanmış Yağ Nasıl Temizlenir?

Çimstone Tezgah mı Granit Tezgah mı?

Mutfak için Eğlenceli Dekoratif Tabak Yapımı

Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 15 Eylül 2017

Kalorifer böceği neden olur

Kalorifer böceği bazıları için kâbustur. Böyle kimseler için özellikle gece tuvalete kalktığınızda ya da mutfağa su içmeye gittiğinizde bir anda bir korku filminin içinde kendinizi bulabilirsiniz.

Ortalıkta dolaşan kalorifer böcekleri canınızı oldukça fazla sıkabilir. Kalorifer böcekleri nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı sever.

Kalorifer böceğinin yuva yapmak için en sevdiği yerler lavabo, banyo, mutfak ve su borusu etrafıdır. Kalorifer böceğinin dişisi yumurtalarını sırtında taşır ve sadece tek seferde yaklaşık iki yüz yumurta bırakır.

Yavrular on sekiz gün sonra yumurtadan çıkar. Kalorifer böceğinin ilginç bir özelliği de bir gecede on katlı bir binayı gezebilmesi hatta bir gün boyunca 4,5 km mesafe kat edebilmesidir.

Kafasındaki antenler nem ve yiyecek tespitinde kullanılmaktadır. Kalorifer böceği insanların yedikleri ve yemedikleri her şeyi yiyebilir. Çok pis olan mikrop taşıyıcı kalorifer böcekleri birçok bulaşıcı ve salgın hastalık mikrobunu da üzerinde taşır.

Kalorifer böceğinden bulaşabilen hastalıklar şunlardır: Pnomoni, hepatit, mantar hastalıkları, astım, alerjik reaksiyon, dizanteri, gıda zehirlenmesidir.

Kalorifer böceği, evlerimize alış veriş yoluyla, kanalizasyon yollarındaki sızıntı ile, eve giren eşyalar ile girebilmektedir.

Kalorifer böceğinden kurtulma yolları

Kalorifer böceği kurtulma yolları

Kalorifer böceğinden kurtulmak için iki farklı yol vardır. İkisi de ilaçlı kurtulma yoludur. Birinci ve daha kesin olan yöntem kokulu sıvı ilaç uygulamasıdır.

Bu uygulama sonrasında evde yaşayanların da bir süre evi terk etmeleri istenir. İlaç sayesinde kalorifer böceklerinden tamamen kurtulmak mümkündür. İlacı uygulayan kişilerin profesyonel olmaları önemlidir.

Kalorifer peteklerinin havası nasıl alınır merak ediyorsanız petek havası alma yazımı okuyabilirsiniz.

Kalorifer böceğini ne öldürür

Kalorifer böcekleri için kokulu sıvı ilaç uygulamak istemiyorsanız jel ilaçlama yöntemini de kullanabilirsiniz. Bu yöntemle kalorifer böcekleri yuvalarına yakın yerlere konulan jel ilaçlar böcek tarafından yenir.

Jel ilacı yiyen kalorifer böceği yuvasına döner ve ölür. Ölen kalorifer böceğini yiyen diğer böcekler de zincirleme şeklinde ölür. Böylece kısa sürede kalorifer böceklerinden kurtulmuş olursunuz.

Kalorifer böceği ilaçlama

Haşere probleminiz varsa ev ve iş yerlerinde periyodik olarak ilaçlama yapılmasını öneriyoruz. Bir apartmanda yaşıyorsanız sadece bulunduğunuz daireyi ilaçlatmanız kalorifer böceğinden kurtulmanız için yeterli olmayacaktır. Tüm apartmanı ilaçlatmanız gerekir.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Bunlar da var!
Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu

22 Ağustos 2015
El Dokuması Halılar

El Dokuması Halılar

13 Mayıs 2015
Dekoratif Çerçeveler

Dekoratif Çerçeveler

10 Ağustos 2015
Balkonda Şenlik Zamanı

Balkonda Şenlik Zamanı

26 Mayıs 2015
Dekorasyonda Renk Nedir?

Dekorasyonda Renk Nedir?

30 Nisan 2015
Anne Yanı Beşikler

Anne Yanı Beşikler

2 Eylül 2015