Balkon Kapısı Perde Modelleri 2023

Evde balkon kapısına perde arayanlar için balkon kapısı perde modellerini sizler için listeledik. İşte karşınızda en iyi balkon kapı perdesi! Balkon kapısı perde seçimi nasıl olmalı? Sizin için 2022’de en çok tercih edilen balkon kapı perde modelleri üzerinden bilgi veriyoruz. Perde seçimi hem kullanışlı olması hem de uzun ömürlü olması açısından son derece önemlidir. Tüm bunları değerlendirmeniz durumunda sorun yaşamadan perde seçerek kullanabilirsiniz. Balkon kapısı perde modelleri arasından seçim yaparken hem perde modelini hem kuma türünü hem de rengi göz önünde bulundurun. Dilerseniz hemen seçim yaparak avantaj elde edeceğiniz seçimler yapabilirsiniz.

YouTube video

Balkon Kapısı Perde Modelleri Neler?

Balkon Kapısı Perde Modelleri 2023
Balkon kapısı perde modelleri neler?

Balkon kapısında kullanılacak pek çok model var. Balkon kapısına perde modelleri için sürgülü modeller, briz perdeler, yapışan perdeler gibi çok seçenek olduğunu söylemek mümkün. Siz de hemen bu modeller arasından seçim yaparak, avantajlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Seçim tamamen sizin. Balkon zemin kaplama fikirleri için bağlantıya mutlaka tıklayarak fikir alın!

Sürgülü Balkon Kapısı Perde Modelleri

Balkon Kapısı Perde Modelleri 2023
Sürgülü balkon kapısı perdesi

İlk olarak akla gelen sürgülü balkon kapısı perdesi oluyor. Duruma göre açılan, aynı zamanda dilediğiniz zamanda kapanması ile sinekten de koruyan perde türüdür. Sürgülü olması işlevselliği arttırmıştır. Kullanım açısından son derece avantajlıdır. Renk açısından seçeneğiniz de olacak. PVC kaplama olarak da sürgü kullanımı söz konusu. Paslanmayan, eskimeyen bir perde türünü seçmiş olacaksınız. Kapının boyutuna göre son derece uygun olan fiyatlar ile de kullanım sağlanabilir.

Balkon Kapısı Briz Perde

Balkon Kapısı Perde Modelleri 2023
Balkon kapısı briz perde

Perde türü açısından mutfak balkon kapısı briz perde de seçilenler arasında. Bu perde türü sayesinde, balkon için konfor yaratılmış olur. Aynı zamanda ekonomik fiyatlıdır. Siz de bunu göz önünde bulundurun ve briz perde seçiminizi yapın. Avantaj elde edeceğiniz, sorunsuz kullanacağınız bir perde modeli olacak. Briz için önerimiz, renk seçimi konusunda da özgür hareket etmeniz. Bu durumda balkon dekorasyonu için de iyi bir seçim olacak. Ayrıca kullanımı da son derece avantajlıdır.

Balkon Kapısı için Zebra Perde

Balkon Kapısı Perde Modelleri 2023
Balkon kapısı için zebra perde

Balkon kapısında kullanılacak olan zebra perde, dekoratif açıdan son derece şıktır. Balkonda yer alacak zebra model, diğer odalar ya da balkonun dekorasyonu için de son derece uyumludur. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda sorun yaşamadan siz de hemen seçim yapabilirsiniz. Balkon kapısı için zebra perde seçimi, direkt olarak özel olabilir. Bunun için renk ve diğer seçenekler var. İnceleyerek siz de %100 dekorasyona uyumlu bir seçim yapabilirsiniz. 

Balkon Kapısı Stor Perde

Balkon kapısında rahat olduğu için tercih edilen bir diğer perde türü ise stor perde oluyor. Stor perde kullanımı son derece avantajlıdır. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, stor perde konusunda da avantaj elde etmiş olacaksınız. Balkon kapısı stor perde seçimi için sınırsız renk ve boyut olacaktır. Değerlendirmeniz durumunda stor perde kullanımı avantajlı olacaktır.

  • Stor perde özel boyut
  • Stor perde desenleri
  • Stor perde renk skalası

Gibi hususlar üzerinden son derece şanslı olacaksınız. Üstelik diğer perde türlerine göre çok daha uygun fiyatlar olacak. Bunları değerlendirmeniz durumunda sorun yaşamadan perde temin edebilirsiniz. Balkon dekorasyonunuzu yapabilirsiniz.

Cama Yapışan Balkon Perdesi(Plicell Perde)

Balkon Kapısı Perde Modelleri 2023
Cam yapışan balkon perdesi

Balkon perdeleri arasında son dönemin en çok tercih edilenleri arasında cama yapışan balkon perdesi var. Bu perde türü, kullanımı daha kolay hale getirir. Korniş olmadan da kullanımı mümkün kılar. Bu durumda direkt olarak balkon perdesi seçimi için sunulan seçenekleri değerlendirmeniz durumunda, sorun yaşamadan perdeyi temin etmiş olacaksınız. Dilerseniz renk ve malzeme seçimi konusunda inceleme yapabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında son derece uzun ömürlü bir kullanımın olduğu da görülecektir. Cam balkon dekorasyonu için de fikir arıyorsanız detaylara göz atabilirsiniz. Hemen siz de balkon kapısı için perde seçimi konusunda önerilen seçeneklere göre hareket edebilirsiniz. Seçim tamamen sizin. Daha fazla fikir için Pinterest sayfamıza göz atın!

Sıkça Sorulan Sorular

Cam balkon için hangi perde kullanışlı?

Balkon için, hava koşullarına uygun ve güneş ışınlarını engelleyebilecek özelliklere sahip perdeler tercih edilebilir. Örneğin, cam balkonlar için güneş ışınlarını engeleyen fırça veya blackout perdeler kullanışlı olabilir. Bu tip perdeler, güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde camların içini güneşten korurken, ısıya da karşı koruma sağlar. Ayrıca, su geçirmez özelliklerine sahip perdeler de balkon için uygun olabilir, çünkü bu tip perdeler hava koşullarına karşı dayanıklıdır ve nemden etkilenmezler.

Balkon perdesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Balkon perdesi alırken dikkat edilebilecek bazı noktalar şunlar olabilir:

1.Ölçüler: Öncelikle, balkon perdesinin doğru ölçülerde olması gerekir. Perde, balkonun genişliğine ve yüksekliğine uygun olmalıdır.
2.Malzeme: Balkon perdesinin hava koşullarına dayanıklı olması önemlidir. Özellikle, rüzgar, yağmur ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı malzemeler tercih edilmelidir.
3.Güneş ışınlarının engellenmesi: Güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde camların içini ısıtmaması için, güneş ışınlarını engeleyen perdeler tercih edilebilir. Bu tip perdeler, blackout perdeler olarak da adlandırılır.
4.Görünürlük: Balkon perdesinin içeriye bakıldığında görünür olmaması, iç mekanın gizliliğini koruma açısından önemlidir. Bu nedenle, perdelerin iç tarafındaki taraklı yüzeyler tercih edilebilir.
5.Montaj: Balkon perdesinin kolay ve hızlı bir şekilde monte edilebilmesi de önemlidir. Örneğin, tak-çıkar sistemine sahip perdeler kolay monte edilebilir ve sökülebilirler.
6.Fiyat: Son olarak, balkon perdesinin fiyatı da alım kararı verirken dikkate alınabilecek bir faktördür. Ancak, uygun fiyatlı perdelerin de kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat edilmelidir.

Yorum yapın