Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri

Kış bahçesi, yalnızca apartmanlarda yer alan, üst katlardaki balkon değildir. Zemin katta yer alan bahçenin bir bölümü gibi görünen ya da üstü kapatılan kimi kış bahçelerine de bu ad verilmektedir. Adı, aslında sahanın nasıl kullanılacağına bağlı şekilde değişir. Örneğin kış terası şeklinde bir kavram olmadığından bu sahalar kış bahçesi şeklinde isimlendirilir. Bu tanım kış bahçesi nedir sorusuna yanıt olarak verilebilir. Kış bahçesi dekorasyonu hakkında geniş bilgilerin yer aldığı aşağıdaki fikirlere mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

YouTube video

Bahçe keyfini ve doğa ile bütünleşmenin zevkini kışın da çıkarmak için kış bahçesi fikirleri çok yerinde bir karardır. Birçok kişinin merak ettiği kış bahçesi nedir, kış bahçesi fiyatları hangi aralıktadır, kış bahçesi dekorasyonu nasıl yapılır? Sorularına yanıt bulabileceğiniz yazımızda aynı zamanda kış bahçesi görselleri ile de kendinize uygun bir tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Bahçe ortamından kışın da ayrılmak istemeyenler için düşünülmüş kış bahçeleri uygulamalarında temel hedef bahçenin güzelliklerini ve tabiatın ruha enerji veren özelliklerini kışın da yaşamaktır. Bunun için evinizin bahçesinde ister bağımsız olarak isterseniz eviniz ile bitişik şekilde kış bahçesi modelleri tasarlayabilirsiniz.

Düşündüğünüz modellemeyi profesyonel ekiplerin yönlendirmesi ile sonuçlandırabilir ve kullanılacak malzemeden tasarım ayrıntılarına kadar en ince noktaların da belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kış Bahçesi M2 Fiyatları

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış bahçesi dekorasyon fikirleri

Kış balkonu dekorasyonu için öncelikle yapmanız gereken alanı belirlemektir. Evinizin hangi bölümünde bu uygulamanın yapılması size görsellik ve estetik açıdan artı değer katacaktır?

Bunun tespitinde profesyonel ekiplerden yardım almanız da mümkündür ancak evinizi en iyi siz tanıdığınız için bahçe uygulamasının da nereye yapılacağının tespiti de çoğunlukla size kalmaktadır. Yer tespiti yapıldıktan sonra bu yerin ne kadarını kullanacağınız da kış bahçesi fiyatları için doğrudan belirleyici bir etkendir.

Uygulama alanının metrekaresini belirlerken misafirlerinizle birlikte muhtemel azami kişi sayısı size uygulama yapacağınız alanın tespitinde yardımcı olacaktır.

Kış bahçesi M2 fiyatları aslında kullanılan malzemenin çeşidine, alanın genişliğine ve kullanıcının isteklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu noktada tam bir fiyat vermek güç olsa da en az 10 bin ₺ ile işe başlamanız istediğiniz bir bahçeyi tasarlamak için size bir fikir verecektir.

Burada Kar Yağışını İzleyebilirsiniz!

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri

Bu tarz bahçelere pek de alışık olmayan bir millet olsak da artık kış balkonu fikirleri de dekorasyonda kendine yer bulmaya başladı. Kar yağışlarının başlaması ve yeni yılla birlikte kış bahçesi dekorasyon fikirleri üzerine düşüncelerimi sunmak ve örnek kış balkonu görsellerini takipçilerimle paylaşmak istedim.

Ülkemizde kış şartları oldukça çetin geçiyor. Özellikle kar yağışı ile kışın geldiğini anlıyoruz ve içimiz sevinçle doluyor. Bu tarz bahçe fikrini özellikle müstakil evlere sahip olan takipçilerimiz mutlaka düşünmeli diye düşünüyorum.

Çünkü bahçeden kar yağışını izlemek çok keyifli. Yaz aylarını aratmayacak konforlu bir şekilde dekore edeceğiz kış bahçeleri ile kışın daha zevkli geçecek.

Küçük maliyetlerle tasarlayabileceğiniz kış bahçelerinde en önemli nokta camlarla kaplı olması. Cam yapı sayesinde dışarısı çok net görünecek kışın verdiğin nimetleri en ince ayrıntısına kadar hissedeceksiniz.

Kış bahçelerini yaz kış kullanmanız mümkün. Kış bahçesi dememizin sebebi çevresinin kapalı olması ve ısıtma sistemleriyle donatılmasıdır. Ayrıca kullanılan bahçe mobilyaları da kış şartlarına uygun.

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Kış balkonunda havalandırma, ısı yalıtımı, gölgelendirme gibi uygulamalar sayesinde doğru biçimde yapılması gerekiyor. Bu şekilde alan dört mevsim kullanımına uygun hale gelmektedir. Uygulaması yapılacak olan malzemeler, projenin özelliklerine göre belirlenmektedir. Tam yalıtımlı olan ya kış içerisinde güvenle yaşanacak bir kış bahçesi adına sistem çelik konstrüksiyonu ihtiva eden, hepsi Alman profilinden üretilen UPVC kış balkonu sistemi tavsiye edilmektedir. Kış bahçesi nasıl yapılır sorusuna bu şekilde cevap vermek doğru olabilir.

Yapım aşamasında tercih edeceğiniz malzemelerin evin dış ve iç görünümüne uygun olması oldukça önemlidir. Özellikle evinizin dış cephe boyasına uygun renkte malzemeler kullanmak kış balkonunu evinizin bir bölümü olarak düşünülmesini sağlayacak ve sonradan yapılmış bir eklenti havasından kurtaracaktır.

Kış baalkonunda dekorasyon çalışmaları için farklı ana malzemeler tercih edebilirsiniz ki dekorasyonda en belirleyici etkenlerden biri de bu ana malzemeler olacaktır.

Ahşap, kış bahçeleri için kullanılan önemli malzemelerden biridir. Ahşap hem bulunduğu ortama sıcaklık verir hem de güzel bir dekorasyon malzemesidir.

Ahşap rengini eviniz ile uyumlu istediğiniz bir renge boyama şansınız da vardır. Ahşap sayesinde tabiattan bir parça ile bahçenizi güzelleştirmiş olacaksınız.

Farklı renkteki alüminyum ve PVC de kış bahçeleri için kullanılan ana malzemeler grubunda yer almaktadır. Bu malzemelerin de standartlara uygun niteliklere sahip olması önemli uygulama basamaklarını içermektedir.

Dış etkenlerle doğrudan temas edecek malzemelerin kalitesi ve dayanım gücü yeterli seviyede olmazsa zaman içerisinde farklı deformasyonlar gözlemlenebilmektedir.

Kış bahçelerinin değişmeyen malzemelerinden biri de camdır. Camın saydam olması sebebiyle doğa ile mekan arasında bir iletişim kurma şansı elde edebilmektesiniz. Bu iletişimin görsel olması sebebiyle de cam, vazgeçilmez bir malzeme olarak karşımıza çıkar.

Camın nitelikleri kış bahçesinin maliyet fiyatını da belirlemektedir. Bazı camlar çift taraflı özellikleri ile ısı kaybını azaltmakta ve mekanın daha sıcak kalmasını sağlamaktadır.

Bazı camlar da güneşten gelen zararlı ışınları absorbe etme özelliğine sahiptir. Bazı camlar hafif renklendirilirken bazıları tamamen düzdür. Bütün bunlar sizin isteğinize bağlı olarak yapılabilecek düzenlemelerdir.

Seçeceğiniz uygulama yöntemi de güvenilir ve alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Malzeme kalitesi ne kadar önemliyse işçilik kalitesi de en az malzeme kalitesi kadar önemlidir.

Bazı kış bahçelerinde gözlemlediğimiz deformasyonların büyük bir kısmı malzemelerin doğru uygulanmamasından kaynaklanmaktadır. Özellikle camların montajı ve hava ile temas edecek dış bölgelerin montajı işçilik kalitesini ortaya çıkaran en önemli alanlardır.

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

Raf ve Sehpa Kullanmak

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış bahçesinde raf sehpa masa kullanımı

Raflar, kış bahçesi önerileri arasında verilebilecek örneklerden. Bahçe içerisinde rafların kullanılması ile ortama vintage görünümü sağlamak mümkündür. Bu tür tasarımların hem yapılması hem de kullanılması kolaydır. Kişinin kendisinin yapmasının dışında rafları alarak da tasarıma güzellik katabilir. Kış balkonu dekorasyonları içerisinde sehpa kullanmak o oramın işlevselliğini arttıracak bir örnektir. Ortam içerisinde mobilyaya uygun bir şekilde sehpa kullanmak, ortamda farklı bir görünüm sağlayacaktır.

İlk önce küçük alanlar adına balkonda bir kış balkonu yaratmayı isteyenlere, duvara dayalı masa tipi önerilebilir. Bu, küçük alanlı kış bahçesi dekorasyonu için oldukça estetik bir görünüm sağlayacaktır.

Dekoratif Eşyalar

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış bahçesi için dekoratif eşyalar

Kış balkonunda dekoratif eşyaların kullanımı kış bahçesi görselleri ile kişinin karşısına çıkabilir. Basit ve kolay malzemelerden dekoratif eşyaları tasarlamak ve kullanmak mümkündür.

Balkon Süslemesi

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış bahçesi balkon süslemesi

Kış balkonlarında, internet çapında yer alan örnek tasarımlarla balkon süslemeleri yapılabilir. Kış bahçesine mobilya almak yerine, kişi kendi zevkine uygun, masrafsız ve kolay bir şekilde balkon süslemeleri yaratabilir.

Isı Yalıtımlı Cam Balkon Sistemleri

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış bahçesi balkon dekorasyon örnekleri

Kış balkon bahçesini yapmak çok zor bir fikir değildir. Bilhassa müstakil evlerde oturanlar adına kapalı balkon kış bahçesi fikri verilebilir. Cam ile yapılan kış balkonu, çok estetik duracaktır.

Kış bahçesinde kapalı balkon kullanımını seçenler adına içeride yer alacak dekorasyon hem kış bahçesi şeklinde kullanılabilir hem de cam balkon modeliyle tasarlanarak dört mevsim kullanılabilir. Bu dekorasyonda mobilyanın ahşap şekilde kullanılması ortama kış modu katacaktır.

Kışa Uygun Cam Duvar Dekorasyonu

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış bahçesi cam duvar dekorasyonu

Kış balkonunda kullanılacak olan camlar üzerinde bazı dokunuşlar yapmak, ortamın estetik durması mümkün olacaktır. Camların hemen yanına çiçek saksıları koymak, kış bahçesi örnekleri arasında yer alabilir.

Kış Balkon Dekoru

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış bahçesinde balkon dekoru

Kış balkonu yapıldıktan sonra balkon dekoru göz önünde bulundurulması gereken hususlardan birisi olmalıdır. Kış bahçesi modeller de iç dekorasyonunun yanı sıra dış dekorasyonun da yapılması ortama ferahlık kazandıracaktır. Dışarıda bitkilerin sık kullanılması, kış bahçesini eşsiz kılabilir.

Kış Bahçesi Peyzaj Tasarımları

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış bahçesi peyzaj tasarımları

Kış bahçesinde peyzaj tasarımının kullanılması oldukça önemlidir. Kış bahçesi ürünleri arasında yalnızca askı ile değil pek çok tasarım modelleri ile dizayn yapmak kesin olacaktır. Bahçede peyzaj kullanımı, bahçenin daha güzel görünüme sahip olmasına olanak sağlayacaktır.

Kış Balkonunda Mobilya Uyumu

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış bahçesinde mobilya uyumu

Kış bahçesinde mobilya uyumu önemlidir. Dekorasyonun ferah olunması isteniyorsa, canlı renklerin yanı sıra mobilyaya uygun bitkiler tercih edilebilir. Bunun dışında gün ışığının alındığı açı, mobilyanın dizaynı için önemlidir. Kış bahçesinde mobilya içerisinde mobilyaya uygun lambader, aplik gibi eşyalar kullanarak ortama güzellik katmak mümkündür. Mobilyada renk uyumunun göz önünde bulundurulması, önemli bir husustur.

Kış Bahçesi Görselleri: Örnek Tasarımlar!

Kış bahçeleri örneklerini merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız birbirinden güzel görselleri inceleyebilirsiniz. İncelemenizin ardından size uygun modelleri tespit edip siz de kışın muhteşem güzelliklerini bahçenizde yaşayabilirsiniz.

Bizim kış bahçemiz yok diye üzülmeyin. Sizler de evinizin balkonunu kış bahçesine çevirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyler cam paneller ile balkonunuzu kapatmak ve kışa özgü renklerle dekoratif eşyalarla balkonu dekore etmek. Sonra sizler de evinizin balkonundan kar tanelerinin muhteşem dansını keyifle izleyebilirsiniz. Daha fazla fikre Pinterest sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kışın keyfini yaşamanız dileğiyle…

Ev sahipleri ve mimarlar başta olmak üzere tasarımlarda pergola sistemlerini kullanmak isteyen herkes…

Yaşam alanlarında her mevsim keyif yaşamak için uygun alanlar tasarlanmaktadır. Kış aylarında da konforlu zaman geçirebilecek uygun bir alan olarak dizayn edilen kış bahçeleri için farklı tasarımlar her zaman dikkat çekmektedir. Bahçe keyfini doğa ile bir araya getirmek adına düzenlenen farklı dekoratif etkilerle evin farklı bölümlerinde, teras ve balkon gibi alanları kış bahçesine çevirmek mümkündür.

Sıcak Alanlarda Konfor Sağlayın

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Sıcak alanlarda konfor sağlayın

Kış bahçesi tasarımında ilk dikkat edilmesi gereken mekânın ısısını koruyacak çözümler üretmektir. Zira hobilerinizi gerçekleştireceğiniz alanlar kadar misafir ağırlayacak olduğunuz yerler de olan kış bahçeleri, sıcak bir havaya sahip olmalıdır. İdeal oda sıcaklığı ısısını koruyacak şekilde pergola sistemleri kullanılarak doğal güneş ışığının alınması da sağlanabilir.

Bitkilerle Farklı Bir Yaşam Alanı Kurun

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Bitkilerle farklı bir yaşam alanı kurun

Kış bahçelerinin tasarımında yer alacak unsurlardan biri de alana yerleştirecek olduğunuz bitkilerdir. Zemin katlarda yer alan bahçelerin bir bölümü gibi duran alanların yanında, balkonlarınızı da kış bahçesine çevirmek için çeşitli bitkilerden yardım alabilirsiniz. Bunun için üzeri açık alanı pergola sistemi yardımıyla kapatarak ufak bir alanda saçak oluşturabilirsiniz. Bu alana koyacak olduğunuz bitkileri de güneşin zararlı etkilerinden ve soğuktan koruyarak, mekân bitkilerini de bu alanlara yerleştirmenize fayda sağlayacaktır.

Oturma Düzeninden İlham Alın

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Oturma düzeninden ilham alın

Alan içerisinde koltuklar, puflar ve renkli minderler gibi eşyaların yardımıyla kış bahçesine has bir oturma düzeni sağlayarak kışın soğuk etkilerinden uzak, sıcacık bir ortam elde etmeniz mümkündür. Mobilyalarınız bu alanlarda uyumlu olduğunda oturma düzenini de alanın ebatına göre ayarlamanız kolay olacaktır.

Cam Alanlardan Faydalanarak Manzarayı İzleyin

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Cam alanlardan faydalanarak manzarayı izleyin

Pergola sistemlerinin üzerini kapattığı ve sizlere verimli bir şekilde kullanılacak bir alan yarattığı kış bahçesi mekanları, duvar yerine cam kullanımıyla sizler için çok daha ferah olabilir. Cam malzemeden yapılma geniş pencereler kullanarak kışı da tıpkı yazın ve baharın içinizi ısıttığı gibi izlemek mümkün olacaktır.

Gökyüzü Tam Bahçenizin Üzerinde Olsun

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Gökyüzü tam bahçenizin üzerinde olsun

Açılır kapanır pergola sistemleri sayesinde hava açık olduğu zamanlarda gökyüzünü keyifle izlemenin yanında hava yağışlıyken de kolay bir şekilde alanın üzerini örtmeniz mümkündür. Bir tente görevi gören bu sistemler, pratik kullanım sağlamaktadır.

Kullanışlı Sandalye ve Masa Takımları Edinin

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kullanışlı sandalye ve masa takımları edinin

Kış bahçelerinde yeni ve gösterişli tasarımlar elde etmek istiyorsanız, sandalye ve masa takımlarından yararlanabilirsiniz. Birbiriyle uyumlu bu takımlar, kış bahçesi olarak değerlendirilen alana yeni bir hava katacaktır.

Alandan Tasarruf İçin Raf Kullanın

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Alandan tasarruf için raf kullanın

Kış bahçenizin tasarımında, alan içerisinde duvar bulunuyorsa bu duvara kolay bir şekilde monte olacak raf detaylarını tercih edebilirsiniz. Küçük alanlardaki eşyaları toplamaya yarayacak bu raflar, estetik olarak da hoş bir duruş sağlayacaktır.

Dekoratif Unsurlarla Yeni Bir Bakış Kazandırın

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Dekoratif unsurlarla yeni bir bakış kazandırın

Kış bahçelerinde dekorasyon malzemelerini kullanarak pratik ve basit tasarımlar yapmak mümkündür. Açılır kapanır sistemlerle dilerseniz hem açık hem de kapalı alana uyumlu farklı dekoratif ürünler temin ederek alanları canlandırmak ve yeni bir bakış kazandırmak farkı hissettirecektir.

Barbekü Kullanımı için Alan Oluşturun

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Barbekü kullanımı için alan oluşturun

Mangal ve barbekü kullanımına uygun bir mekân tasarlamak istiyorsanız, tavanı açılan pergola sistemleri gibi pratik çözümler, kış bahçeleriniz için uygun olacaktır. Bu olası kokunun alana sinmesi ihtimalini de ortadan kaldıracaktır.

Aydınlatma Ürünleri ile Daha Canlı Mekanlara Sahip Olun

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Aydınlatma ürünleri ile daha canlı mekanlara sahip olun

Kışın havalar genellikle kapalı olur. Bundan dolayı da aydınlatma ürünlerinden faydalanarak kışın karanlık havasını açmak için dekoratif lambalar tercih etmek mümkünüdür.

Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri
Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri

Sıkça Sorulan Sorular

Kış bahçesi dekorasyonu nasıl olmalı?

Bahçe dekoru yapılırken, alanın verimli bir biçimde değerlendirilmesi ve arzu edilen havayı yakalamak adına öncelikle kullanım beklentisinin düşürülmesi ve dekorasyonun bu kritere bağlı şekilde dizayn edilmesi gerekir. Kış balkonu dekorasyonu nasıl olmalı? Örneğin; oturma salonu gibi mi kullanılacak, resim atölyesi mi haline dönüştürülecek ya da yemek odası gibi bir mekan mı oluşturulacak ilk önce buna karar verilmeli ve daha sonra dekorasyonu yapılmalıdır.

“Kış Bahçesi Fikirleri +52 Farklı Kış Bahçesi Görselleri” üzerine 16 yorum

 1. Muhteşem fikirler, bahçe dekorasyonu yazınızı da okumuştum. Burada da harika fikirler vermişsiniz. Teşekkürler…

  Yanıtla
 2. Konu başlığından esinlendim ve ilham aldım, ne diyeyim helal olsun. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım, bilginiz olsun. 🙂

  Yanıtla
  • Tüm içerikleri siz değerli ziyaretçilerin esinlenerek kendine uyarlaması için yazıyoruz teşekkürler… 🙂

   Yanıtla
 3. Bir gün evim olursa hele ki bahçeli bir evim olursa ilk yapacağım şey kış bahçesi… Kışın sıkılıyoruz evin içinde lazım böyle bir yer… 🙂

  Yanıtla
 4. Kış bahçesi güzel bir fikir ancak bu fikri kendimize ait müstakil evlerde yada parklarda uygulayabiliriz.

  Yanıtla

Yorum yapın