İlhamveren Kış Bahçesi Fikirleri

20
2975

Bahçe keyfini ve doğa ile bütünleşmenin zevkini kışın da çıkarmak için kış bahçesi fikirleri çok yerinde bir karardır. Birçok kişinin merak ettiği kış bahçesi nedir, kış bahçesi fiyatları hangi aralıktadır, kış bahçesi dekorasyonu nasıl yapılır?

Sorularına yanıt bulabileceğiniz yazımızda aynı zamanda kış bahçesi görselleri ile de kendinize uygun bir kış bahçesi tasarlayabilirsiniz.

Bahçe ortamından kışın da ayrılmak istemeyenler için düşünülmüş kış bahçeleri uygulamalarında temel hedef bahçenin güzelliklerini ve tabiatın ruha enerji veren özelliklerini kışın da yaşamaktır.

Bunun için evinizin bahçesinde ister bağımsız olarak isterseniz eviniz ile bitişik şekilde kış bahçesi modelleri tasarlayabilirsiniz.

blank
Kış bahçesi dekorasyon fikirleri

Düşündüğünüz modellemeyi profesyonel ekiplerin yönlendirmesi ile sonuçlandırabilir ve kullanılacak malzemeden tasarım ayrıntılarına kadar en ince noktaların da belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kış bahçesi dekorasyonu için öncelikle yapmanız gereken alanı belirlemektir. Evinizin hangi bölümünde bu uygulamanın yapılması size görsellik ve estetik açıdan artı değer katacaktır?

Bunun tespitinde profesyonel ekiplerden yardım almanız da mümkündür ancak evinizi en iyi siz tanıdığınız için bahçe uygulamasının da nereye yapılacağının tespiti de çoğunlukla size kalmaktadır.

blank
Kış bahçe dekorasyonu

Yer tespiti yapıldıktan sonra bu yerin ne kadarını kullanacağınız da kış bahçesi fiyatları için doğrudan belirleyici bir etkendir.

Uygulama alanının metrekaresini belirlerken misafirlerinizle birlikte muhtemel azami kişi sayısı size uygulama yapacağınız alanın tespitinde yardımcı olacaktır.

Kış bahçelerinde kullanabileceğiniz kışlık dekoratif örgü fikirleri için tıklayın.

Kış bahçesi dekorasyonu

Kış bahçesinin yapım aşamasında tercih edeceğiniz malzemelerin evin dış ve iç görünümüne uygun olması oldukça önemlidir.

Özellikle evinizin dış cephe boyasına uygun renkte malzemeler kullanmak kış bahçesini evinizin bir bölümü olarak düşünülmesini sağlayacak ve sonradan yapılmış bir eklenti havasından kurtaracaktır.

Kış bahçesinin dekorasyon çalışmaları için farklı ana malzemeler tercih edebilirsiniz ki dekorasyonda en belirleyici etkenlerden biri de bu ana malzemeler olacaktır.

blank
Kapalı kış bahçe fikirleri

Ahşap, kış bahçeleri için kullanılan önemli malzemelerden biridir. Ahşap hem bulunduğu ortama sıcaklık verir hem de güzel bir dekorasyon malzemesidir.

Ahşap rengini eviniz ile uyumlu istediğiniz bir renge boyama şansınız da vardır. Ahşap sayesinde tabiattan bir parça ile bahçenizi güzelleştirmiş olacaksınız.

Farklı renkteki alüminyum ve PVC de kış bahçeleri için kullanılan ana malzemeler grubunda yer almaktadır. Bu malzemelerin de standartlara uygun niteliklere sahip olması önemli uygulama basamaklarını içermektedir.

Dış etkenlerle doğrudan temas edecek malzemelerin kalitesi ve dayanım gücü yeterli seviyede olmazsa zaman içerisinde farklı deformasyonlar gözlemlenebilmektedir.

Kış bahçelerinin değişmeyen malzemelerinden biri de camdır. Camın saydam olması sebebiyle doğa ile mekan arasında bir iletişim kurma şansı elde edebilmektesiniz. Bu iletişimin görsel olması sebebiyle de cam, vazgeçilmez bir malzeme olarak karşımıza çıkar.

Camın nitelikleri kış bahçesinin maliyet fiyatını da belirlemektedir. Bazı camlar çift taraflı özellikleri ile ısı kaybını azaltmakta ve mekanın daha sıcak kalmasını sağlamaktadır.

blank
Kış bahçesine cam önerileri

Bazı camlar da güneşten gelen zararlı ışınları absorbe etme özelliğine sahiptir. Bazı camlar hafif renklendirilirken bazıları tamamen düzdür. Bütün bunlar sizin isteğinize bağlı olarak yapılabilecek düzenlemelerdir.

Seçeceğiniz kış bahçesinin uygulaması da güvenilir ve alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Malzeme kalitesi ne kadar önemliyse işçilik kalitesi de en az malzeme kalitesi kadar önemlidir.

Bazı kış bahçelerinde gözlemlediğimiz deformasyonların büyük bir kısmı malzemelerin doğru uygulanmamasından kaynaklanmaktadır. Özellikle camların montajı ve hava ile temas edecek dış bölgelerin montajı işçilik kalitesini ortaya çıkaran en önemli alanlardır.

Daha önce kaleme aldığım kar yağışını izleyebileceğiniz kış bahçesi fikirleri yazıma da göz gezdirebilirsiniz.

Kış bahçesi görselleri

Kış bahçeleri örneklerini merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız birbirinden güzel görselleri inceleyebilirsiniz.

İncelemenizin ardından size uygun modelleri tespit edip siz de kışın muhteşem güzelliklerini bahçenizde yaşayabilirsiniz.

20 YORUMLAR

  1. Bir gün evim olursa hele ki bahçeli bir evim olursa ilk yapacağım şey kış bahçesi… Kışın sıkılıyoruz evin içinde lazım böyle bir yer… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here