Banyo Dekorasyonu

4
339
bnayo-dekorasyon-fikirleri
bnayo-dekorasyon-fikirleri

Bugün sizler için Dekordiyon.com ‘da üzerinde çok durmadığımı düşündüğüm konu olan banyo dekorasyonu fikirlerini paylaşacağım. Günün yorgunluğunu atmak için ya da vakit geçirmek adına sıklıkla kullandığımız odaların başında banyo geliyor. Hal böyle olunca banyo dekorasyonu konusuna da farklı bir önem arz ediyor.

banyo-dekorasyon-modelleri
banyo-dekorasyon-modelleri

Banyo dekorasyonu nasıl olmalı?

Her şeyden önce banyo dekorasyonu kasvetli olmamalı, içine girildiğinde ferahlatıcı bir ortamın insanı karşılaması gerekiyor. İşte güzel dekore edilmiş banyo ortamları için öncelikle fikir sahibi olmalısınız. Banyo yapmaktan keyif alanlar için bu yazımız güzel fikirler içeriyor. Banyo dekorasyonu, oldukça sade ancak şık olmak zorundadır. Banyoda kullandığınız dolaptan duşa kabine ve klozete kadar her şey sadelikten ödün vermemeli.

modern-banyo-dekorasyonu
modern-banyo-dekorasyonu

Banyo dekorasyonunda kullanılan malzemeler genellikle seramiktir. Seramik kaplamanın banyoda kullanacağınız mobilya ile uyumlu olması gerekir. Özellikle desen ve seramik kaplamanın türünü seçerken dikkatli olun. Seramik kaplamanın renginin banyodaki genel görünüme uygun olması banyo dekorasyonu için olmazsa olmazlardandır.

modern-banyolar
modern-banyolar

Banyonuzun fayanslarına da dikkat etmelisiniz. Birçok desen ve renk, kafanızı karıştırmak için sizleri bekliyor 🙂 Hemen endişelenmeyin! Banyo fayanslarını seçmek o kadar da zor değil. Renk skalasından renkleri inceleyerek kafanıza yatan renkleri ve desenleri ayırmalısınız. Renk seçiminde boğucu, kapalı ve karanlık renkleri tercih etmeyin. Tam tersi, açık renklerle ferahlatıcı niteliği olan dekorasyona katkı sağlayacak renk ve desenler tercih edin.

banyo-dekorasyon-fikri
banyo-dekorasyon-fikri

Banyo dolapları

Banyo dolabını tercih ederken banyonuzun metre karesini baz almalısınız. Sıkışık bir banyo dekorasyonu olmaması için odanızın genişliği son derece önemli. Ayrıca banyoda kullandığınız eşyalarınızın büyüklük ve oranı da banyo dolabı seçiminizi etkileyebilir. Bu nedenle her kullanıcı kendi ihtiyaçlarına uygun banyo dolabı tercih etmelidir. Alternatif fikirler için banyo dekorasyonu galerimizi inceleyin!

bathroom-decorations
bathroom-decorations

Küvet mi, duşa kabin mi?

Bu soru üzerine önceki zamanlarda yazdığım şu yazıyı gözden geçirmelisiniz. Bu sorunun cevabı banyonuzun büyüklüğü ve ihtiyaçlarınızla ilgili olduğunu unutmayın. Kimi kullanıcı banyosunda büyük bir küvet olmasını isteyebilir kimileri de banyonun dar olması ve kullanışlılığı sebebiyle duşa kabin isteyebilir.

banyo-takimlari
banyo-takimlari

Banyo aksesuarları

Banyonuzun asıl karakterini kazandıracak olan banyo aksesuarlarıdır. Banyoda onlarca aksesuar alternatifi bulmanızın birçok yolu bulunuyor. Banyonuzda oluşturduğunuz genel atmosfere göre aksesuar seçmeniz gerektiğini unutmayın. Mesela, mavi renklerle deniz temalı bir banyo dekorasyonu hazırlığındaysanız, mavi ve deniz temalı banyo aksesuarlarını incelemelisiniz. Bu noktada sizlere alternatif fikirler sunacak olan galerimizi ve videomuzu mutlaka inceleyin. Banyo dekorasyonu fikirleri için ilgili kategorimizi inceleyebilirsiniz.

banyo-aksesuar-dekorasyonu
banyo-aksesuar-dekorasyonu

Banyo dekorasyonu önerileri

Banyo dekorasyon örnekleri

4 YORUMLAR

  1. Epeydir sitenizi takip ediyorum. Oldukça farklı ve güzel bilgiler veriyorsunuz. Bnayo dekorasyonu konusunda faydalandım. Teşekkürler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here