Dantel Örgüler ile Ev Dekorasyonu

Olmazsa Olmaz Televizyon Ünitesi Dekoratif Eşyalar

Tebessüm Ettiren Tığ işi Örgü Dantel ile 26 Dekorasyon Fikri

Yeni Nesil Yataklar için Uyku Sözlüğü

Dekoratif Kutu Nasıl Yapılır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 5 Eylül 2016

Bu yazımda sizlere dekoratif kutu nasıl yapılır, bundan bahsedeceğim. Aslında videoda her şey net gösterilmiş olsa da belki anlamadığınız ya da takıldığınız yerler vardır düşüncesiyle sizin için yazmak istedim.

Birçok amaç için kullanabileceğiniz dekoratif kutuları ev ve yapı marketlerden çok para vererek satın almanıza gerek yok.

Evdeki imkanlarla ya da kolaylıkla temin edilebilecek malzemeler ile harika ve dekoratif kutu yapmak mümkün.

Dekoratif kutu yapımı gerekli malzemeler

  • Karton kutu
  • Sicim(ip)
  • Sıcak tutkal yani silikon
  • Büyük boy yastık kılıfı

Dekoratif kutu yapım aşamaları

1. Öncelikle bulduğunuz karton kutunun sağlamlığından emin olun. Gerek görürseniz koli bandı ile karton kutunun alt kısmını destekleyebilirsiniz. Kutunun kapaklarını iç kısma itin ve işleme hazır hale getirin.

2. Sıcak tutkal ile kutunun alt kısmından başlayarak küçük adımlar ilkesi ile sicimin ucunu yapıştırarak uygulayın. Tutkalın sicimin hizasında yapıştırmaya devam edin.

3. Amacımız karton kutunun tamamını sicim ile kaplamak. Bu şekilde en üst kısmında pay kalacak şekilde döngüsel olarak devam edin.

4. Büyük boy genellikle beyaz renk tercih ettiğimiz yastık kılıfını kutunun içine yerleştirin, çıkmaması için de gerginleştirmenizi öneriyorum.

Dekoratif kutu yapımı burada sona erdi. Güle güle kullanmanız dileğiyle. Hoşça kalın… 🙂

Sizler için daha önce kaleme aldığım karton kutudan çamaşır sepeti yapımı konusunu da inceleyebilirsiniz.

Büyük bir emekle hazırladığım bu yazıyı sosyal medya hesaplarında ya da yorum alanından fikirlerinizi benimle paylaşarak destek olabilirsiniz.

Dekoratif kutu nasıl yapılır videolu anlatım

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Bunlar da var!