Şömine Dekorasyonu için İlham Veren +5 Fikir

0
892

#Yazı İçeriği

Soğuk kış günlerinin en huzur veren ve hem bedeninizi hem de ruhunuzu ısıtan parçaları kuşkusuz şöminelerdir. Birçok elektrikli şömine dekor olarak kullanılsa da aslında bir o kadar psikolojik olarak da içinizi ısıtacaktır. Şömine dekorasyonu için farklı bir fikir olmakla birlikte şömine ev dekorasyonu fikirleri ile birleştirildiğinde eşsiz ve bir o kadar da zevkli ev dekorasyonları ortaya çıkmaktadır.

Evinizde şömine dekorasyonu yapmak istiyorsanız her ayrıntıyı ince detayına kadar düşünmeniz gerekecektir. Şömine önü aksesuarlar, şömine duvar, şömine üstü tv ve şömine önüne koltuk modelleri düşünmeniz gereken önemli ayrıntıların başında geliyor.

Diğer dekoratif unsurlar ile birleştirildiğinde şömineli ev dekorasyonu paha biçilemez bir estetiğe kavuşacaktır.

Salonda Şömine Dekorasyonu Nasıl Yapılabilir?

Salonda Şömine Fikirleri

Salonunuzda elektrikli şömine dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız işe mutlaka mobilyaların şömine ile olan konumuna karar vererek başlamalısınız. Mobilyaların şömine ile uyumunu sağlamak için mutlaka mobilyaların yüzünün şömineye bakmasını sağlamalısınız.

Salon dekorasyonu için mobilyalarınızı şömineye dönük şekilde konumlandırdığınızda salonunuzda geçirdiğiniz zaman şömine manzarasında olacaktır. Hatta mümkünse şöminenin tam karşısına oturma grubunuzun en büyük parçasını yerleştirmeli ve etrafına diğer küçük parçaları yerleştirmelisiniz.

Şömine Önü Aksesuarı Fikirleri

Şömine Önüne Aksesuar Fikirleri

Evinizde şömine ile tasarım yaptığınızda aynı zamanda mekanda nostaljik bir hava yaratmış olacaksınız. Çünkü şömineler, dekoratif olarak da kullansanız ya da işlevsel olarak ısınma amacıyla da kullansanız ortama farklı bir ambiyans sunmaktadır.

Tek başına şömine yerine şöminenizin önüne kullanacağınız uyumlu aksesuarlar ile dekorasyonu eksiksiz ve kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Bunun için de şöminenizin önüne ya da iki yanına büyük şamdanlar koyabileceğiniz gibi uygun boyutlardaki odun şeklindeki biblolar da mekanda oldukça şık duracaktır.

Şömine Önü Koltuk Modelleri Nasıl Tercih Edilmeli?

Şömine Önü Koltuk Fikirleri

Şömine dekorasyonu yaparken tercih edeceğiniz koltuk modelleri de önemlidir. Eğer soğuk kış günleri için şömineyi işlevsel olarak kullanacaksanız şöminenin önüne tercih edeceğiniz koltuk modelleri önemlidir.

Şömine karşısında otururken, dinlenirken ya da ısınırken kullanacağınız koltuğun rahatlığı ve estetiği de elbette önemlidir. Bu doğrultuda şöminenizin karşısında kullanacağınız koltuk modeli yumuşak, rahat ve konforlu olmalıdır. Klasik bir koltuk modelinin tam aksine spor ve rahat bir koltuk modeli daha doğru seçim olacaktır.

Şömine Üstü TV Dekorasyonunu Nasıl Yapmalısınız?

Şömine üstü TV Dekorasyonu

Ev dekorasyonuna dair trendler her gün değişiyor ve farklı formlara bürünüyor. Son dönemlerde ev dekorasyonunda neredeyse olmazsa olmaz unsur haline gelen elektrikli şömine dekorasyonu ile birlikte TV dekorasyonu da değişmeye başlamıştır.

Evlerde şömine uygulamasının yaygınlaşmasıyla birlikte televizyon dekorasyonu şömine üstüne yerleşmeye başladı. Eğer şömine yaptırıyorsanız televizyon için en uygun konum şöminenin üstü olacaktır. Ancak şömine yanarken televizyona ısı vereceği için şöminenin üzerine taş bir paravan dekoru yaptırmanız güzel bir fikir olacaktır.

Televizyon arkası duvar kağıdı düşünceniz varsa bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Şömine Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Şömine Duvar Dekorasyon Fikirleri

Hem dekorasyon hem de ısınma aracı olarak kullanılan şömine modelleri, farklı duvar dekorasyonlar fikirleri ile birbirini tamamlayarak estetik bir dekorasyon haline gelebiliyor. Klasik bir duvar dekorasyonu yerine şöminenizin arkasındaki duvara farklı bir dekorasyon uyguladığınızda tamamen farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şömineli ev dekoru yaparken şöminenizin rengine uygun olarak duvara uygun bir duvar kağıdı tercih edebileceğiniz gibi duvar boyası da tercih edebilirsiniz. Eğer eviniz hatta şöminenizin bulunduğu duvar müsaitse bu duvara dolap görünümü verip şöminenizin duvara gömmeli konumlandırabilirsiniz. Bu tarz dekorasyon fikirlerini kullanarak evinizde eksiksiz ve şık bir şömineli ev dekorasyonu yapabilirsiniz.

Daha fazla elektrikli şömine evlerine göz atmak için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz:

Şömineli ev dekorasyonu fikirleri

blank

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here