perde siparişi

1+1 Stüdyo Daire Planı için Örnek Plan ve TasarımlarSizler için derlediğim 20 örnek 1+1 stüdyo daire planı için yazımı sonuna kadar okumanızı öneriyorum. Günümüz yaşam koşulları içinde iyi bir semtte stüdyo dairelerin diğer semtteki normal dairelerle aynı fiyata sahip olduğunu düşündüğümüzde zenginlerin özellikle neden bu 1+1 ya da 0+1 dairelere önem verdiğini anlamış oluruz. Stüdyo daire tasarımları, modern hayatın getirdiği dinamizmi ve kullanım kolaylığını beraber düşünerek oluşturulmaktadır.Genellikle bu dairelerin site içinde ve spor, fitness, sauna, Türk hamamı gibi ortak yaşam alanlarına sahip olduğunu biliyoruz.

Bu sebeple stüdyo daire tasarımları için kullanışlılığı ön plana çıkarıp sadece yaşam alanı üzerinde çalışılması daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

1+1 Stüdyo daire planları

Son dönemde sosyal imkânlara, şehir merkezine yakınlığı ile çokça tercih edilen stüdyo daireler mimarların özenli çalışmaları ile gayrimenkul piyasasında ön plana çıkmaya başladı.1+1 stüdyo daire planı cezbeden şirinliği ile üst gelir sınıfının gözde seçimlerinden biri haline gelmeyi başardı. Bu daire planlarındaki temel hedef, mekânın en etkin şekilde kullanılmasıdır. Bu hedefe uygun tasarım ve planlama yapılmaktadır.

MUTLAKA OKUYUN:  Duvara Kapanan Açılır Kapanır Akıllı Yatak Modelleri

Stüdyo daire planı içerisinde balkondan yatak odasına ve salona kadar her alan bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Bu şekilde oluşturulacak yaşam alanının bir evin tüm ihtiyaçlarına hitap etmesi gerekir.

Stüdyo daire içerisinde en dikkati çeken uygulamanın Amerikan mutfak olduğunu söyleyebiliriz. Hemen hemen tüm stüdyo dairelerdeki bu uygulama ile mutfak ve salon beraber düşünülerek dizayn edilmektedir.Bu sebeple mutfakta kullanılan beyaz eşyaların kaliteli ve az ses yapan niteliklere sahip olması da önem taşımaktadır. Özellikle aspiratörün dumanı ve kokuyu iyi çeken bir yapıda olması salonda yemek kokularının oluşmasına engel olacaktır.

1+1 stüdyo daire planı içerisinde pencereler önemli bir yere sahiptir. Bunun sebebi ışığın küçük mekânlar için önemidir. Küçük mekânların daha ferah olmasını sağladığı için gün ışığının tam olarak dairenin içine girmesi gerekir.

Pencerelerin büyük ve geniş olması bu sebeple önem taşımaktadır. Eğer bir balkonunuz varsa bu balkonu cam ile kapatıp bu alanı da değerlendirebilirsiniz.
Stüdyo dairelerde duvarlar için kullanacağınız boya ya da duvar kâğıdının açık renklerde ve tonlarda olmasına dikkat edin. Açık renkler ortama ferahlık katacaktır. İsterseniz duvar kâğıtları ile üç boyutlu bir derinlik algısı da oluşturulabilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Acun Ilıcalı'nın Evi Hayalinizdeki Dekorasyon

1+1 stüdyo daire planlarında banyo ve tuvalete çok fazla alan ayrılmadığını görüyoruz. Bu alanlardan tasarruf ederek diğer alanlar için daha geniş bir kullanım imkânı oluşturulması mantıklı bir tercihtir.

Zira gün içinde banyo ve tuvalette geçirdiğimiz süre ile oturma odasında geçirdiğimiz süre bir değildir.

1+1 stüdyo daire planı dairenin metre karesine ve şekline göre de değişiklik göstermektedir. Temelde en kullanışlı stüdyo dairelerin kare şekillere sahip olduğunu söylemek gerekir. Bu şekillerle oluşturulmuş dairelerde dekorasyon da kolay olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Merak edenlere 1+1 ev dekorasyonu nasıl yapılır? içeriğini okumalarını öneriyorum.

1+1 stüdyo daire planları

studyo-daire-plan-ornekleri

Stüdyo daire dekorasyon önerileri

Bu tarz dairelerde plana göre odalar bölünmediği için kişisel zevkinizi ve yaşam alanınızı tek bir oda içinde planlamanız gerekiyor. Bunu yaparken bir odayı aynı zamanda mutfak, yemek odası, salon ve yatak odası olarak da düşünmeniz gerekir.

İlk başta zor gibi görünse de temel dekorasyon fikirlerine uyarak bunu başarabilirsiniz. 1+1 daire tasarımları için en önemli başlık planlamadır.

Mutfakta ada mutfak fikriniz varsa sizlere Amerikan mutfak ve Amerikan mutfak modelleri yazımı okumanızı öneriyorum.

Yatağınızı, mobilyalarınızı, televizyonunuzu, aksesuarlarınızı nereye koyacağınızı planlayın ve bu planın alternatiflerini de düşünün.

MUTLAKA OKUYUN:  Pencere Önü Sedir Tasarım Örnekleri 2021

Daireniz 1+1 değilse yani yatak odanız yoksa o zaman tek odada, isterseniz perdeyle ya da panoyla yatağınızı bölebilirsiniz. Bu sizin güvende hissetmenizi sağlayacak ve size mahremiyet hissi verecektir.

Küçük mekânlar için duvar renklerinin her zaman açık olmasından yanayız. Bu, mekânı ferah ve geniş gösterecektir.

Canlı renkler kullanılan stüdyo daire tasarımları için basık havayı dağıtmanın yolu ayna kullanmaktır. Aşırıya kaçmadan kritik noktalara konulan aynalar evinizin hem renkli hem de ferah olmasını sağlayacaktır.

Mobilya seçiminde kullanışlılık esas olmalıdır. Ağır ve klasik mobilyalar yerine daha spor ve renkli mobilyalar tercih etmek isabetli bir karardır.

Stüdyo daire tasarımları için gözden kaçmaması gereken ve iyi planlanması ile hayatınızı olağanüstü kolaylaştıracak olan materyaller dolaplardır.

Dolaplarınızın doğru konumu ve rafların kullanımınıza uygun olması hem etrafın dağınık görünmemesine hem de geniş bir daire görüntüsü için katkı sağlayacaktır.

Bu tip dairelerde ağır ve kalın perde kullanmak doğru değildir. Işığı daha iyi geçiren ve hafif perdeler tercih sebebi olmalıdır.

Örnek stüdyo daire tasarımları

Yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında aşağıdaki örnek stüdyo daire tasarımları sizin için derlendi.

secilmis-en-guzel-studyo-daire-tasarimlariAbone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x