Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru

Mermerit mutfak tezgahları, yemek hazırlıklarının yapıldığı, pişirim işlemleri için gerekli olan araç ve gereçlerin yer aldığı, rengi dokusu ve estetiği ile mutfağa şıklık katan alandır. Öncelikle, mermerit tezgah ve mermeritin ne olduğu hakkında bahsetmek istiyorum. 

Mermerit, mermer tozu ve polyester karışımı sayesinde dayanıklı bir yapı oluşturur. Mermere göre desen ve renk açısından daha fazla çeşitleri vardır. Katı hali ile birlikte birçok farklı noktada dekorasyon, zemin ve kaplama için kullanılabilir.

YouTube video

Sınırsız renk ve modelleri sayesinde her noktada dekorasyona uyumlu mermerit üretilebilir.  Mermerit tezgah, tek parçadan oluşan tasarımı ve sınırsız renk- desen seçeneği ile mutfaklarda en çok tercih edilen ideal tezgah modelidir.

Mermerit tek parçadan oluşan yapısı ile mutfak dolaplarınızı sudan korur ve daha uzun kullanma süresi tanır. Mermerit renkleri oldukça fazladır. Mermerit diğer mutfak tezgahı modellerine göre biraz daha yumuşaktır.

Bu sebeple mermerit tezgah çizikleri uzun kullanımdan sonra oluşabilir. Diğer mermer çeşitlerine göre mermerit tezgah fiyatları biraz daha uygundur.

İlginizi Çekebilir: Mutfak tezgah tavsiyesi için tıklayın!

Mermerit Tezgahların Özellikleri Nelerdir ?

Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru

Mermerit tezgah fazlasıyla tercih edilmektedir. Özellikleri ise oldukça fazladır. Güzel ve zarif görüntüsüyle dikkat çekicidir. İstenilen tasarımda dizayn edilebilmektedir.  Sınırsız renk seçeneği sunmaktadır.

En önemli özelliklerinden bir tanesi doğal ve sağlığa zararlı kimyasal bileşenler içermemektedir. İnsan ve çevre sağlığına zararı yoktur. Oldukça kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Alacağı darbelere karşı dayanıklı ve sağlamdır.

Antibakteriyel olduğu için bakteri bulundurmuyor oluşu da ayrı bir önemli özelliktir.  Küflenmez ve su geçirmezdir bu sayede mutfak dolaplarının da daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.  Uzun yıllar boyunca ilk baştaki özelliğini ve zarif görüntüsünü korumaktadır.

Ürünlerin imalatı sırasında, malzemelerin havası alındığını için, ürünlerde çatlama ve hava boşlukları olmaz.

Mermerit Renkleri Nelerdir ?

Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru

Mermerit tezgah renkleri oldukça fazladır ve sınırsıza yakındır. Zengin renk ve desen çeşitliliği sayesinde fazlasıyla tercih edilen bir tezgah çeşididir. Mermerit malzemenin üretiminde kompozit karışımının içine eklenen renk, jelkot ve ayırıcı maddeler ile bir çok renk ve desenin üretilmesi mümkündür.

Bu da hemen hemen sınırsız renk çeşitliliği sağlıyor. Eğer ki hazır mermerit alacaksanız seçtiğiniz firmanın renk yelpazesinden seçiminizi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Tezgah arası fayans modelleri için tıklayın!

Mermerit Tezgahlar Kullanışlı Mı ?

Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru

Mermerit tezgah kaliteli üretim malzemeleri ve doğru ellerde yapılırsa en kullanışlı ürünlerdendir. Mermerit tezgahların fiyat ve kalite performansları oldukça iyidir. Sadece fiyat avantajı değil belli başlı avantajları da vardır; tek parça üretilmektedir, ek yeri yoktur, kendinden lavabolu olduğu için düşme, sarkma, su sızdırma gibi durumları olmaz, kolay kolay çizilmez, leke oluşturmaz, esnek ve dayanıklıdır.

Bu sayede mermeritler oldukça kullanışlı olan ve fazlasıyla tercih edilen bir mutfak tezgahı çeşididir. Mermerit tezgah kullananlar bu avantajları göz ardı etmemek gerektiğini söyleyerek tavsiye etmektedirler. 

Mermerit Tezgah Fiyatları Ne Kadar ?

Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru

Mermerit tezgah fiyatları, kalite standartlarının dışında evinizin bulunduğu konumdan, şehire, nakliye ve işçilik ücretlerinden mutfağınızın büyüklüğüne kadar pek çok unsur fiyatlarda farklılık göstermektedir. Ortalama mermerit fiyatlarının çoğu tezgah modelinden daha çok ekonomik bir bütçe ile yaptırılmaktadır.

Özellikle mermer, ahşap, taş gibi hammaddesi olan malzemelere göre mermerit ekonomik olarak çok daha avantajlı olarak bilinmektedir.  Ortalama mermerit fiyatları metresi 350-600 olarak değişiklik gösterebilmektedir. Elbette bu fiyatlara işçilik ve nakliyecilik gibi ücretlerde eklenebilir.

Mermerit Tezgah Çizikleri Nasıl Giderilir?

Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru

Mermerit çizikleri nasıl giderilir sorusu epeyce sorulan bir soru. Mermerit çizikleri evde uygulayabileceğimiz işlemlerle giderilmez. Mermerit üzerindeki çizgilerin giderilmesi için polisaj makinası ismindeki makine kullanılır.

Bu makine mermerit üzerinde özel zımpara taşları ve malzemeler kullanılması sonucunda cilalama işlemi gerçekleşir. Makinenin gerçekleştirdiği bu işlemler sonucunda çizikler ortadan kalkar ve eski görünümüne ulaşır.

İlginizi Çekebilir: Çimstone tezgah mı granit tezgah mı merak edenler bağlantıya tıklayabilir.

Mermerit Mutfak Temizliği Nasıl Yapılır ?

Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru

Pek çok kadın mermerit tezgah nasıl parlatılır diye düşünmekte. Aslında mermerit lekeleri oldukça kolay şekilde temizlenir ve parlatılır.  Öncelikle bir su bardağı karbonatı suya ekleyin. Karışıma temiz bir bez bandırdıktan sonra fazla bastırmadan mermer yüzeyi silmeye başlayın ancak lekeli alanlar için biraz daha fazla bastırarak silmeniz gerekebilir. 

Daha sonra 1-2 saat kurumasını bekleyin. Daha sonra temiz bir suyla durulayın ve pamuklu bir bezle üzerinden geçin. Bu işlem sonucunda mermeriniz tertemiz ve parlamış olacaktır.

“Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru” üzerine 3 yorum

  1. Siyah simli mermerit tezgah yaptırdık ve küçücük birşeyde bile hemen çiziliyor, nasıl bir önlem almam gerekiyor. Her zamanda cila vs işlemi yaptırmak gerçekten zor olur. Öneriliriniz var mı veya önerdiğiniz parlatma, çizik giderici ürünler ?

    Yanıtla

Yorum yapın