En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Son yıllarda banyo dekorasyonu için öneriler gelişiyor. Siyah banyolar, mat ve dikkat çekici banyolar ön plana çıkıyor. Peki, siz nasıl bir banyonuz olsun istersiniz?

Tamamen şıklığı ile göz dolduran bir banyo için seçtiğiniz her obje dikkat çekebilir. Bir taraftan sade ve rahat bir dekorasyon için de seçim yapabilirsiniz. Kendinizi rahat hissedeceğiniz ve evinizin genel hali ile uyumlu olan bir dekorasyon için önerimiz var. Kişisel zevklerinizi de ön plana koyarak siz de yeniden bir dekorasyon yapabilirsiniz.

YouTube video
İçindekiler
 1. 1. Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
  1. 1.1. Kullanışlı Banyo Dekorasyonu
  2. 1.2. Teknik Anlamda Kusursuz Dekorasyon
  3. 1.3. Modern Dekorasyon
  4. 1.4. Sade Olmasına Özen Gösterin
  5. 1.5. Farklı Renkler Kullanın
  6. 1.6. Mat Renkler Modasına Uyun
  7. 1.7. Tamamlayıcı Duşa Kabin
  8. 1.8. Sıra dışı Lavabolar
  9. 1.9. Eşsiz Mermer Dokular
  10. 1.10. Küçük Aksesuarlar ile Banyonuzu Tamamlayın
 2. 2. Küçük Banyo Dekorasyonu
  1. 2.1. Tercihiniz Duşakabin Olsun
  2. 2.2. Duşakabin – Klozet – Lavabo Alanlarını Özenle Belirleyin
  3. 2.3. Küçük Alanları Değerlendirin
  4. 2.4. Lavabo Altını Dolap Olarak Değerlendirin
  5. 2.5. Çamaşır Makinesinin Üstünü Kullanın
  6. 2.6. Kurtarıcınız Raflar Olacak
  7. 2.7. Gizlenebilen Pratik Eşyalar
  8. 2.8. Banyonuzun Ferah Olmasını Sağlayın
  9. 2.9. Ayna Seçiminiz Önemli
  10. 2.10. Dekoratif Ürünlerinizi Dikkatle Seçin
 3. 3. Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları
 4. 4. Küçük Banyolar için Doğru Dekorasyon
 5. 5. Banyo Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri
  1. 5.1. Havluluk Tasarımı
  2. 5.2. Bornozlara Özel Askılık
  3. 5.3. Fileden Sabunluk
  4. 5.4. Tuvalet Kâğıdı Saklamak
  5. 5.5. Diş Fırçalarınıza Özel Yer
 6. 6. Örnek Banyo Tasarım Fikirleri
 7. 7. Ahşap Lavabo Modelleri
  1. 7.1. Dikdörtgen ahşap lavabo modeli
  2. 7.2. Doğal ahşap lavabo modeli
  3. 7.3. Modern ahşap lavabo modeli
  4. 7.4. Modern ahşap lavabolar
  5. 7.5. Açık renk ahşap lavabo modeli
  6. 7.6. Doğadan eve ahşap lavabo
  7. 7.7. Modern doğal ahşap lavabo modeli
  8. 7.8. Tamamen doğal ahşap lavabo
  9. 7.9. Yuvarlak ahşap lavabo modeli
  10. 7.10. Ahşap lavabo fikri
  11. 7.11. Doğal ahşap lavabo modeli
  12. 7.12. Modern ahşap lavabo
  13. 7.13. Farklı tarz ahşap lavabo
  14. 7.14. Ahşap rengi lavabo modeli

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023
Banyo dekorasyonu nasıl olmalı?

Dekorasyon için olmazsa olmaz nedir? Banyo dekorasyonu nasıl olmalıdır? Aslında kişinin banyoda nasıl bir ortam olmasını istediği, ona göre dekorasyon fikrini getirir. Hem kullanışlı hem de şık bir dekorasyon olmasını sağlamak önemlidir. 2020 yılının en özel dekorasyon fikirleri arasından seçiminizi yaparak siz de banyonuzu baştan yaratabilirsiniz.

Kullanışlı Banyo Dekorasyonu

Önemli olan evinizin dekore ettiğiniz alanının aynı zamanda işlevselliğini korumasıdır. Bunun için dekore ederken aynı zamanda kullanışlı olmasına özen gösterin. Rahat bir alan oluşturmaya çalışın.

Teknik Anlamda Kusursuz Dekorasyon

Banyo kullanımında önemli olan bir diğer husus ise elbette teknik anlamda kusursuzluğun yakalanmış olması. Siz de çeşme, lavabo gibi alanların kullanımının rahat olacağı şekilde bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Modern Dekorasyon

Her geçen gün dekorasyon için farklı seçenekler sunulabiliyor. 2021 yılı dekorasyon önerileri arasında olan, evinizin en hijyen köşesinin modern şekilde dekore edilmesi. Bunu göz önünde bulundurmanız önerilir.

Sade Olmasına Özen Gösterin

İşlevselliğe zarar vermemek açısından sadelik önemlidir. Rahat etmenin ilk sırada yer aldığı kişiler için bir banyo dekorasyonunda olmazsa olmaz olan sadeliktir.

Farklı Renkler Kullanın

Klasiğin dışında çıkmak için önemli olan farklı renklerin kullanılması. Beyaz renginin dışına çıkmanın yanı sıra, kullanılan buz cam klasiğinin de dışına çıkabilirsiniz.

Mat Renkler Modasına Uyun

Eğer kesinlikle olmasını istediğiniz bir renk yoksa, banyo tasarımı için siz de farklı renkler ile hayal dünyanıza göre seçim yapın. Kendinizi aynı zamanda özel hissedeceğiniz bir alan yaratmak mümkün.

Tamamlayıcı Duşa Kabin

Banyonuz için belirlemiş olduğunuz tasarımda, duşakabin tamamlayıcınız olsun. Hem renk hem de kullanılan malzeme açısından banyonuz ile uyum içinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Sıra dışı Lavabolar

Son yıllarda en çok dikkat çeken farklı ve sıra dışı lavabolar. Bakıldığında siz de banyonun içinde dikkat çeken bir alan yaratıldığını göreceksiniz. Modern tasarımların olduğu lavabolar tercih edilebilir.

Eşsiz Mermer Dokular

Banyo için kullanılacak hem avantajlı hem de doku açısından sizleri memnun edecek duvarlar oluşturulabilir. Boya ile uğraşmadan, renkleri de banyonuzun tamamlayıcısı olacak mermer dokuları tercih edebilirsiniz.

Küçük Aksesuarlar ile Banyonuzu Tamamlayın

Evet, banyonuzun olmazsa olmazları arasında küçük sevimli aksesuarlar var. Gerek koku gerekse süs amaçlı banyonuzun belli alanlarını değerlendirerek, banyonuza renk katın. Banyo dekorasyon önerileri banyonuzda fark yaratacak.

Küçük Banyo Dekorasyonu

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023
Küçük banyo dekorasyonu

Banyonuz küçük mü? Peki, küçük olan banyo için küçük banyo dekorasyonu önerileri neler? Banyonuzun küçük; ancak ferah ve şık gözükmesini ister misiniz? Sizin için sunulan önerileri tek tek uygulayarak siz de dar alanlarda en iyi banyo tasarımının yapılmasının mümkün olduğunu göreceksiniz.

Tercihiniz Duşakabin Olsun

Duşakabin sayesinde banyoda alandan tasarruf edeceksiniz. Geniş bir alana yayılan küvetler yerine, küçük ve şık duşakabinleri tercih etmek avantaj sağlayacaktır.

Duşakabin – Klozet – Lavabo Alanlarını Özenle Belirleyin

İhtiyaç duyulan banyo alanlarının birbirine yakın olması, alandan tasarruf edilmesini sağlayacaktır. Bunu bilerek teknik anlamda o şekilde tasarlanması en doğrusudur.

Küçük Alanları Değerlendirin

Havluların asılması, kirli sepetinin duracağı alan gibi yerlerin özel olması şart değil. Doğal şekilde oluşan küçük köşeleri de bu gibi ihtiyaçlar için kullanabilirsiniz.

Lavabo Altını Dolap Olarak Değerlendirin

Alan dar, koyulacak eşya fazla! O zaman mutlaka her alanı işlevsel olarak değerlendirmeniz gerekiyor. Bunu sağlamak için lavabonun olduğu alanı da dolap olarak kullanabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinin Üstünü Kullanın

Olmazsa olmazlar arasında küçük banyo dekorasyonu için önerilenlerden, mutlaka çamaşır makinesinin üstünün bir aparat ile kullanılır hale getirilmesi yer alıyor.

Kurtarıcınız Raflar Olacak

Alan ne kadar dar olursa olsun, siz raflar ile genişletmeyi başarabilirsiniz. Bunun için mutlaka raflar ile banyonuzu değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

Gizlenebilen Pratik Eşyalar

Banyonuzda kullanacağınız eşyaların aynı zamanda gizlenebilen, pratik eşyalar olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için kapı askılığı önerilenler arasında.

Banyonuzun Ferah Olmasını Sağlayın

Evet, küçük bir alanda önemli olan bir diğer özellik ferahlık. Bunun için banyonun açık renkte boyanmış olması gerekiyor. Mutlaka açık renkli mermer – fayans kullanılmalı.

Ayna Seçiminiz Önemli

Dar alanları geniş göstermek konusunda ayna ilk akla gelenler arasında. Ayna seçiminizi özenle yapmanız halinde, son derece profesyonel bir sonuç alacaksınız.

Dekoratif Ürünlerinizi Dikkatle Seçin

Banyonu daha da daraltacak objelerden kaçının. Ferah bir alan yaratmak açısından olması gereken seçimleri en iyi şekilde yaparak, banyonuzun dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. 6 metrekare banyonu dekorasyonu gibi son derece küçük olan banyolar için bu önerilere göre hareket etmeniz halinde, banyonuz için eşsiz bir alan yaratmış olacaksınız. Siz de deneyerek, banyo dekorasyonunda bir ilk yaratabilirsiniz.

Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları

Modern yaşam bizi dar alanlara sıkıştırsa da bu alanların verimli kullanılması yapacağımız değişiklikler ile mümkündür. Bugün sizlere küçük banyoları büyük göstermenin yolları ile ilgili önemli ipuçları vereceğim. Umarım küçük banyo sahiplerine faydalı bilgiler verebilirim.

Banyo dekorasyonu, ev dekorasyonu içinde her ne kadar çok fazla dikkat edilmeyen alanları ifade etse de kişisel bakımın ve günlük temizliğin yapıldığı bu alanlarda oldukça fazla vakit geçirmekteyiz. Bu alanların çok fazla geniş olmayan alanlar olması içerideki dolap, temizlik malzemeleri vb. ürünlerin saklanmasını da zorlaştırmaktadır. Küçük banyoları büyük göstermenin yolları arasında önemli sırayı banyonun derli toplu görünmesi almaktadır. Banyo içerisindeki dağınıklık, küçük alanın çok daha boğucu bir atmosfere bürünmesi demektir. Bu sebeple yapmanız gereken tabanı kullanmadan duvarları hacimsel olarak dolap ile değerlendirmektir.

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023
Lavabo altını değerlendirme

Banyo içindeki dolap uygulamasını çok fazla abartırsanız mekânın sıkıcı bir hal almasına neden olabilirsiniz. Bu sebeple mümkün mertebe çok fazla kullanılmayan alanların dolap ile değerlendirilmesi de gerekecektir. Örneğin lavabo altının mutlaka dolaplı olması gerekir. Lavabo altları temizlik malzemelerinin, havluların, kişisel bakım ürünlerinin saklanabileceği güzel ortamlar sunar. Böylece banyonuzun dağınık durması da engellenmiş olur.

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Küçük banyoları büyük göstermenin yolları içinde değerlendirilebilecek bir uygulama da fayans tercihinin doğru yapılmasıdır. Renkli fayanslar ortamın dar havasını vurgulayan bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple her ne kadar alımlı nitelikleri olsa da renkli bir fayans tercihinde bulunmak dar banyolar için doğru olmayacaktır. Bunun yerine beyaz ve krem rengin tonlarını zeminde ve duvarlarda uyumlu bir şekilde kullanmak banyonuzu daha ferah gösterecektir. Ben, hem tabanda hem de duvarda aynı açık rengin kullanılması taraftarıyım. Banyonuzda mutlaka bir renklilik ve dinamizm istiyorsanız bunu banyo aksesuarlarında kullanacağınız sıcak renkler sayesinde de sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hilton banyo modelleri ve fiyatları için bağlantıya tıklayın.

Küçük Banyolar için Doğru Dekorasyon

Doğru banyo aydınlatması, tahmininizden çok daha fazla geniş banyo görüntülerinin oluşmasını sağlayacaktır. Bu sebeple banyo aydınlatmasına ayrı bir değer vermenizi tavsiye ediyorum. Özellikle aydınlatmanın rahatsız edecek seviyenin bir altında tutulması ile banyodaki her alanın net görünmesi gerçekleşecek ve bu ortam küçük banyonuzda büyüklük algısını tetikleyecektir. Unutmadan belirtmek gerekir ki aydınlatmada kullanacağınız ışık beyaz renkli olmalıdır. Zira diğer renkler, istediğimiz genişlik hissini uyandırmaz.

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023
Küçük banyoları büyük göstermek için aydınlatma üniteleri

Duşakabin tercihinde bulunacaklar için şeffaf özelliklere sahip materyallerin kullanılmasını tavsiye ediyorum. Bunun amacı duşakabin ile daraltılan alanın da görüş mesafesine girmesini sağlamaktır. Böylece zaten dar olan banyo alanının duşakabin ile biraz daha daraltılmış hissi ortadan kalkacaktır. Küçük banyoları büyük göstermenin yolları içindeki bu uygulamanın aksine buzlu cam ya da şeffaf olmayan maddeler kullandığınızda banyonuz bölümlendiği için daralacaktır.

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023
Küçük banyolar için açık renk duşakabin

Lavabo üstünde kullanacağınız aynaları mümkün mertebe büyük tutmalısınız. Aynaların dekorasyonda oluşturduğu büyüklük algısı oldukça yüksek seviyelerdedir. Bu sebeple banyoda kullanacağınız aynanın büyük olması, ortamın derinlik algısının fazla olmasını sağlayacak bu da büyük bir banyo görünümünün yakalanması ile neticelenecektir. Dilerseniz ayna etrafında kullanacağınız LED aydınlatma ile de genel aydınlatmanın dışında bir dekorasyon aydınlatması gerçekleştirebilirsiniz.

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023
Küçük banyolar için aksesuar kullanımı

Küçük banyo dekorasyonu için kullanacağınız aksesuarları minimal seviyede tutmanız küçük banyoları büyük göstermenin yolları arasında yer almaktadır. Minimalist bir düşünce ile tasarlayacağınız banyoların temel görünümü sadelik üzerine kurulu olmalıdır. Bu sebeple fazla ve küçük aksesuar kullanmak banyonuzun sıkıcı ve boğucu bir atmosfere maruz kalmasına neden olur. Üç beş küçük parçalar halindeki aksesuarlar yerine tek bir aksesuar kullanmak çoğu zaman banyolarda hem şık bir görünüm yakalanacak hem de ferahlık hissi uyandıracaktır.

Banyo Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

Peki, banyonuzda kendin yap fikirleri ile benzersiz bir tasarım yaratmak ister misiniz? İşte banyo kendin yap fikirleri…

Havluluk Tasarımı

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Özel raflarınızı banyo duvarına monte ederek, havluluğunuzu siz tasarlayabilirsiniz.

Bornozlara Özel Askılık

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Kendinizin tasarladığı askılıklar ile küçük ve pratik askılıklar yapabilirsiniz.

Fileden Sabunluk

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Basit bir file kumaş kullanarak, sabunlarınızın durabileceği bir alan yaratmak çok kolay. Banyo dekorasyon ürünleri arasında yer alan bu ürünü değerlendirebilirsiniz.

Tuvalet Kâğıdı Saklamak

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Nerede duracağına karar vermediğiniz yedek tuvalet kağıtları için tuvalet fırçanızın sopasını kullanabilirsiniz.

Diş Fırçalarınıza Özel Yer

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Küçük olan banyo lavabosu için duvara monte edilen delikli bir sabunlukta, diş fırçalarınız da rahatça durabilir.

Önerilere göre hareket ederek, siz de banyonuza kendinizden bir şeyler katabilirsiniz. Banyo süsleri konusunda da farklı fikirleri değerlendirip, banyonuzu tamamen eşsiz fikirler ile özgün şekilde tasarlayabilirsiniz. Tamamen kişisel zevklerinize göre hareket ederek benzersiz bir tasarım yapmak sizin elinizde.

İlginizi Çekebilir: Banyo tadilatı hakkında aklınıza takılanlar için tıklayın.

Örnek Banyo Tasarım Fikirleri

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023
Örnek banyo tasarımları

Farklı tasarım fikirleri ile siz de banyonuzu baştan yaratın. Modern banyo modelleri arasında kullanılan renkler, kullanılan objeler dahi farklı olacak. Siz de modern olan bu banyolar arasından seçim yaparak, tasarım konusunda ona göre hareket edebilirsiniz.

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023
Örnek banyo modelleri

Tasarım fikirleri arasında banyonuzun küçük olması durumunda, işlevselliği arttırmak adına pratik öneriler veriliyor. Bunun dışında tamamen şık banyolar olsun isteyenler için siyah renkler, bordo renkler, mat banyo döşemeleri gibi eşsiz görsellerin olacağı seçenekler de ekleniyor. Tamamen kendi zevkinize göre dekore edebilirsiniz.

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023
Örnek banyo fikirleri

Sizin için örnek banyo resimleri verilmiştir. İnceleyerek, banyonuzu baştan yaratmak adına fikir sahibi olabilirsiniz. Banyo dekorasyonu için eşsiz fikirleri değerlendirin.

Ahşap Lavabo Modelleri

Dekorasyonda yeni teknolojik gelişmeler ile daha modern tasarımlara geçsek de doğal, sıcak ve samimi ortamlardan gittikçe uzaklaşmaktayız. Son zamanlarda insanın doğal olan her şeye meyletmesi dekorasyonda da kendine yer buldu desek yanlış olmaz. Şimdilerde ahşap tüm dekorasyon alanlarında yer alıyor.

Dikdörtgen ahşap lavabo modeli

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Doğal ahşap lavabo modeli

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Modern ahşap lavabo modeli

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Modern ahşap lavabolar

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Açık renk ahşap lavabo modeli

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Doğadan eve ahşap lavabo

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Modern doğal ahşap lavabo modeli

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Tamamen doğal ahşap lavabo

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Yuvarlak ahşap lavabo modeli

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Ahşap lavabo fikri

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Doğal ahşap lavabo modeli

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Modern ahşap lavabo

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Farklı tarz ahşap lavabo

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

Ahşap rengi lavabo modeli

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023

“En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2023” üzerine 4 yorum

 1. Ön yargılardan kurtulmak lazım bence. Koyu renk, özellikle de siyah renklerle banyo dekorasyonu daha karizmatik… 🙂

  Yanıtla
 2. Epeydir sitenizi takip ediyorum. Oldukça farklı ve güzel bilgiler veriyorsunuz. Bnayo dekorasyonu konusunda faydalandım. Teşekkürler…

  Yanıtla

Yorum yapın