2022’nin En Trend Banyo Fayans Modelleri


Qua Granite

Yeni evlenenlerin ya da evini değiştirmek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri banyolarını nasıl bir fayans ile dekore edecekleridir. Banyo dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından olan fayans sayesinde, ortamda bambaşka bir hava yaratılabilmektedir. Banyo fayans modelleri, her geçen yıl biraz daha değişmektedir. 2020 banyo fayans modelleri daha motifli iken 2022 yılına gelindiğinde karmaşık ve desenli modeller yerini daha minimal tasarımlara bırakmıştır. Yeni sezonla birlikte seramik çeşitleri dışında ahşap ve taş fayanslar da sık kullanılanlar arasında yerini almıştır. Fayansların birçok farklı rengi ve modeli olduğu gibi kullanım alanları da değişiklik gösterebilmektedir. Fayanslar sadece duvar ya da zeminde tercih edilebildiği gibi her ikisinde de kullanılabilmektedir.

Mermer Desenli Fayanslar 

2022'nin En Trend Banyo Fayans Modelleri
Mermer desenli fayanslar

Mermer desenli fayanslar, 2022 banyo fayans modelleri arasında vazgeçilmezdir. Özellikle asilliğin ve sadeliğin sembolü olan mermer görünümlü fayans, banyo dekorasyonları için eşsiz bir atmosfer sağlamaktadır. Mermer fayanslar, bulunduğu yeri lüks ve sofistike kılmasından dolayı banyonun yanı sıra evin birçok bölümünde de tercih edilmektedir. Özellikle açık renk tonlarına sahip olan mermer fayanslar, döşendiği yeri geniş gösterme özelliğinden dolayı küçük banyo fayans modelleri arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Mermer görünümlü seramik fayans fiyatları, markaya göre değişiklik göstermektedir. 

Ahşap Görünümlü Fayanslar

2022'nin En Trend Banyo Fayans Modelleri
Parke görünümlü fayans

Ahşap görünümlü banyo fayans modelleri 2021 yılından bu yana tercih edilmektedir. İskandinav tasarımlarından ilham alınılan ahşap görünümlü fayanslar, banyolara doğal bir görünüm kazandırmaktadır. Bu fayans modelleri, özellikle otantik tasarımları seven ev sahiplerinin ilk tercihleridir. Bu fayanslar isteğe göre banyo duvar fayansı olarak kullanılırken zeminde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Desenli Fayanslar 

2022'nin En Trend Banyo Fayans Modelleri
Banyo seramikleri

Yılın en popüler banyo fayans modelleri arasında başı çekenlerden biri de desenli fayanslardır. Bu fayanslar ile tüm bir duvar kaplanabildiği gibi sadece tek bir bölgeye uygulanarak, odanın atmosferine farklı bir hava da katılabilmektedir. Desenli banyo fayans modelleri 2019 yılından bu yana gözde olan stillerden biridir. Birçok farklı geometrik, çiçek ya da hayvan desenlerine sahip olan fayanslar, 2022 yılında teknolojik gelişmeler sayesinde kendini farklı bir boyuta taşımıştır. Birçok markada yavaş yavaş yer almaya başlayan üç boyutlu resimli banyo fayans modelleri, büyüleyici bir tasarım yaratmaktadır. Üç boyutlu desene sahip fayansların kendine has modelleri olduğu gibi isteyen ev sahipleri, özel fotoğraflar ile de tasarımlarını yaptırabilmektedir. 

Koyu Renk ve Açık Renk Fayanslar

2022'nin En Trend Banyo Fayans Modelleri
Siyah banyo fayansı

Banyo fayans renkleri seçmek dekorasyonun en önemli aşamalarından biridir. Uzun yıllar popülerliğini koruyan beyaz banyo fayans modelleri özellikle ortamı daha ferah ve geniş göstermesi açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat 2022 yılıyla beraber banyo seramik modelleri arasında koyu renkler daha merkezi bir konuma geçmiştir. Mat koyu renk fayanslar, sık ve zarif görünümü sayesinde banyolarda göz alıcı bir uyum yakalamaktadır. Ayrıca zevklere göre açık renk ve koyu renk fayanslar birlikte kullanılarak dekor oluşturulabilmektedir. Özellikle minimal ve modern zevklere hitap eden gri beyaz banyo fayans modelleri, koyu ve açık rengin eşsiz birlikteliğine bir örnektir.

Renkli Banyo Fayansları 

2022'nin En Trend Banyo Fayans Modelleri
Renkli banyo fayansları 

Banyo fayansları için genellikle klasik renkler tercih edilse de son zamanlarda mor, turuncu, kırmızı, mavi ve sarı gibi canlı ve iç açıcı renkler de kullanılmaktadır. Özellikle sakinliği, huzuru ve temizliği temsil eden mavi renginin her tonu, banyo fayanslarında tercih edilmektedir. Gerek tamamen mavi renk gerekse beyaz üzerine mavi desenli olanlar, yeni model banyo fayans modelleri arasında yerini almaktadır. Bu renkli modeller kimi zaman banyo zemin fayansı olarak da kullanılmaktadır.

Taş Görünümlü Fayanslar

2022'nin En Trend Banyo Fayans Modelleri
Taş görünümlü fayanslar

Döşenmiş banyo fayans modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de taş görünüme sahip olanlardır. Çok eskilerden beri kullanılan seramik modelinin yanı sıra yeni yeni adından söz ettirmeye başlayan taş görünümlü fayanslar, banyoya kattığı doğal ambiyansı ile herkesin hoşuna gitmektedir. En kullanışlı banyo fayansları arasında yer alan taş görünüm modeli, dayanıklı olmasının yanı sıra kir de göstermemektedir. 

 

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Qua Granite
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x