Çini Karo Seramik ile Sıradışı Tasarımlar

3
967

Türk kültürünün geleneksel sanatları arasında gösterilen çini işlemelerini artık evlerimizde de çini karo seramik sayesinde kullanabiliriz.

Çini karo seramik modelleri, eviniz içinde değişim rüzgarları estirecektir. Dilerseniz kullanacağınız desenli karo modelleri ile de otantik bir ortam oluşturmanız mümkündür. Çini desenli karo fiyatları her bütçeye uygun kalite ve modelde üretilebilmektedir.

Çini karo seramik ev tasarımları

Çini karo seramik tasarımları ile sadece evler değil aynı zamanda başta restoranlar ve kafeler olmak üzere birçok firmanın dekorasyon anlayışı yenilenmektedir.

blank
Çini desenli karo ev tasarımları

Çini karo seramik uygulamalarını evimizin hemen her bölümünde rahatlıkla kullanabiliriz. Mutfak, banyo, bahçe ve salon bölümlerinde çok sıklıkla gördüğümüz çini seramik uygulamalarını dilerseniz odalara da taşıyabilirsiniz. Böylece tüm evin dekorasyon bütünlüğünü sağlamış olursunuz.

Mutfaklarda hem alın karosu olarak tezgah önünde hem de zeminde kullanabileceğiniz çini seramikler için çok farklı modeller ile size geniş bir tercih yelpazesi sunulmaktadır.

Seçim yaparken kullanacağınız alanın metre karesi, ışık alma durumu, düşündüğünüz ya da var olan mobilyalarınızın desenleri ve renkleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

blank
Banyo için desenli renkli karo modelleri

Aksi halde dekorasyon uyumu sağlanamayacak ve mekan içi odak noktası uyumlu bir dağılım sergileyemeyecektir.

Çini karo seramik modellerinde farklı üretim boyut ve şekillerini de görebiliyoruz. Klasik ebatların dışında altı gen şekilli çini seramik de üretilebilmektedir.

Kullanacağınız mekanın özelliklerine göre seramik seçimi yapmanız, mekanı daha ferah ve şık bir hale getirebilir.

Vitra’nın son model seramikleri için Vitra karo seramik modellerine bir göz atın.

Çini desenli seramik fiyatları

Çini karo seramik için temelde iki tane üretim modeli vardır. Bunlardan ilki ve en sık karşılaştığımız üretim modeli, fabrikasyon tarzı seri üretimdir.

blank
Seramik karo desenli seramik fiyatları

Diğer üretim çeşidi ise tamamen el yapımı desenler ile üretilmiş çini seramiklerdir. Bu iki üretim şekli genel olarak fiyatlandırmayı da etkilemektedir.

Bunun dışında kullanılan seramiğin kalınlığı ve kalitesi de fiyatı doğrudan etkilemektedir. Seri üretimle imal edilmiş çini karo seramiklerin fiyatı desen, model ve seramik kalitesine bağlı olarak 4 TL’den başlayıp 80 TL’ye kadar çıkmaktadır. El yapımı için ise firmalardan özel fiyat almanız gerekiyor.

Daha önce kaleme aldığım desenli karo seramik modelleri için bir de bu yazıma göz atın.

Çini karo modelleri

Evlerinizin görünüşünü değiştiren birbirinden güzel çini karo modellerini sizler için araştırdık. İşte sizin için seçtiğimiz birbirinden şık çini seramik modelleri:

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here