perde siparişi

Yatak Odası Niş Modelleri 2021 TrendleriYatak odası niş modelleri göz alıcı ve tam da evinizin dekorasyonuna farklı hava katacak özellikler sergiliyor. Eski zamanlardan bu yana modasını kaybetmeyen niş kavramı, günümüzde daha modern bir şekilde karşımıza çıkıyor.Aşağıda yatak odaları için tasarlanmış örnek niş modellerini bulabileceğiniz bir video ile birlikte yazının devamında çok iyi düşünülmüş niş modellerini bulabilirsiniz.

Anneannelerimizin evinde mutlaka görmüşüzdür. Yatak odalarında kışlık yorgan ve yastıkların koyulduğu kapaklı oyuklar vardı.

İşte o nişlerin daha modern ve işlevsel halini yeni yapılan binalarda görebiliyoruz. Dilersek bizler de kendi yatak odamıza, zevkimize uygun olanlarını yaptırabiliyor.Yatak odası niş modelleri
Yatak odası niş modelleri

Yatak odalarınızı daha iyi gösterecek niş örneklerinden bu yüzden bahsetmek istiyoruz.

Genelde yatak odalarımızda, yatağımızın her iki yanında da komodinler bulunur. Komodinlerin üzerinde de birer adet lamba bulunur. Peki ya bu lambalar komodinlerin üstünde olmasa, duvarda belirli ölçülerde yer almış olan nişlerin içinde olsa nasıl olurdu? Bizce harika olurdu. Mutlaka denemelisiniz.

Ya da eşyalarınızı koyduğunuz dolap yerine, kapaklı bir niş yaptırarak, yatak odanızın daha derli toplu durmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca odanızda daha rahat hareket edebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Çamaşır Makinesi Dolabı Fikirleri için +11 Seçenek


Bazılarımızın yatak odasında da televizyon bulunuyor. Doğrudan duvar üzerinde monte edilmesindense, duvarda düzgün ölçülerde açılacak bir oyuk içinde televizyonun durması daha iyi olacaktır. Hem estetik açıdan, hem de yer kaplamaması açısından bizce denemelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Oturma odası niş modelleri için tıklayın!

Yatak Odası Niş Örnekleri Nelerdir?

Niş yatak odası modelleri birbirinden farklı ve güzel bir şekilde yatak odalarınızda yer almayı bekliyor. Sizler için küçük bir araştırma yaptık ve yatak odasına en uygun ve estetik açıdan harika bir görünüm sağlayan niş örneklerini aşağıda sıraladık.
Yatak odası niş örnekleri

Yatak odası niş örnekleri arasında bizce birinci sırada birden fazla parçadan oluşan model yer alıyor. Büyük olan niş parçası yatağın hemen üzerinde yer alıyor. İki adet büyük ve küçük niş ise elbise dolabının ve yatağın hemen yanında bulunuyor. Tabi ki her niş elemanında aydınlatma var. Büyük olanına dilerseniz sevdiğiniz resim ya da tabloları yerleştirebilirsiniz.

Peki ya tavana kadar çıkan bir model olduğunu söylersek? Nasıl olur diye sorduğunuzu duyar gibiyiz? Tam olarak şöyle oluyor: yatağın hemen üstünde dikdörtgen bir niş bulunuyor. Onun hemen üzerinde ise tavana kadar çıkan ve etrafında söve olan bir niş var. Bu nişin içine tavan aydınlatma elemanlarından bir sürü yerleştirilmiş.

MUTLAKA OKUYUN:  Modern Lavabo Tuvalet Modelleri 2022

Yatak Odası Niş Uygulamaları

Duvar niş modelleri uygulaması hayal gücüyle sınırlı adeta… Tabi ki niş dediğimizde aklımıza sadece duvarda yer alan amaçsız bir oyuk gelmiyor.

Yatak odasına duvar niş modeli dediğimizde aklımıza işlevsel ve göze hoş görünen bir yapı geliyor.

Yatak odası niş uygulamaları

Genel olarak niş uygulamalarında öncelikli amaç estetik. Daha sonra tasarlanan bu oyuklara komodine koyacağınız eşyaları yerleştirebiliyorsunuz. Aydınlatma tabi ki olmazsa olmazlardan.

Yatak odası niş uygulamaları için en çok elbise dolapları üzerinden yürütülüyor desek doğru bir tespit etmiş oluruz.

Yatak odası niş uygulamaları

Yukarıdaki resimde sade bir tasarım görüyoruz. Hemen yatağın üzerinde, gizli spot ışıkları ile aydınlatılmış niş yapısı, odanın sade havasına uyum sağlamış.

İlginizi Çekebilir: Yatak odası dekorasyonu için tıklayın!

Yatak odası niş uygulamaları

Buradaki resimde ise daha farklı bir uygulama görüyoruz. Niş yapısı balkon ile bütünleştirilmiş ve daha aydınlık bir ortam oluşmasını sağlamış.

Yatak odası niş uygulamaları

Bu resimdeki niş uygulaması daha çok dolabın yer kaplamaması için tasarlanmış. Gördüğünüz gibi daha ferah bir alan elde edilmesi sağlanmış.

Yeni niş modelleri ile ilgili ilginç bilgiler için linke tıklayarak incelemenizi tavsiye ederiz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x