İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı


Ev sahipleri ve mimarlar başta olmak üzere tasarımlarda pergola sistemlerini kullanmak isteyen herkes…


Yaşam alanlarında her mevsim keyif yaşamak için uygun alanlar tasarlanmaktadır. Kış aylarında da konforlu zaman geçirebilecek uygun bir alan olarak dizayn edilen kış bahçeleri için farklı tasarımlar her zaman dikkat çekmektedir. Bahçe keyfini doğa ile bir araya getirmek adına düzenlenen farklı dekoratif etkilerle evin farklı bölümlerinde, teras ve balkon gibi alanları kış bahçesine çevirmek mümkündür.

1.Sıcak Alanlarda Konfor Sağlayın

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Sıcak alanlarda konfor sağlayın

Kış bahçesi tasarımında ilk dikkat edilmesi gereken mekânın ısısını koruyacak çözümler üretmektir. Zira hobilerinizi gerçekleştireceğiniz alanlar kadar misafir ağırlayacak olduğunuz yerler de olan kış bahçeleri, sıcak bir havaya sahip olmalıdır. İdeal oda sıcaklığı ısısını koruyacak şekilde pergola sistemleri kullanılarak doğal güneş ışığının alınması da sağlanabilir.


2.Bitkilerle Farklı Bir Yaşam Alanı Kurun

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Bitkilerle farklı bir yaşam alanı kurun

Kış bahçelerinin tasarımında yer alacak unsurlardan biri de alana yerleştirecek olduğunuz bitkilerdir. Zemin katlarda yer alan bahçelerin bir bölümü gibi duran alanların yanında, balkonlarınızı da kış bahçesine çevirmek için çeşitli bitkilerden yardım alabilirsiniz. Bunun için üzeri açık alanı pergola sistemi yardımıyla kapatarak ufak bir alanda saçak oluşturabilirsiniz. Bu alana koyacak olduğunuz bitkileri de güneşin zararlı etkilerinden ve soğuktan koruyarak, mekân bitkilerini de bu alanlara yerleştirmenize fayda sağlayacaktır.

3.Oturma Düzeninden İlham Alın

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Oturma düzeninden ilham alın

Alan içerisinde koltuklar, puflar ve renkli minderler gibi eşyaların yardımıyla kış bahçesine has bir oturma düzeni sağlayarak kışın soğuk etkilerinden uzak, sıcacık bir ortam elde etmeniz mümkündür. Mobilyalarınız bu alanlarda uyumlu olduğunda oturma düzenini de alanın ebatına göre ayarlamanız kolay olacaktır.


4.Cam Alanlardan Faydalanarak Manzarayı İzleyin

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Cam alanlardan faydalanarak manzarayı izleyin

Pergola sistemlerinin üzerini kapattığı ve sizlere verimli bir şekilde kullanılacak bir alan yarattığı kış bahçesi mekanları, duvar yerine cam kullanımıyla sizler için çok daha ferah olabilir. Cam malzemeden yapılma geniş pencereler kullanarak kışı da tıpkı yazın ve baharın içinizi ısıttığı gibi izlemek mümkün olacaktır.

5.Gökyüzü Tam Bahçenizin Üzerinde Olsun

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Gökyüzü tam bahçenizin üzerinde olsun

Açılır kapanır pergola sistemleri sayesinde hava açık olduğu zamanlarda gökyüzünü keyifle izlemenin yanında hava yağışlıyken de kolay bir şekilde alanın üzerini örtmeniz mümkündür. Bir tente görevi gören bu sistemler, pratik kullanım sağlamaktadır.


6.Kullanışlı Sandalye ve Masa Takımları Edinin

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Kullanışlı sandalye ve masa takımları edinin

Kış bahçelerinde yeni ve gösterişli tasarımlar elde etmek istiyorsanız, sandalye ve masa takımlarından yararlanabilirsiniz. Birbiriyle uyumlu bu takımlar, kış bahçesi olarak değerlendirilen alana yeni bir hava katacaktır.

7.Alandan Tasarruf İçin Raf Kullanın

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Alandan tasarruf için raf kullanın

Kış bahçenizin tasarımında, alan içerisinde duvar bulunuyorsa bu duvara kolay bir şekilde monte olacak raf detaylarını tercih edebilirsiniz. Küçük alanlardaki eşyaları toplamaya yarayacak bu raflar, estetik olarak da hoş bir duruş sağlayacaktır.


8.Dekoratif Unsurlarla Yeni Bir Bakış Kazandırın

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Dekoratif unsurlarla yeni bir bakış kazandırın

Kış bahçelerinde dekorasyon malzemelerini kullanarak pratik ve basit tasarımlar yapmak mümkündür. Açılır kapanır sistemlerle dilerseniz hem açık hem de kapalı alana uyumlu farklı dekoratif ürünler temin ederek alanları canlandırmak ve yeni bir bakış kazandırmak farkı hissettirecektir.

9.Barbekü Kullanımı İçin Alan Oluşturun

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Barbekü kullanımı için alan oluşturun

Mangal ve barbekü kullanımına uygun bir mekân tasarlamak istiyorsanız, tavanı açılan pergola sistemleri gibi pratik çözümler, kış bahçeleriniz için uygun olacaktır. Bu olası kokunun alana sinmesi ihtimalini de ortadan kaldıracaktır.


10.Aydınlatma Ürünleri ile Daha Canlı Mekanlara Sahip Olun

İçinizi Isıtacak 10 Kış Bahçesi Tasarımı
Aydınlatma ürünleri ile daha canlı mekanlara sahip olun

Kışın havalar genellikle kapalı olur. Bundan dolayı da aydınlatma ürünlerinden faydalanarak kışın karanlık havasını açmak için dekoratif lambalar tercih etmek mümkünüdür.

Kış bahçelerini farklı tasarımlarla canlandırmak için palmiye.eu içerisinde yer alan tasarımlara göz atarak bilgi alabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x