perde siparişi

Pet Şişeden Neler Yapılır Videolu AnlatımÇevreye atılan pet şişeleri geri dönüşüme kazandırmaya destek olmak için bugün sizlere pet şişeden neler yapılır konusunda yazı ve video hazırlamak istedim. Aslında günlük hayatta cam şişe kullanmak plastik şişe kullanmaktan çok daha sağlıklı. Yalnız pet şişelerin maliyetinin çok daha düşük olması sebebiyle birçok ürün grubu plastik şişe ile paketleme yapmakta. 5 lt. lik pet şişeden neler yapılır, küçük pet şişeden neler yapılabilir diye arayanlar için işte harika fikirleri bulabileceğiniz fikirler… 🙂Pet şişeleri çevreye atmak yerine onlardan çok kullanışlı ürünler tasarlayabiliriz. Nasıl mı dediğinizi duyar gibiyim. 🙂 Sizinle paylaştığım videoyu izlediğinizde birbirinden ilginç ürünler tasarlandığını görebilirsiniz.

5 lt lik pet şişeden neler yapılır?

Bunları sıralayacak olursak;

  • Pet şişeden şemsiye tutucu.
  • Pet şişe bitki sulama ünitesi.
  • Plastik şişeden poşet koyma kabı.
  • Plastik şişeden fıskiye.
  • Pet şişe kapağından küçük kap.
  • Pet şişeden lens.
  • Plastik şişeden buzluk.
  • Pet şişeden hediye paketi.

Daha farklı pet şişe fikirleri görmek isterseniz aşağıdaki görselleri incelemenizi öneririm.

MUTLAKA OKUYUN:  Lastikten Orta Sehpa Yapımı | Araba Lastiğinden Sehpa


Pet şişeden gece lambası yapımı için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Pet Şişeleri Değerlendirme Fikirleri

Günlük hayatta kullandığımız ürünlerin plastik kapları oluyor ve her geçen gün bunları doğaya bırakarak çevreye daha çok zarar veriyoruz. Peki, bir tüketici olarak bizler neler yapabiliriz hiç düşündünüz mü?

Plastik şişeleri atmayarak onlardan evde kullanabileceğimiz çok farklı ve pratik ürünler yapabiliriz.Mesela, pet şişeleri yan yana getirerek onlardan şık bir puf yapabilirsiniz. Ya da çocuğunuz için kalemlerini koyabileceği bir kalemlik yapmanız mümkün. Daha böyle birçok fikri küçük çalışmalarla yapabilirsiniz.

Tüketim çılgınlığının önüne bir türlü geçemiyoruz ve tasarruf yapmayı bilmiyoruz. Almak yerine bazı eşyaları dönüştürmeyi hiç düşünmüyoruz. İşte size bu yazımda plastik şişeleri geri dönüştüreceğimiz harika fikirler sunacağım.

Pet şişe ile kuş yemliği yapımı

Kola şişesinden ne yapılır diye düşünmenize gerek yok. Kola şişesi olan pet şişeden kuşlar için yapabileceğiniz yemlik hazırlama fikri…
Plastik şişeden ilginç dekoratif ürünler

Pet şişeler ile evinizi renklendirebileceğiniz dekoratif ürünler hazırlayabilirsiniz.

Pet şişe kapağından oyuncak yapımı

Plastik şişelerin kapaklarından oyuncak tırtıl tasarlayabilirsiniz.

Pet şişelerden oyuncak kutusu yapımı

Plastik şişe kutusundan harika bir oyuncak kutusu yapabilirsiniz.

Pet şişe ile neler yapılır

Pet şişelerden yararlanarak fermuarlı bir ürün yapabilirsiniz.

Pet şişe oyuncak yapımı

Pet şişeleri ve pipetleri değerlendirerek harika bir oyuncak helikopter yapabilirsiniz.

Plastik şişeleri atmayın

Eğer bir plastik şişeyi ormana bırakırsanız tam 1000 yıl öyle duracak ve 1000 yıl boyunca doğaya zarar verecek. Bir de onlarca şişenin doğaya bırakıldığını düşünürsek dünyayı çöpe çevirmemiz mümkün.

MUTLAKA OKUYUN:  Halattan Tabak Yapımı Videolu Anlatım

Peki plastik şişeyi atmadan önce geri dönüştürmek mümkün mü? Tabii ki mümkün. Balkon ya da bahçenize süpürge mi lazım. Alın size pet şişeden süpürge. Çarşıdan sadece sopa almanız gerekiyor. Güle güle kullanın 🙂

Plastik şişeleri atmayın

Evde musluk suyu yerine şişelerden su içiyorsanız 5 litrelik su şişelerini değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Mesela, çocuğunuzun oyuncaklarını toplayacak bir oyuncak kutusu tasarlayabilirsiniz.

Bakın tüketmeye hiç gerek kalmadı, geri dönüşüm fikirlerini harekete geçirdiniz ve harika bir oyuncak toparlama kutusu yaptınız. Harika bir fikir değil mi?

plastik şişeleri atmayın

Plastik şişeleri atmayın ve evde biriktirin. Biriktirme süreci ve saklama süreci canınızı sıksa da pet şişelerden yapacağınız puf çok hoşunuza gidecek.

Önce pet şişeleri yan yana yuvarlak oluşturacak şekilde koyuyoruz ve koli bandı ile yan tarafından bantlıyoruz. Daha sonra üst, alt ve yanlarını yumuşak elyaf ile kaplıyoruz. En son aşama ise şık bir kumaş ile pufun her yerini kaplatmak kalıyor. Alın size plastik şişelerden puf. Oldukça dekoratif ve şık değil mi?

Editörün notu:

1. Plastik şişeleri atmayın onları kendin yap projeleri ile dönüştürün.

2. Plastik şişelerini çöpe atmak yerine geri dönüşüm kutularına atın.

3. Plastik şişelerin mavi kapaklarını biriktirin, engellilere umut olun.

Keyifli dekorasyonlar dilerim. Duyarlılığımızı artırmak ve üzerinize düşen görevi yerine getirmek için lütfen sosyal medya hesaplarınızda bu yazıyı paylaşın. Teşekkürler!

MUTLAKA OKUYUN:  Camsız Balkon Kapatma Fikirleri 2021

Pet şişeleri değerlendirme fikirleri gibi başka geri dönüşüm projeleri konusunda da bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x