perde siparişi


Pimapenlerde/PVC Yazlık Kışlık Ayarı Nasıl Yapılır?

Pimapenlerde yazlık kışlık ayarı yaparak, izolasyonu daha güçlü kılabilirsiniz. Peki, nasıl yapmanız gerekiyor? Kış aylarında pencerelerin daha sıkı kapanmasını sağlayacak olan bu küçük ayar, evde ısıyı korur. Yaz aylarında ise her zaman hava almayı destekleyecek şekilde bir ayar yapılmasını sağlar. Sunduğumuz öneri ile aşama aşama siz de pimapenlerde ayar yapabilirsiniz.Pimapen Pencerelerin Yazlık Kışlık Ayarı

Pimanlerde yazlık kışlık ayarı nasıl olur? Tasarruf etmenizi sağlayacak, ısıyı korumanızı sağlayacak bu ayar ile kolayca siz de camları kapatabilirsiniz. Yazlık – kışlık olarak kullanabileceğiniz pimapenlerin bu özelliğinden mutlaka faydalanın.

  • Pencerenin kilitleme mekanizması: İlk olarak ayarın yapılması için pencerenin kilitleme anahtarını bulmanız gerekiyor. Mekanizma üzerinden kilitleme yapacaksınız. Mekanizma çoğu zaman yuvarlak ya da oval biçimde tasarlanmıştır. Pim gibi bir alan olduğunu göreceksiniz.
  • Silindir kilidin üzerindeki çentik ortada ise standart ayardır. Genel olarak PVC pencerelerin standart ayarlı olması yeterlidir. Bu şekilde dört mevsim kullanılması sağlanmaktadır. Pimapen kış ayarı için ise çentiğin içe dönük olması gerekiyor.
  • Kış Ayarı: Çentik sola doğru dönük olmalıdır. Çentik içeri dönükse direkt olarak kış ayarı üzerinden kullanıyorsunuz demektir. Kontrolünü yaparak hangi ayarda kullandığınıza bakabilirsiniz. Bu sayede koruma amaçlı kış aylarında pimi içeri doğru çekebilirsiniz.
  • Yaz Ayarı: Yazın kullanımı ise çentiğin sağa doğru dönük olması gerekiyor. Dışa doğru dönük olduğunda daha havadar bir ortam yaratmak için aynı zamanda boşluk bırakma sağlanıyor olacaktır. Yaz aylarında mutlaka çentiği dışa dönük yapabilirsiniz.
  • Standart Ayar: Pimi bulmanız halinde, yaz kış ayarlama yapmak istemeyenler için standart ayar olarak o pimin tam ortada durması gerektiğini söyleyebiliriz. Koruma olmadan, tamamen yaz kış kullanıma uygun olacak şekilde bir ayardır. Bunu da değerlendirip PVC camları o şekilde kullanabilirsiniz.
MUTLAKA OKUYUN:  Çikolata Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Pimapen yaz kış ayarı olarak verilen bilgiler ile tasarruf sağlamak açısından siz de mevsime göre bir ayarlama yapabilirsiniz. Pencerenin kenarında bulunan o pim üzerinden mevsime göre bir koruma sağlamak son derece kolaydır. Pratik olan bir uygulama olduğundan siz de ayarlama yaparak mevsimsel ayarları kolayca uygulayabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x