Dekoratif Kutu Nasıl Yapılır?

0
791

#Yazı İçeriği

Bu yazımda sizlere dekoratif kutu nasıl yapılır, bundan bahsedeceğim. Aslında videoda her şey net gösterilmiş olsa da belki anlamadığınız ya da takıldığınız yerler vardır düşüncesiyle sizin için yazmak istedim.

Birçok amaç için kullanabileceğiniz dekoratif kutuları ev ve yapı marketlerden çok para vererek satın almanıza gerek yok.

Evdeki imkanlarla ya da kolaylıkla temin edilebilecek malzemeler ile harika ve dekoratif kutu yapmak mümkün.

Dekoratif kutu yapımı gerekli malzemeler

  • Karton kutu
  • Sicim(ip)
  • Sıcak tutkal yani silikon
  • Büyük boy yastık kılıfı

Dekoratif kutu yapım aşamaları

1. Öncelikle bulduğunuz karton kutunun sağlamlığından emin olun. Gerek görürseniz koli bandı ile karton kutunun alt kısmını destekleyebilirsiniz. Kutunun kapaklarını iç kısma itin ve işleme hazır hale getirin.

2. Sıcak tutkal ile kutunun alt kısmından başlayarak küçük adımlar ilkesi ile sicimin ucunu yapıştırarak uygulayın. Tutkalın sicimin hizasında yapıştırmaya devam edin.

3. Amacımız karton kutunun tamamını sicim ile kaplamak. Bu şekilde en üst kısmında pay kalacak şekilde döngüsel olarak devam edin.

4. Büyük boy genellikle beyaz renk tercih ettiğimiz yastık kılıfını kutunun içine yerleştirin, çıkmaması için de gerginleştirmenizi öneriyorum.

Dekoratif kutu yapımı burada sona erdi. Güle güle kullanmanız dileğiyle. Hoşça kalın… 🙂

Sizler için daha önce kaleme aldığım karton kutudan çamaşır sepeti yapımı konusunu da inceleyebilirsiniz.

Büyük bir emekle hazırladığım bu yazıyı sosyal medya hesaplarında ya da yorum alanından fikirlerinizi benimle paylaşarak destek olabilirsiniz.

Dekoratif kutu nasıl yapılır videolu anlatım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here