Görünce Kendinizden Geçeceğiniz İlginç Genç Odaları

Arnica Pratik Tost Makineleri ve Fritözler ile Zamanınız da Enerjiniz de Size Kalsın!

Rüya Gibi Bir Salon Yaratma Rehberi

Bu da Olur mu Diyeceğiniz 22 İlginç Taş Dekorasyonu

İçinizi Isıtacak Şömineli Ev Dekorasyonu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 8 Ocak 2016

Günümüzde şömineli evlere pek rastlamasak da yine de Şömineli ev dekorasyonu konusuna şu soğuk geçen kış günlerinde ihtiyacımız olur düşüncesiyle değinmek istedim.

Şömineli ev dekorasyonu

Şömineli ev dekorasyonu

Doğal gazın evlere gelmesiyle birlikte temiz, verimli ve pratik ısınma yöntemlerine çoğu ev geçmiş durumda. Ancak benim içimde her zaman şömineli evler ayrı bir yere sahip. Sanırım nostaljik bir havası var. 🙂

Şömineli ev düşüncesi şu an lüks toplu konutlarda dahi kullanılmıyor artık. Onlar da genel olarak merkezi ısıtma ve soğutmayı tercih ediyorlar. Evde şömine olması hoş bir şey olsa da kullanımının zor olması, işleri tersine çevirebiliyor. Mesela evde sürekli odun bulundurmanız gerekiyor ya da temizlik zamanı geldiğinde zahmetli bir iş olduğu ortaya çıkabiliyor.

Tüm bu söylediklerimize karşılık şöminelerin ev dekorasyonuna sunduğu katkı ve ortamda oluşturduğu havanın yeri bambaşka diyebilirim.

Şömineli ev dekorasyonu

Şömineli ev dekorasyonu

Salonda bir şömine olsun derseniz birkaç ayrıntı ile yaptırmanız mümkün. Duvarda alçıpan ile kabartı oluşturulması gerekiyor ve kabartıyı da taş motiflerle süslemek güzel bir fikir olabilir.

Şömine çerçevesini ise mermercilerden temin edebilirsiniz. Bütün bunları yaptınız baca yok dediğinizi duyar gibiyim. Sadece görüntü olsun diye bu fikirleri verdim. Yanlışlıkla şömineyi yakmaya kalkmayın. 🙂

Yapay şömine diye adlandırılan bu şömineli ev dekorasyon fikri günümüzde pek çok evde kullanılmaya başlandı. Hem sıcak bir ortam hem de romantik dakikalar için ideal. Sizde yapay şömine ile evinizin görünümünü değiştirebilirsiniz.

Şömineli ev dekorasyonu

Şömineli ev dekorasyonu

Farklı dekor malzemeleri kullanmanız mümkün. Özellikle tuğlalarla yapılan şöminelerin daha gerçekçi durduğunu söylemeliyim.

Beyaz renklerle tasarlanmış bir salon dekorasyonu için şömine fikri de beyaz olabilir. Tuğlaların beyaz renkle boyanmasıyla ortamın havası değişebilir. Uyumlu ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Şömineli ev dekorasyonu fikri için mermerlerden de faydalanmanız mümkün. Doğal mermer taşının özelliğini salonunuza taşıyabilir. Şömine karşında yaz kış keyif yapabilirsiniz.

Şömine karşısına geçip çift kişilik battaniye ile eşinizle keyifli dakikalar geçirmeniz mümkün.

Şömineli ev dekorasyonu

Şömineli ev dekorasyonu

Sizlere Şömineli ev dekorasyonu fikirleri için küçük bir galeri hazırladım. Bu galeri de şömineli evlerin nasıl bir dekorasyona sahip olduğunu görebilirsiniz. Siz de kendi evinize şömine yaptırmadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Keyifli ve sıcak dekorasyonlar dilerim.

Şömineli ev dekorasyonu fikirleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Eve Gelenleri Hayran Bıraktıracak Elektrikli Şömine Fikirleri on 4 Aralık 2017

Yazıya 4 yorum yapılmış.

Elif Naz 11 Ocak 2016

Şömineli evlere her zaman bayılmışımdır. Gerçekten harika fikirler. Ancak gerçek şömine benim daha çok hoşuma gidiyor….

necla duman 11 Ocak 2016

Evinize hoş bir hava katacak rengarenk tasarımları ile çiçekler, soğuk havalarda içinizi ısıtacak!

terazidengesizi 25 Şubat 2016

Şömineli evim olmazsa da oldukça güzel modellerle hakikaten içimizi ısıttınız, tebrikler… 🙂

miraysokmenoglu 11 Mayıs 2016

Yaz ayına geldik ama yine de yorum yazmak istedim. Şömineli evler sıcak ve samimiyetin en güzel işaretidir. Teşekkürler dekordiyon…

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
İpten Saksı Yapımı

İpten Saksı Yapımı

27 Temmuz 2015