Ters Dubleks Evler Hakkında +6 Soru


Dubleks evler, genelde çok kişiyi barındırması için kalabalık ailelerin tercihidir. Metrekaresinin büyük olması ve iki katlı olması sebebi ile çok fazla tercih edilmektedir.  Peki ters dubleks ev nedir ve nasıl olur?


Ters dubleks ev dekorasyonu hakkında sizleri aydınlatmaya çalışacağız. Ters dubleksler, normal dubleksin adından da anlaşılacağı gibi tersidir. Ters dubleks de ikinci kat üstte değil altta yer almaktadır.

1.Ters Dubleks Ev Ne Demek?

Ters Dubleks Evler Hakkında +6 Soru

Bu şekilde dubleks ev, alışılagelmişin tam tersidir.Bu tarz evlerde dubleksi en alt kısımda bulunmaktadır. 


Salon ve mutfak normalde alt katta olur iken bu tarz evlerde üst katta yer almaktadır. Yatak odası ise alt bölgelerde yer almaktadır. Bu yazımızda ters dubleks ev nedir konusunu ele aldık. Şimdi ise ters dubleksin avantajlarından bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Dubleks evlere merdiven dekorasyonu içeriğini inceleyebilirsiniz.


2.Ters Dubleks Evlerin Avantajları Nelerdir?

Ters Dubleks Evler Hakkında +6 Soru

Ters dublekslerin evlerin avantaları mevcuttur.  Yatak odasının özellikle kışın mutlaka ısınması gerekmektedir. Bu tarz dubleksler de, yatak odası alt katta yer aldığı için diğer odalara oranla daha fazla ısınacaktır.

Dubleks evlerin bir diğer avantajı ise fiyatlarının diğer evlere oranla daha ekonomik olmasıdır. Ekonomik olduğu için birçok kişi tercih etmektedir.


3.Ters Dubleks Evlerin Dezavantajları Nelerdir?

Ters Dubleks Evler Hakkında +6 Soru

Ters dubleks evlerin avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Ters dublex evlerde yatak odaları bodrum katta yer almaktadır.

Camları ufak olmaktadır. Sel gibi bir durum meydana gelir ise, odanın sel basma olanağı fazla olmaktadır. Fakat önlemler alınır ise hiçbir problem ile karşı karşıya kalınmaz ve normal dubleks gibi evinizin sadece avantajlarını yaşarsınız.


İlginizi Çekebilir: Çatı katı dekorasyonu için uygulanabilir fikirlere de bir göz atabilirsiniz.

4.Ters Dublex Ev Alınır mı?

Ters Dubleks Evler Hakkında +6 Soru

Eğer istediğiniz evde pencere bulunuyor ve ev rahat bir şekilde havalandırılıyor ise, bu şekilde dubleks ev alınabilir. Eğer dezavantajları içinde önlem alınır ise hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız.


5.Ters Dubleks Ev Kullananların Yorumları Neler?

Ters Dubleks Evler Hakkında +6 Soru

Ters dubleksleri kullananların yorumları çok merak edilmektedir. Biz sizler için bu konuda araştırmalar yaptık ve yaptığımız araştırmalar hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Bu şekilde dubleks ev kullananların yorumlarının büyük çoğunluğu olumlu yöndedir. Sadece bazı evlerde alt kısımda cam bulunmaması insanların olumsuzluklar yaşamasına neden olmuştur fakat artık dubleks evlerin çoğunda cam bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Konteyner ev modelleri bağlantısına tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

6.Ters Dublex Ev Nasıl Döşenir?

Ters Dubleks Evler Hakkında +6 Soru

Ters dublex ev dekorasyonunun doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Dubleks ev dekorasyonunda hem odaların içerinin dekorasyonunu hem de merdivenlerin bulunduğu kısmın dekorasyonunu iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Ters ev dekorasyonunda yatak odası alt kısımda bulunduğu için mutlaka orayı ferah gösterecek bir renk tercih edilmelidir. Bunun için ise açık tonlar kullanılabilmektedir. Açık renkler, odanın ferah ve geniş görünmesine sebep olur.

Bu sebeple mutlaka yatak odasında açık renkler kullanılmalıdır. Merdiven dekorasyonu da göz alıcı olması gerekmektedir. Burada birkaç renk tonunu karıştırabilirsiniz. Bu tonları çok iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Bu tonların hem merdiven bölgesini ferah hem de göz alıcı göstermesi gerekmektedir. Bu iyi ayarlanırsa çok iyi bir dekorasyon ortaya çıkacaktır.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x