Metal Saklama Kabı Modelleri

Mutfak içi organizasyonu sağlarken kullanılan en önemli mutfak ürünlerinden bir tanesi metal saklama kabıdır. Saklama kapları daha çok yapılan yemeklerin ya da pişmemiş gıdaların tazeliğini korumak için tercih edilmektedir. Yemeklerimizi bitiremediğimiz zamanlarda buzdolabına kaldırmak istediğimizde dolaptaki diğer ürünlerin kokusunun geçmemesi, dolabın genel kokusunu değiştirmemesi için saklama kapları kullanılmalıdır.

Metal Saklama Kapları

Metal saklama kapları yemeklerimizin tazeliğini korunmasını sağladığı kadar mutfağımızın dekorasyonunda da önemli bir rol oynamaktadır. Mutfağınıza uygun birçok farklı tasarıma sahip olan metal saklama kapları mutfağınızda birer dekorasyon ürünü gibi kullanmanızı sağlar. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen modellerine sahip saklama kaplarını farklı renk ve desenlerde tercih ederek ihtiyacınıza göre mutfağınıza uygun olan tasarımlara sahip birçok metal saklama kabı tercih edebilirsiniz.

Set şeklinde de kullanabileceğimiz kaplar, 2’li ve 3’lü metal saklama kapları olarak mutfak tezgâhlarında, yemek masasında, dolaplarda ve soğutucularda kullanabilirsiniz. 3’lü metal kapları iç içe geçmesi sayesinde kullanmak istemediğimizde dolaba kaldırıldığında yer kaplamasının da önüne geçmiş oluruz. Aynı zamanda yaptığımız ya da tüketmek istediğimiz gıdaları yanımızda, çantada veya elimizde rahatlıkla taşıyabilmek için metal saklama kapları pratik ve sağlıklı bir kullanım imkânı sağlamaktadır.

Metal Saklama Kabı Modelleri
Metal saklama kabı modelleri

Her mutfağa ve zevke uygun metal saklama kapları modellerimizi rahatlıkla bulabileceğiniz Evle.com ‘u ziyaret ederek daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mutfak duvar fayans modelleri ve fiyatları için bağlantıya tıklayın.

Metal Saklama Kabı Kullanım Alanları

Metal saklama kaplarında ürünlerin dışarıdaki havayla teması kesilerek bayatlamasının önüne geçilir. Aynı zamanda güneş ve nemden koruyarak gıdanın taze kalmasını sağlamaktadır. Saklama kapları cam, plastik ve metal olarak tercih edilebilmektedir. Cam kapların içerisinin görülmesi avantaj gibi görünse de güneş görebilme ihtimalinden dolayı olumsuz sonuçlara neden olabilir ve yemekleri ısıtmak istediğimizde sadece fırında kullanılabilmektedir.

Plastik kaplar da fiyat olarak ucuz görünse de zamanla ilk günkü sağlamlığını koruyamamakta ve bu kaplarda yemekleri ısıtmamız mümkün olmayacaktır. Metal saklama kapları yarım kalan yemeklerimizi taze bir şekilde korurken aynı zamanda ısıtıp tüketmek istediğimizde kısık ateşte ocakta rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aynı zamanda 3’lü metal saklama kapları dekoratif bir sunum sunarken, içerisinde ürün yokken iç içe koyularak dolaplarınızda çok fazla yer işgal etmeyecektir.

Metal Saklama Kabı Seçiminde Dikkat Edilecek Unsurlar

Öncelikle metal saklama kaplarını hangi amaçla ve nerde kullanılacağının kararlaştırılması gerekmektedir. Mutfağınız küçükse çok büyük modeller tercih etmek çalışma alanınızın küçülmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda kilerde kullanılacak olan saklama kapları küçük tercih edilirse ulaşımı zor olan yerde olacağı için sürekli kilere ulaşmak gibi sıkıntılara neden olabilir. İçerisine konulan gıdaların daha uzun süre taze kalması için saklama kaplarının hava geçirmemesi çok önemlidir. Dolayısıyla kapaklarının sağlam, içerisindeki lastiğin sıkı ve kaliteli olması gerekmektedir. Kenarlarında kitleme mandalları mevcut olan veya vakum kapaklı modeller tercih edilerek metal saklama kabın içerisine hava almasının daha zor olduğundan gıdaları daha uzun sürelerde taze tutabilir ve sağlıklı bir şekilde tüketebiliriz.

Metal saklama kapları ihtiyaca göre mutfağımızda, sofralarımızda veya kilerde baharatlık, ekmek kutusu, patates soğanlık, hediye kutusu, kurabiyelik olarak da üretilmektedir. Aynı zamanda saklama kapları istenilen ebatlarda, renklerde ve farklı tasarımlarla mutfağınızın ya da sofranızın her yerinde rahatlıkla kullanabilmektedir.

Metal Saklama Kabı Modelleri
Metal ekmek saklama kutusu

Ekmek Kutuları, ahşap, cam ve metal olarak üretilebilmektedir. Metal ekmek kutuları ekmeği uzun süreler taze bir şekilde muhafaza edilmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Sabah alınan ekmeğin akşama kadar durması ya da yemeklerden arta kalan ekmeğin ertesi güne bayatlamadan veya kurumadan kalabilmesi için ekmek kutuları tercih edilmektedir. Her çeşit ve boyuttaki ekmeğin rahatlıkla muhafaza edilebildiği metal ekmek kutuları ekmeğin güneş görmesini, havayla temas edip kuruyup bayatlamasının önüne geçmektedir. Aynı zamanda ekmek kutuları daha şık sofra düzenine sahip olmamızı sağlamaktadır. Farklı şekillerde küçük, orta, büyük ebatlarda seçilebilen ekmek kutuları kare, yuvarlak, dikdörtgen şekillerde tercih edilebilmekte farklı desen ve renk çeşitleriyle mutfağa ve sofralara dekoratif anlamda katkı sağlamaktadır.

Birçok metal kapların da olduğu, değişik desenlerde ve renklerde ihtiyacınıza göre ekmek kutusu modellerini Evle.com’ u ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın