Odun Deyip Geçilmeyecek 38 Odun Dekorasyon Fikri

Kanaviçe Işlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı

En Güzel Avize Modelleri ile Dekorasyon Fikirleri

Klozet Temizliği Nasıl Yapılır?

Eve Gelenleri Hayran Bıraktıracak Elektrikli Şömine Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 4 Aralık 2017

Şömine keyfini salonunuzda yaşamak istiyorsunuz ancak hem çok para harcamak istemiyor hem de salonunuzun kırılıp dökülmesine gönlünüz razı değilse size güzel bir haberim var. Elektrikli şömine sayesinde istediğiniz sıcaklığı salonunuzda yaşarken dekoratif duruşu ile de misafirlerinizi hayran bırakacak bir tasarıma sahip olacaksınız.

Elektrikli şömine modelleri

Teknolojinin ilerlemesi ile elektrikli şömineler için de gerek çalıştırma gerek emniyet gerekse tasarım olarak birçok farklı çeşidinin üretildiğini söylemek isterim.

Bu çeşitleri belirlerken elektrikli şömine kullanım alanına uygun bir model seçmekte fayda var. Şömineyi salonda kullanacaksanız salonun mobilya ve dekorasyon uygulamasına uygun seçeneklere sahip bir şömine tercih etmelisiniz.

Elektrikli şömine modelleri

Klasik, modern, retro gibi birçok farklı çeşide sahip şöminelerin ana ısıtma unsuru olarak kullanılması doğru değildir. Özellikle geniş metre kareye sahip alanların ısıtılması oldukça masraflı olacak ve uzun zaman alacağı için görselliğinin ön planda olduğu elektrikli şömine tercihinde bulunmak dekoratif zenginlik açısından pozitif katkı sunacaktır.

Elektrikli şömine modellerinde görüntünün ayrı bir yeri vardır. Odunların yanarken oluşturduğu alev ve yanma hissi görüntüsünün elektrikli şömine için önemli bir detay olduğunu belirtmek isterim.

Bu sayede ortamda psikolojik olarak pozitif bir sıcaklık oluşacak ve bu da misafirlerinizin daha samimi bir ortamda sohbet etmesine imkan sağlayacaktır.

Elektrikli şömine modellerinin alev ve yanma görüntüsü ile elektrik ayarının ayrı olarak tasarlanması hem dekorasyon açısından hem de tasarruf olarak doğru bir seçim olacaktır.

Daha önce kaleme aldığım şömineli ev dekorasyonu yazımı da okumayı unutmayın.

Tekzen elektrikli şömineler

Eviniz için gerekli her türlü alet, malzeme ve ekipmanı temin edebileceğiniz Tekzen yapı marketlerinde elektrikli şömine modellerini de bulabilirsiniz.

Baca bağlantısı, duman, is gibi problemleri yaşamayacağınız bu ürünlerde uzaktan kumanda fonksiyonu ile istediğiniz ayarlamayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tekzen elektrikli şömine modelleri

Isıtmadan ziyade görsel olarak ve dekorasyon tamamlayıcı nitelikleri sebebiyle kullanılan elektrikli şöminelerde sıcak hava üfleme fonksiyonu sayesinde doğal şömine hissi sağlanmaktadır.

Üstelik bu hissi alırken doğal şöminelerin problemlerinden olan kül temizleme derdiniz de ortadan kalkacaktır.

İki kademeli yapısı ve şık görünümü ile ister pano tipi duvara monteli isterseniz ayaklı ve seyyar yapısı ile her odada rahatlıkla kullanabileceğiniz şömineyi tercih edebilirsiniz.

Bauhaus elektrikli şömineler

Yapı market zinciri sektöründe önemli bir yere sahip Bauhaus firmasının elektrikli şömine modelleri de oldukça iddialı dekoratif özelliklere sahiptir.

Genellikle beyaz rengin hakim olarak kullanıldığı ürünlerde çift kademeli ve on altı metre kareye kadar alanı ısıtabilecek fan yapısı bulunmaktadır.

Bauhaus elektrikli şömine

İsterseniz fanı ve alev görüntüsünü ayrı ayrı kontrol edebileceğiniz ürünlerde her oda dizaynına uyabilecek yapıda desenler kullanılmıştır.

Soğuk kış günlerinde siz de şömine zevkini yaşayarak misafirlerinizle ve aile bireyleri ile sohbetin tadını çıkarmak isterseniz bauhaus elektrikli şömine modellerine mutlaka bakmalısınız.

Elektrikli şömine fiyatları

Elektrikli şöminelerin fiyatlarını belirleyen en temel özellikler malzeme ve işçilik kalitesidir. Malzeme açısından zayıf şöminelerin daha ucuz olduğunu görmekteyiz.

Uzun vadeli bir şömine zevki yaşamak istiyorsanız ve satın aldığınız şöminedeki arızlar ile uğraşmak istemiyorsanız mutlaka kaliteli malzemelerden üretilmiş ürünleri tercih etmelisiniz.

Elektirkli şömine fiyatları

Boyutuna, fan yapısına ve farklı özellikleri ile malzeme kalitesine bağlı olarak 150 TL den başlayan ve 3 bin beş yüz TL’ye kadar çıkan elektrikli şöminelerin olduğunu söyleyebiliriz.

Temel alış veriş kurallarından olan tecrübeden yararlanma maddesi elektrikli şömineleri satın alırken de geçerlidir. Tanıdığınız bir komşunuz, akrabanız, dostunuz bu ürünlerden kullanıyorsa ürünün artılarını ve eksilerini değerlendirmelisiniz.

Ayrıca internetten yapacağınız araştırmalar ile de hangi şöminenin sizin için iyi olduğunu belirleyebilirsiniz. Unutmayın alış verişte verdiğiniz yanlış kararlar en iyi ihtimalle ürün iadesi konusunda canınızın sıkılmasına ve zamanınıza mal olacaktır.

Umarım siz de tarzınıza uygun ve özellikleri ile de sizi tatmin edecek bir elektrikli şömine modelini bulabilirsiniz.

Elektirkli şömine seçimi

 

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!