İndirimli Mobilya Satın Almanın +9 Yolu

Mobilya alışverişlerini avantajlı fiyatlarla satın almayı herkes arzular. Peki, indirimli mobilya satın almak gerçekten mümkün mü sizler için araştırdık!

Takipçilerimizin özellikle faydalanmasını istediğimiz indirimli mobilya satın almanın yollarını sizler için araştırdık. İnternetten ya da mağazalardan avantajlı fiyatlarla uygun fiyata mobilya satın almak gerçekten mümkün. Peki, ama nasıl?

İndirimli Mobilya Satın Almanın +9 Yolu

İndirim Kampanyalarını Takip Etmek

Türkiye’de mobilya sektöründe yer alan İstikbal, Bellona, Doğtaş, Vivense, Koçtaş ve IKEA gibi mobilya mağazaları belli dönemlerde kampanyalar düzenlemektedir. Özellikle sezon sonu, bayram ve bazı özel günlerde süreli indirimlerle ürünlerini tüketicilerle avantajlı fiyatlarla buluşturuyor. İndirim kampanyalarını yakalamak için markaların sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde takip etmek gerekiyor.

İndirim Sitelerini Takip Etmek

İnternetten alışverişin gün geçtikçe artmasıyla birlikte indirim siteleri kurulmuştur. Bu sitelerde birçok mobilya markasının indirimli ürünlerini bir arada görmek mümkün. İndirim sitelerini takip ederek birçok markanın indirimlerini tek bir çatı altında inceleyebilir, avantajlı fiyatlı ürünleri yakalayabilirsiniz.

Mobilya Sektöründeki Blogları Takip Etmek

Mobilya sektöründe kendine yer edinmiş haber ve blog sitelerini takip etmek de mobilyaları alışverişlerini avantajlı hale getirmek mümkün. Mobilya sitelerinde yer alan indirim haberleri ile en kısa yoldan ürünlere ulaşabilir, en uygun fiyatla mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz.

İndirim Kuponlarını Takip Etmek

Mobilya markalarının web sitelerinde ve indirim sitelerinde indirim ve kampanya kodları ile de mobilya ürünlerini çok avantajlı hale getirebilirsiniz. Örneğin;

Sunulan indirim kuponları ile örneğin 5.000₺ üzeri bir mobilya alışverişinde %10 indirim uygulanarak 500₺ kadar tasarruf sağlayabilirsiniz. Bir başka olabilecek indirim kupon avantajı ise ücretsiz kargo seçenekleridir. Bazen daha düşük bütçeli alışverişlerde bile ciddi kargo bedelleri olabilmektedir. İndirim kuponu sunan sitelerde markaya özel ücretsiz kargo kuponları bulabilmek mümkündür.

İkinci El İndirimli Mobilya Satın Almak

Yeni bir mobilya satın almaya gücünüz yetmeyebilir. Bu noktada bazı ürünlerin ikinci eline göz atabilirsiniz. Birçok sebepten bazı mobilya ürünleri neredeyse hiç kullanılmadan ya da çok az kullanılarak satılabiliyor. Bu noktada Sahibinden.com, LetGo gibi platformlara göz atmanız avantajlı mobilya satın almanıza yardımcı olabilir.

İhtiyaç Olan Mobilyaları Önceden Belirlemek

İhtiyacınız olma ihtimali olan mobilyaları önceden belirleyerek avantajlı bir şekilde mobilya satın almak için ilk adımı atabilirsiniz. Örneğin yeni bir sandalye satın almak istiyorsanız; satın almak istediğiniz sandalyeyi yakın takibe alarak indirimlerle daha ucuza almanız mümkün olabilir.

Mobilya Fiyatlarını Karşılaştırarak Satın Alın

Herhangi bir mobilya ürününü kalite ve fiyatlar yönünden kıyaslayarak en ideal fiyattan satın almanız mümkündür. Mobilya fiyatları elbette ki mağaza ve ürünlere göre değişiklik gösterse de fiyat karşılaştırması yapmak hem doğru ürünü alma noktasında hem de ideal fiyat konusunda size yardımcı olacaktır.

Satış Temsilcilerinden Bilgi Alın

Herhangi bir mobilya ürününü satın almadan önce mutlaka mağaza ve internet sitelerinin uzman satış danışmanlarıyla görüşme yapmalısınız. Örneğin, bir kurutma makinesi satın almak istiyorsunuz, o zaman ilgili markanın uzmanlarıyla görüşerek sizin için en ideal ürün hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu durum indirimli mobilya alışverişinizi en kolay şekilde yapmanıza imkan sağlayacaktır.

Mağazalar Arası karşılaştırmalı Alışveriş Yapın

Aynı mobilyanın farklı mağazalar arasında farklı fiyatlarla satılabildiğini bilmeyeniniz yoktur. O zaman indirimli mobilya ürünleri satın alabilmek için mağaza fiyatlarını ve ürünlerini kıyaslamalısınız. Mobilya alışverişlerinizi en uygun fiyatla yapabilmeniz için mukayese yapmanız cebinize katkı sağlayacaktır.

Yorum yapın