perde siparişi

Modern Mutfak Modelleri için +17 ÖrnekHayatın hızlı akışına ayak uydurmak bazen gerçekten de güç olmaktadır. Koşuşturmanın zevkli hale gelebilmesini ve modernite ile birlikte tarzınızı yansıtacak yaklaşımlar istiyorsanız mutfak, bu uygulamalar için mükemmel bir alandır. Aile bireylerinin azımsanmayacak vakti mutfakta geçmektedir. Mutfakları sadece yiyeceklerin hazırlandığı alan olarak düşünmemek gerekir. Mutfaklar aynı zamanda misafirleriniz ile hoş sohbetlerin yapıldığı, yemekle birlikte aile toplantılarının düzenlendiği, sorunların dile getirildiği ve çözüm yollarının arandığı kısacası sosyalleşmenin olduğu mekânlardır. Bu mekânların ihtiyaçlar doğrultusunda modernize edilmesi de modern mutfak modelleri ile mümkündür.1.Kullanışlı mutfak modeli

Kullanışlı mutfak modeli
Kullanışlı mutfak modeli

Modern mutfak modelleri için temel felsefelerden biri kullanışlılıktır. Kullanışlı olmayan mutfaklarda yemek yapmak da misafir ağırlamak da işkenceye dönüşür. Kullanışlı mutfakların size hız kazandırdığını da belirtmek isterim. Peki, kullanışlı bir mutfak nasıl tasarlanır? Her mutfağın kendine ait geometrik ölçüleri vardır. Bu ebatlar ve geometrik yapısı bir mutfağın tasarlanmasında en önemli parametrelerdir. Günümüzde mutfakların geniş tutulması yukarıda bahsettiğim sosyalleşme ve modernitenin getirdiği gereklilikten kaynaklanmaktadır. Mutfağınız ne kadar genişse modern mutfak modelleri uygulamalarındaki kullanışlılık da o kadar ön planda olacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Pratik Ev Dekorasyonu için +20 Fikir(Videolu)

İlginizi Çekebilir: IKEA mutfak modellerini merak edenler için oldukça güzel bir içerik.

2.Modern mutfak ankastresi

Modern mutfak ankastresi
Modern mutfak ankastresi

Modern mutfak modelleri arasında bir tercih yaparken mutfak dolaplarının renginden ankastre ürünlerin rengine kadar renk konusunda titiz olmanızı tavsiye ederim. Geniş ya da dar mutfaklarda kullanacağınız doğru renklerin mutfağınızın dekorasyonuna ciddi katkılar sunacağını bilmelisiniz. Modern mutfaklarda beyaz rengin metal renkler ile harmanlanarak verildiğini görmekteyiz. Bu uygulama sayesinde hem ferah bir ortam yakalanmış olacak hem de dekoratif bir mutfak görüntüsüne kavuşulmuş olacaktır.3.Modern mutfaklarda dekoratif dokunuşlar

Modern mutfaklarda dekoratif dokunuşlar
Modern mutfaklarda dekoratif dokunuşlar

Mutfağınızın tabanında ve duvarında kullanacağınız malzemeler de modern mutfak modelleri için belirleyici bir dekoratif duruş oluşturmaktadır. Genellikle mutfakta buharın yoğun olması sebebiyle neme ve toza dayanıklı taban ve duvar uygulamaları seçmelisiniz. Günümüzde seramik dışında dayanıklı boyalar ya da sudan etkilenmeyen parkeler de mutfak tasarımında kullanılmaktadır.

4.Modern bir mutfak için aydınlatma

Modern mutfak için aydınlatma
Modern mutfak için aydınlatma

Modern mutfak modelleri için dekorasyonu ön plana çıkaran önemli ayrıntılardan biri de aydınlatma sistemleridir. Aydınlatmanın gün içinde mümkün mertebe gün ışığından faydalanılacak şekilde oluşturulması gerekir. Bunun için de Fransız tarzı boydan pencereler doğru bir uygulama olacaktır. Akşamları oluşturulacak aydınlatmanın iki tip olmasında fayda var. Genel aydınlatma ve masa aydınlatması olarak düşünülen modern mutfak aydınlatmalarında genel aydınlatmanın spotlarla sağlanması mutfağınızın daha şık görünmesine katkı sağlayacaktır. Masa aydınlatmasında tarzınızı yansıtan bir sarkıt avize kullanılması da gerekecektir. Aydınlatmanın rengini ve şiddetini ayarlayabileceğiniz bir sistem sayesinde yemekleriniz ve sohbetleriniz çok daha sağlıklı ve keyifli bir hal alacaktır. Son dönemlerde mutfaklarda tezgâh üzerinde ve dolaplarda çokça kullanılan LED aydınlatmalar sayesinde mutfağınızın çok farklı bir havaya büründüğü de bir gerçektir.

MUTLAKA OKUYUN:  Tezgah Arası Fayans Modelleri ve Fiyatları

5.Modern mutfak dolapları

Modern mutfak dolapları
Modern mutfak dolapları

Modern mutfaklar için dolaplar vazgeçilmez mobilyalardır. Ebatlarından göz sayısına kadar doğru konumlandırılmış mutfak dolapları mutfak dekorasyonunda şık bir görünüm sergilerken mutfağın dağınıklılığını da ortadan kaldıran niteliklere sahip olmanızı sağlar. Bu sebeple mutfaktaki her hacmin farklı tipteki dolaplar ile doldurulması kullanışlılık açısından da size katkı sunar.6.Mutfakta kolay temizlik

Mutfakta kolay temizlik
Mutfakta kolay temizlik

Mutfakta kullandığınız her mobilya çeşidinin ve aksesuarının kolay temizlenebilen ve mümkün mertebe leke tutmayan özelliklere sahip olması gerekir. Bu özellik sayesinde mutfak temizliğine çok fazla zaman harcamamış olursunuz. Kullanacağınız her türlü mobilya ve dekorasyon ürünlerinin anti bakteriyel niteliğe sahip olması sağlık açısından da gereklidir.

Modern mutfak modelleri arasında özellikle ankastre ürünlerin kalitesi mutfak yaşantınızın kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Kalitesiz ankastre ürünlerin çıkardıkları ses, mutfağınızda geçireceğiniz vaktin de işkenceye dönüşmesine neden olur. Bu sebeple ankastre ürün seçiminde de titiz davranmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Sararan mutfak dolapları nasıl temizlenir içeriğine bakarak mutfak dolabı temizliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
7.Evlerin kalbi mutfaktır!

Evdeki zamanının büyük bölümünü mutfakta geçiren bayanlar için mutfakta ki her detay çok önemlidir. Evyesinden tezgâhına, yemek masasından yerde ki halısına, küçük ev aletlerinden duvarda asılı resimlere kadar her ayrıntı o evde yaşayan kadının inceliğini taşır. Son dönemlerin en büyük modalarından olan ankastre mutfaklar öne çıkarken, klasik mutfak modellerinden vazgeçemeyen bayanlarda vardır. Günümüzde her mutfağın ölçülerine göre mutfak modelleri yapılmakta, istenilen özellikler zevke göre tasarlanabilmektedir.

8.Mutfak için dekorasyon şart!

Zamanımızda nasıl ki iş hayatında kadınların rolü artmaktaysa, ev hayatında da erkeklerin rolü değişmektedir. Eskiden kadının kalesi olan mutfak artık erkeklerinde zaman geçirdiği bir yer olmaya başlamıştır. Yani mutfak dekorasyonunda erkeklerin fikri de önem kazanmıştır. İş hayatında kadının, mutfakta da erkeğin söz hakkı oluşmuş ve mutfak modelleri ortak bir zevkin ürünü olmaya başlamıştır.

Günün stresinden uzaklaşmak ve yoğun bir iş gününün yorgunluğunu üzerinden atmak için en güzel yer huzurlu bir evdir. Her ne kadar evi huzurlu yapan aile ortamı olsa da güzel bir evin bu konuda büyük bir yardımı olacaktır. Televizyon karşısında şekerleme yapmak ya da çocuğunuzla vakit geçirmek kafanızı boşaltmak için güzel yöntemlerdir, fakat bayanlar için olmazsa olmaz olan evin mutfağıdır. Bayanların en rahat ettiği ve huzur bulduğu yerlerden birisi mutfaktır. Bu yüzden mutfağın şekli, modeli evin diğer odalarından daha önemlidir. En güzel mutfak modelleri için örnek alabileceğiniz detayları bu içerikte sizlerle paylaşacağız.

9.Beyaz modern amerikan mutfak modeli

Beyaz modern amerikan mutfak modeli
Beyaz modern amerikan mutfak modeli

10.Siyah beyaz en güzel mutfak modeli

Siyah beyaz en güzel mutfak modeli
Siyah beyaz en güzel mutfak modeli

11.En güzel mutfak modeli örnekleri

En güzel mutfak modeli örnekleri
En güzel mutfak modeli örnekleri

12.Modern mutfak sandalyesi

Modern mutfak sandalyesi
Modern mutfak sandalyesi

13.Amerikan mutfak modeli

Amerikan mutfak modeli
Amerikan mutfak modeli

14.Dar mutfak örneği

Dar mutfak örneği
Dar mutfak örneği

15.Beyaz modern mutfak

Beyaz modern mutfak
Beyaz modern mutfak

16.Oturmalı mutfak modeli

Oturmalı mutfak modeli
Oturmalı mutfak modeli

17.Beyaz mutfak modeli

Beyaz mutfak modeli
Beyaz mutfak modeliAbone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x