Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!

Geometrik duvar boyama, son dönemin en çok tercih edilen boyama türleri arasında yer alıyor. Boyama işlemi evinizin, iş yerinizin iç ve dış cephesi için geçerlidir. Seçmiş olduğunuz modelin uygulanmasında, özel malzemelerin kullanılması ve özel tekniklerin uygulanması ile en iyi şekilde boyama işlemini tamamlayabilirsiniz. Geometrik duvar boyama işlemlerinin uygulanması için malzemeler, boyama tekniği gibi bilgilerin detaylarını sizlere sunuyoruz.

Geometrik Duvar Boyama Malzemeleri

YouTube video

Duvar boyamanın tekniğine göre temin etmeniz gereken malzemeler de değişecek. Geometrik duvar boyama tekniğinin bantlar olması durumunda ya da farklı malzemeler ile olması durumunda, teknik de değişecek. Sizin için en kolay hangi boyama tekniği ise o malzemeyi de ayrıca temin ederek hemen boyama işlemine başlayabilirsiniz.

  • Yeteri kadar boya
  • Boya fırçaları (büyük ve küçük olmak üzere rulo boya fırçaları)
  • İnce detaylı şekiller olacaksa fırçalar
  • Boyaları temizlemek için boya temizleyicisi
  • Zemini kirletmemek üzere muşamba
  • Tekniğe göre bant
  • Tekniğe göre duvar kağıdı

Gibi verilen malzemelerin temin edilmesinden sonra, sorunsuz bir şekilde geometrik duvar boyamak için hazır olacaksınız. Aşama aşama duvarın boyanması için malzemeleri kullanarak boyamayı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mutfak fayans boyama nasıl yapılır merak edenler için…

Geometrik Desenli Duvar Boyama Teknikleri

Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!

Boyamayı nasıl yapacaksınız? Geometrik desenli duvar boyama için eğer profesyonel bir destek almadan, siz boyama yapacaksanız önerimiz bant ile boyama yapmanız. Çünkü desenleri belirlemiş olmak ve kolayca boyama işleminin gerçekleşmesini sağlamak çok doğru olacaktır. Bu sayede direkt olarak boyanacak olan desen de ortaya çıkacaktır.

  • Bant ile boyama: Boyama işleminde belirlenmiş olan duvar şekline göre bant kullanılır. Bandın yapıştırılmasından sonra açıkta kalan yerler boyanırken herhangi bir taşma olmaz. Sonrasında kuruma tamamlandığında bandı çektiğinizde direkt olarak boyanın şeklini görürsünüz. Hem şık bir görünüm yakalamak hem de desen yapmak bu sayede mümkün olacaktır.
  • Maskeleme bandı ile boyama: Maskeleme bandı da boyama işlemlerinde kullanılan malzeme. Özel bir bant olduğundan, duvarınıza herhangi bir şeklide zarar vermez. Genel olarak bu alanda uzman olan kişiler tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz.

Verilen örneklere göre dilerseniz siz de geometrik desenli duvar boyama işlemini yapabilirsiniz. En hızlı şeklide uygulamaların gerçekleşmesi için boyamanın tamamlanması söz konusu olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Polisan boya renkleri için bağlantıya tıklayın!

Duvar Boyama Şekilleri

Geometrik Duvar boyama şekilleri çok sayıda var. Seçmiş olduğunuz modele göre boyamanın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Geometrik şekiller arasında son dönemin modası şeritli desenler oluyor.. Ancak bunun beraberinde tercih edebileceğiniz pek çok model olduğunu da göreceksiniz. Evinizin boyutuna göre hareket etmeniz önerilerimiz arasında. Çok dar olan evler için yuvarlak desenli olan geometrik şekillerden kaçınmanızı öneriyoruz. Bu şeklide çok daha geniş gözüken ve ferahlık katan bir boyama işleminin gerçekleşmesi sağlanıyor olacak.

1.Asimetrik Duvar Boyama

Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!

İlk olarak asimetrik duvar boyama için şekillerinizi belirleyin. Ardından gölgeleme teknikleri ve bant kullanımı ile uygulamanın olması önemli. Duvara zarar vermeden kullanılacak olan bantlar ile şeklin tam olarak ortaya çıkmasını sağlamış olacaksınız.

Asimetrik duvar boyama uygulamasını görmek isterseniz aşağıdaki videodan yararlanabilirsiniz:

YouTube video

2.Üçgen Duvar Boyama

Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!

Üçgen duvar boyama ise seçilen şeklin direkt olarak duvara yansıtılması ile ortaya çıkacak. Üçgen şekiller olan geometrik şekiller arasında, belirlemiş olduğunuz renk de önemli. Boğucu olmayan bir hava ile yapılabilir.

Üçgen duvar boyama videosunu izlemek isterseniz aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube video

3.Çizgili Duvar Boyama

Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!

En çok tercih edilen boyama türü. Çizgili duvar boyama direkt olarak evin genişliğini de ortaya çıkarır. Bu hususta dikkat etmeniz gereken çizgilerin boyutu ve kalınlığı oluyor. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, sorun yaşamadan duvar boyamasını tamamlayabilirsiniz. 

Çizgili duvar boyama için aşağıdaki videodan yararlanabilirsiniz:

YouTube video

4.Şeritli Duvar Boyama

Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!

Şeritli modelleri de tercih edebilirsiniz. Geometrik desenli duvar boyama için sunulan örnekler arasındadır.

İlginizi Çekebilir: Dekorasyonda renk uyumları için tıklayın!

Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!
Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!
Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!
Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!

Yorum yapın