perde siparişi


1+1 Stüdyo Daire Planı için Örnek Planlar

Sizler için derlediğim 20 örnek 1+1 stüdyo daire planı için yazımı sonuna kadar okumanızı öneriyorum.1+1 Stüdyo daire planları

Son dönemde sosyal imkânlara, şehir merkezine yakınlığı ile çokça tercih edilen stüdyo daireler mimarların özenli çalışmaları ile gayrimenkul piyasasında ön plana çıkmaya başladı.

1+1 stüdyo daire planı cezbeden şirinliği ile üst gelir sınıfının gözde seçimlerinden biri haline gelmeyi başardı. Bu daire planlarındaki temel hedef, mekânın en etkin şekilde kullanılmasıdır. Bu hedefe uygun tasarım ve planlama yapılmaktadır.

Stüdyo daire planı içerisinde balkondan yatak odasına ve salona kadar her alan bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Bu şekilde oluşturulacak yaşam alanının bir evin tüm ihtiyaçlarına hitap etmesi gerekir.

MUTLAKA OKUYUN:  Minimalist Evler için Minimal Fikirler 2021

Stüdyo daire içerisinde en dikkati çeken uygulamanın Amerikan mutfak olduğunu söyleyebiliriz. Hemen hemen tüm stüdyo dairelerdeki bu uygulama ile mutfak ve salon beraber düşünülerek dizayn edilmektedir.Bu sebeple mutfakta kullanılan beyaz eşyaların kaliteli ve az ses yapan niteliklere sahip olması da önem taşımaktadır. Özellikle aspiratörün dumanı ve kokuyu iyi çeken bir yapıda olması salonda yemek kokularının oluşmasına engel olacaktır.

1+1 stüdyo daire planı içerisinde pencereler önemli bir yere sahiptir. Bunun sebebi ışığın küçük mekânlar için önemidir. Küçük mekânların daha ferah olmasını sağladığı için gün ışığının tam olarak dairenin içine girmesi gerekir.

Pencerelerin büyük ve geniş olması bu sebeple önem taşımaktadır. Eğer bir balkonunuz varsa bu balkonu cam ile kapatıp bu alanı da değerlendirebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Tığ işi Örgü Dantel ile +26 Dekorasyon Fikri

Seçilmiş en güzel stüdyo daire tasarımları için tıklayın.

Stüdyo dairelerde duvarlar için kullanacağınız boya ya da duvar kâğıdının açık renklerde ve tonlarda olmasına dikkat edin. Açık renkler ortama ferahlık katacaktır. İsterseniz duvar kâğıtları ile üç boyutlu bir derinlik algısı da oluşturulabilir.1+1 stüdyo daire planlarında banyo ve tuvalete çok fazla alan ayrılmadığını görüyoruz. Bu alanlardan tasarruf ederek diğer alanlar için daha geniş bir kullanım imkânı oluşturulması mantıklı bir tercihtir.

Zira gün içinde banyo ve tuvalette geçirdiğimiz süre ile oturma odasında geçirdiğimiz süre bir değildir.

1+1 stüdyo daire planı dairenin metre karesine ve şekline göre de değişiklik göstermektedir. Temelde en kullanışlı stüdyo dairelerin kare şekillere sahip olduğunu söylemek gerekir. Bu şekillerle oluşturulmuş dairelerde dekorasyon da kolay olmaktadır.

MUTLAKA OKUYUN:  Meyve Kasasından Yapılan Şeyler için +15 Fikir

Merak edenlere stüdyo daire nasıl döşenir yazısını okumalarını öneriyorum.

1+1 stüdyo daire planı

studyo-daire-plan-ornekleriAbone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x