En İyi Duvar Lambri Kaplama Fikirleri 2023

Duvar lambri kaplama, duvarlarınızı bir kaplama malzemesiyle kaplamak için bir yöntemdir. Bu kaplama malzemesi genellikle ağaç, plastik, metal veya kâğıt gibi farklı materyallerden üretilebilir.

Duvar lambiri modelleri, duvarlarınızı güzel bir görünüme kavuşturmak için kullanılabileceği gibi aynı zamanda duvarlarınızın daha sağlam ve dayanıklı hale gelmesine de yardımcı olabilir. Duvar lambri kaplama, evlerin duvarlarında, ofislerde, mağazalarda veya diğer işyerlerinde kullanılabilir. Lambri, ev dekorasyonunda sık sık duyduğunuz kavramlar arasında olabilir. Bilmeyenler için tam olarak lambri ne demek sorunun yanıtını veriyoruz. Tanımı yapılan bu kavram üzerinden dekorasyonda nasıl kullanılıyor öğrenebilirsiniz. İlk olarak bir yapının iç duvar kaplaması olduğunu bilmelisiniz. Duvar lambri kaplama olarak ifade edilmesinde, bu kaplamada direkt olarak kullanılan malzeme olarak ifade ediliyor.

Lambri Kaplama Nedir?

En İyi Duvar Lambri Kaplama Fikirleri 2023
Lambri kaplama nedir?

Özel olarak ifade edildiğinde, lambri için TDK anlamı verilecektir. Dlimize Fransızcadan geçmiştir. Bir dvara yapılan iç kaplama dışında, aynı zamanda tavana yapılan ahşap kaplama olarak da ifade edilir. Mermer lambri, ahşap lambri gibi seçenekler de yer almaktadır. Lambri duvar kaplama evinizin duvarlarının için yapılacak olan uygulamayı ifade etmektedir.

Ahşap lambir; Özel olarak ahşap ürünlerden elde edilen kaplamalardır. 8 cm genişliğinde olan ahşap malzemelere deniyor. Farklı pek çok türü olduğundan direkt olarak kullanım alanına göre çeşitlendirilir. Estetik görüntü arayışında olan ya da farklı bir dekorasyon isteyen kişiler için çeşitlendirilmiştir. Kullanım amacına göre lambri seçildiğinde, sorun yaşamadan uygulama olacaktır. Bu alanda uzman olan kişi tarafından tek tek uygulamaların gerçekleşmesi sağlanır.

Duvar Lambri Kaplama Nasıl Yapılır?

YouTube video

Duvar lambri kaplama işlemini yapmak için, öncelikle duvarınızın düzgün ve temiz olması gerekir. Bu nedenle, duvarınızın üstündeki çatlakları ve çökmelere dikkat etmeli ve duvarınızı düzgünleştirmek için gerekli onarımları yapmalısınız. Daha sonra, duvar lambri kaplama malzemesini seçmelisiniz. Duvar lambri kaplama malzemesi seçimi, duvarınızın görünümüne, işlevine ve bütçenize göre değişebilir. Örneğin, ağaç lambri kaplama, lüks ve şık bir görünüm sağlarken, plastik lambri kaplama daha uygun fiyatlı ve kolay temizlenebilir olabilir.

Son olarak, duvar lambri kaplama işlemini yapmak için, lambri kaplama malzemesini duvarınıza yapıştırmanız gerekir. Bu işlem, genellikle yapıştırıcı veya vidalar kullanılarak yapılır. Duvar lambri kaplama işlemini yaparken, duvar lambri kaplama malzemesinin düzgün bir şekilde yerleştirilmesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca, lambri kaplama malzemesiyle kapladığınız duvarın düzgün ve temiz bir şekilde kesilmesine de özen göstermelisiniz. Bu şekilde, duvar lambri kaplama işleminiz tamamlandıktan sonra duvarlarınız güzel ve sağlam bir görünüme kavuşacaktır.

Lambri Fiyatları

En İyi Duvar Lambri Kaplama Fikirleri 2023
Lambri fiyatları

Peki, lambri m2 fiyatları nedir? Kaplama işlemlerinin yapılmasından önce metrekare fiyat üzerinden bilgi almak isteyebilirsiniz. Bu durumda direkt olarak fiyatlandırma konusunda avantajlı ödemeler almanız da sağlanacaktır. Fiyat açısından en uygun ödemelerin olması için indirimleri takip edebilirsiniz. Metrekare fiyatları lambirinin türüne göre değişecektir. 

Fiyat belirlenirken lambri kaplama fiyatı kapsamında, ahşap olması, PCV olması gibi seçenekler var. En uygun PVC kaplı olanlardır. Bunun dışında alüminyum ve ahşap fiyatları ise aşağı yukarı birbirine yakın ödemelerden oluşmaktadır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda lambri fiyatları kapsamında bilgi alabilirsiniz. Sizin için uygun olan ödemelerden, hemen uygulamalar yapılacak ve metrekaresine göre fiyat verilecektir. Metrekare fiyatları ortalama 750₺’den başlamaktadır. Güncel lambri fiyatlarını öğrenmek ve sipariş vermek için buraya tıklayınız!

Lambri Çeşitleri Nelerdir?

En İyi Duvar Lambri Kaplama Fikirleri 2023
Lambri çeşitleri nelerdir?

Duvar ve tavan kaplama çeşidi olarak sunulan lambri, kendi içinde de çeşitlendirilmiştir. Elbette kullanılan malzemelere göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitleri göz önünde bulundurup ona göre hareket edebilirsiniz.  Bu hususta seçim tamamen sizin. uygulama yapılacak olan alana göre, daha kullanışlı olacak malzemelere göre hareket ederek seçim yapabilirsiniz.

  • Ahşap lambri: Klasik dekorasyonlar ya da daha çok restoran ve benzeri yerlerde tercih edilen kaplama türüdür. Aynı zamanda köy evlerinde de ahşap malzemelerin kullanılması daha sık rastlanılan bir durum. Siz de ahşap lambri seçimi yaparak, tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Ahşap malzemeden hem duvar em de tavan kaplama olabilir. Yapılan vernik uygulamaları ile kaplamaların uzun süreli kullanımı da sağlanıyor olacaktır.
  • PVC lambri: Bir diğer malzeme ise PVC oluyor. PVC lambri tercihinizi yapmanız durumunda, direkt olarak ısı yalıtımlı bir şekilde kaplama tamamlanmış olacaktır. Temizliği kolay bir malzeme seçmek istiyorum diyenler için önerimiz PVC olacaktır. Direkt olarak lambri seçimini yaptıktan sonra, duvar için uygulamalar en profesyonel şekilde yapılır.
  • Alüminyum lambri: Son olarak lambri türleri arasında yer alan alüminyum lambri oluyor. Bu lambri türü de en çok tercih edilenler arasında. Uygulama hem tavan hem de duvar için olabilir. Aynı zamanda ev, iş yeri ve restoranlar için tercih edilebilir. Dekoratif açıdan estetik görünmesinin beraberinde, uygun olan ödemeler ile sizlere sunulur. Bunları göz önünde bulundurarak malzeme seçiminizi yapabilirsiniz. Verilen çeşitleri hem fiyat hem de özellik olarak inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.
En İyi Duvar Lambri Kaplama Fikirleri 2023
Modern lambri kaplama
En İyi Duvar Lambri Kaplama Fikirleri 2023
Lambiri kaplama fikirleri
En İyi Duvar Lambri Kaplama Fikirleri 2023
Lambri nedir, lambri duvar kaplama fiyatları

Lambri hakkında sunulan önerilere göre seçim yaparak, dekorasyon için doğru bir uygulama talep edebilirsiniz.

Yorum yapın