En İyi Lambri Duvar Kaplama Fikirleri


Lambri, ev dekorasyonunda sık sık duyduğunuz kavramlar arasında olabilir. Bilmeyenler için tam olarak lambri ne demek sorunun yanıtını veriyoruz. Tanımı yapılan bu kavram üzerinden dekorasyonda nasıl kullanılıyor öğrenebilirsiniz. İlk olarak bir yapının iç duvar kaplaması olduğunu bilmelisiniz. Lambri kaplama olarak ifade edilmesinde, bu kaplamada direkt olarak kullanılan malzeme olarak ifade ediliyor.

Ahşap lambri dekoratif duvar kaplama

Lambri Kaplama Nedir?

Özel olarak ifade edildiğinde, lambri için TDK anlamı verilecektir. Dlimize Fransızcadan geçmiştir. Bir dvara yapılan iç kaplama dışında, aynı zamanda tavana yapılan ahşap kaplama olarak da ifade edilir. Mermer lambri, ahşap lambri gibi seçenekler de yer almaktadır. Lambri duvar kaplama evinizin duvarlarının için yapılacak olan uygulamayı ifade etmektedir.

En İyi Lambri Duvar Kaplama Fikirleri
Lambri kaplama nedir?

Ahşap lambir; Özel olarak ahşap ürünlerden elde edilen kaplamalardır. 8 cm genişliğinde olan ahşap malzemelere deniyor. Farklı pek çok türü olduğundan direkt olarak kullanım alanına göre çeşitlendirilir. Estetik görüntü arayışında olan ya da farklı bir dekorasyon isteyen kişiler için çeşitlendirilmiştir. Kullanım amacına göre lambri seçildiğinde, sorun yaşamadan uygulama olacaktır. Bu alanda uzman olan kişi tarafından tek tek uygulamaların gerçekleşmesi sağlanır.

İlginizi Çekebilir: İç mimardan lambri çalışma odası fikir için tıklayın!

Lambri Fiyatları

En İyi Lambri Duvar Kaplama Fikirleri
Lambri fiyatları

Peki, lambri m2 fiyatları nedir? Kaplama işlemlerinin yapılmasından önce metrekare fiyat üzerinden bilgi almak isteyebilirsiniz. Bu durumda direkt olarak fiyatlandırma konusunda avantajlı ödemeler almanız da sağlanacaktır. Fiyat açısından en uygun ödemelerin olması için indirimleri takip edebilirsiniz. Metrekare fiyatları lambirinin türüne göre değişecektir. 

Fiyat belirlenirken lambri kaplama fiyatı kapsamında, ahşap olması, PCV olması gibi seçenekler var. En uygun PVC kaplı olanlardır. Bunun dışında alüminyum ve ahşap fiyatları ise aşağı yukarı birbirine yakın ödemelerden oluşmaktadır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda lambri fiyatları kapsamında bilgi alabilirsiniz. Sizin için uygun olan ödemelerden, hemen uygulamalar yapılacak ve metrekaresine göre fiyat verilecektir. Metrekare fiyatları ortalama 50₺’den başlamaktadır. Güncel lambri fiyatlarını öğrenmek ve sipariş vermek için buraya tıklayınız!

İlginizi Çekebilir: Yeni niş modelleri için bağlantıya tıklayın!

Lambri Çeşitleri Nelerdir?

En İyi Lambri Duvar Kaplama Fikirleri
Lambri çeşitleri nelerdir?

Duvar ve tavan kaplama çeşidi olarak sunulan lambri, kendi içinde de çeşitlendirilmiştir. Elbette kullanılan malzemelere göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitleri göz önünde bulundurup ona göre hareket edebilirsiniz.  Bu hususta seçim tamamen sizin. uygulama yapılacak olan alana göre, daha kullanışlı olacak malzemelere göre hareket ederek seçim yapabilirsiniz.

  • Ahşap lambri: Klasik dekorasyonlar ya da daha çok restoran ve benzeri yerlerde tercih edilen kaplama türüdür. Aynı zamanda köy evlerinde de ahşap malzemelerin kullanılması daha sık rastlanılan bir durum. Siz de ahşap lambri seçimi yaparak, tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Ahşap malzemeden hem duvar em de tavan kaplama olabilir. Yapılan vernik uygulamaları ile kaplamaların uzun süreli kullanımı da sağlanıyor olacaktır.
  • PVC lambri: Bir diğer malzeme ise PVC oluyor. PVC lambri tercihinizi yapmanız durumunda, direkt olarak ısı yalıtımlı bir şekilde kaplama tamamlanmış olacaktır. Temizliği kolay bir malzeme seçmek istiyorum diyenler için önerimiz PVC olacaktır. Direkt olarak lambri seçimini yaptıktan sonra, duvar için uygulamalar en profesyonel şekilde yapılır.
  • Alüminyum lambri: Son olarak lambri türleri arasında yer alan alüminyum lambri oluyor. Bu lambri türü de en çok tercih edilenler arasında. Uygulama hem tavan hem de duvar için olabilir. Aynı zamanda ev, iş yeri ve restoranlar için tercih edilebilir. Dekoratif açıdan estetik görünmesinin beraberinde, uygun olan ödemeler ile sizlere sunulur. Bunları göz önünde bulundurarak malzeme seçiminizi yapabilirsiniz. Verilen çeşitleri hem fiyat hem de özellik olarak inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’de ağaç ev yapan firmalar için bağlantıya tıklayın!

En İyi Lambri Duvar Kaplama Fikirleri
Modern lambri kaplama
En İyi Lambri Duvar Kaplama Fikirleri
Lambiri kaplama fikirleri
En İyi Lambri Duvar Kaplama Fikirleri
Lambri nedir, lambri duvar kaplama fiyatları

Lambri hakkında sunulan önerilere göre seçim yaparak, dekorasyon için doğru bir uygulama talep edebilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x