perde siparişi


Modern Mutfak Modelleri için +6 Dekoratif Fikir

Hayatın hızlı akışına ayak uydurmak bazen gerçekten de güç olmaktadır. Koşuşturmanın zevkli hale gelebilmesini ve modernite ile birlikte tarzınızı yansıtacak yaklaşımlar istiyorsanız mutfak, bu uygulamalar için mükemmel bir alandır. Aile bireylerinin azımsanmayacak vakti mutfakta geçmektedir. Mutfakları sadece yiyeceklerin hazırlandığı alan olarak düşünmemek gerekir. Mutfaklar aynı zamanda misafirleriniz ile hoş sohbetlerin yapıldığı, yemekle birlikte aile toplantılarının düzenlendiği, sorunların dile getirildiği ve çözüm yollarının arandığı kısacası sosyalleşmenin olduğu mekânlardır. Bu mekânların ihtiyaçlar doğrultusunda modernize edilmesi de modern mutfak modelleri ile mümkündür.Kullanışlı mutfak modeli

Kullanışlı mutfak modeli
Kullanışlı mutfak modeli

Modern mutfak modelleri için temel felsefelerden biri kullanışlılıktır. Kullanışlı olmayan mutfaklarda yemek yapmak da misafir ağırlamak da işkenceye dönüşür. Kullanışlı mutfakların size hız kazandırdığını da belirtmek isterim. Peki, kullanışlı bir mutfak nasıl tasarlanır? Her mutfağın kendine ait geometrik ölçüleri vardır. Bu ebatlar ve geometrik yapısı bir mutfağın tasarlanmasında en önemli parametrelerdir. Günümüzde mutfakların geniş tutulması yukarıda bahsettiğim sosyalleşme ve modernitenin getirdiği gereklilikten kaynaklanmaktadır. Mutfağınız ne kadar genişse modern mutfak modelleri uygulamalarındaki kullanışlılık da o kadar ön planda olacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Salon Duvar Kâğıdı 2021 Rehberi(Videolu)

IKEA mutfak modellerini merak edenler için oldukça güzel bir içerik.

Modern mutfak ankastresi

Modern mutfak ankastresi
Modern mutfak ankastresi

Modern mutfak modelleri arasında bir tercih yaparken mutfak dolaplarının renginden ankastre ürünlerin rengine kadar renk konusunda titiz olmanızı tavsiye ederim. Geniş ya da dar mutfaklarda kullanacağınız doğru renklerin mutfağınızın dekorasyonuna ciddi katkılar sunacağını bilmelisiniz. Modern mutfaklarda beyaz rengin metal renkler ile harmanlanarak verildiğini görmekteyiz. Bu uygulama sayesinde hem ferah bir ortam yakalanmış olacak hem de dekoratif bir mutfak görüntüsüne kavuşulmuş olacaktır.

Modern mutfaklarda dekoratif dokunuşlar

Modern mutfaklarda dekoratif dokunuşlar
Modern mutfaklarda dekoratif dokunuşlar

Mutfağınızın tabanında ve duvarında kullanacağınız malzemeler de modern mutfak modelleri için belirleyici bir dekoratif duruş oluşturmaktadır. Genellikle mutfakta buharın yoğun olması sebebiyle neme ve toza dayanıklı taban ve duvar uygulamaları seçmelisiniz. Günümüzde seramik dışında dayanıklı boyalar ya da sudan etkilenmeyen parkeler de mutfak tasarımında kullanılmaktadır.MUTLAKA OKUYUN:  Küçük Yatak Odaları Nasıl Dekore Edilir? |+17 Dar Yatak Odası Fikirleri

Modern bir mutfak için aydınlatma

Modern mutfak için aydınlatma
Modern mutfak için aydınlatma

Modern mutfak modelleri için dekorasyonu ön plana çıkaran önemli ayrıntılardan biri de aydınlatma sistemleridir. Aydınlatmanın gün içinde mümkün mertebe gün ışığından faydalanılacak şekilde oluşturulması gerekir. Bunun için de Fransız tarzı boydan pencereler doğru bir uygulama olacaktır. Akşamları oluşturulacak aydınlatmanın iki tip olmasında fayda var. Genel aydınlatma ve masa aydınlatması olarak düşünülen modern mutfak aydınlatmalarında genel aydınlatmanın spotlarla sağlanması mutfağınızın daha şık görünmesine katkı sağlayacaktır. Masa aydınlatmasında tarzınızı yansıtan bir sarkıt avize kullanılması da gerekecektir. Aydınlatmanın rengini ve şiddetini ayarlayabileceğiniz bir sistem sayesinde yemekleriniz ve sohbetleriniz çok daha sağlıklı ve keyifli bir hal alacaktır. Son dönemlerde mutfaklarda tezgâh üzerinde ve dolaplarda çokça kullanılan LED aydınlatmalar sayesinde mutfağınızın çok farklı bir havaya büründüğü de bir gerçektir.

MUTLAKA OKUYUN:  Duvardan Duvara Halı Modelleri ve Fiyatları

Modern mutfak dolapları

Modern mutfak dolapları
Modern mutfak dolapları

Modern mutfaklar için dolaplar vazgeçilmez mobilyalardır. Ebatlarından göz sayısına kadar doğru konumlandırılmış mutfak dolapları mutfak dekorasyonunda şık bir görünüm sergilerken mutfağın dağınıklılığını da ortadan kaldıran niteliklere sahip olmanızı sağlar. Bu sebeple mutfaktaki her hacmin farklı tipteki dolaplar ile doldurulması kullanışlılık açısından da size katkı sunar.

En kullanışlı mutfak dolabı renkleri için aşağıdaki içeriğe bir göz atabilirsiniz.

Mutfakta kolay temizlik

Mutfakta kolay temizlik
Mutfakta kolay temizlik

Mutfakta kullandığınız her mobilya çeşidinin ve aksesuarının kolay temizlenebilen ve mümkün mertebe leke tutmayan özelliklere sahip olması gerekir. Bu özellik sayesinde mutfak temizliğine çok fazla zaman harcamamış olursunuz. Kullanacağınız her türlü mobilya ve dekorasyon ürünlerinin anti bakteriyel niteliğe sahip olması sağlık açısından da gereklidir.

Modern mutfak modelleri arasında özellikle ankastre ürünlerin kalitesi mutfak yaşantınızın kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Kalitesiz ankastre ürünlerin çıkardıkları ses, mutfağınızda geçireceğiniz vaktin de işkenceye dönüşmesine neden olur. Bu sebeple ankastre ürün seçiminde de titiz davranmanız gerekir.Sararan mutfak dolapları nasıl temizlenir içeriğine bakarak mutfak dolabı temizliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x