kardes-odalari-nasil-dekore-edilir
kardes-odalari-nasil-dekore-edilir

Eviniz 2+1 ya da 3+1 olabilir ancak yeterince geniş bir odaya sahip değilseniz çocuklarınız sorun yaşayabilir. İki kardeşin aynı odayı paylaşmak zorunda olduğu zamanlar vardır.

Böyle durumlarda kardeş odaları için ideal mobilya ve dekorasyon fikirleri işinizi kolaylaştırabilir.

kardes-odalari-dekorasyon-fikirleri
Kardeş Odaları Dekorasyonu

Çocuk odası için dar bir mekana sahipseniz ve iki çocuğunuz varsa yerden tasarruf edebilmek için yüksek ayaklı yatak modellerini tercih etmek doğrudur.

Yüksek yataklı kardeş odası dekorasyonunun yaşam alanını genişletmesi odanın daha ferah görünmesine katkı sağlayacaktır.

Ayrıca çocuk için oyun ve çalışma alanına da ayrıca yer açması da yüksek yataklı kardeş odaları bir artıdır.

Yatak altlarını değerlendirebileceğiniz depolama alanları olan yatakları tercih etmeniz, size eşyaları saklama konusunda yardımcı olacaktır.

Size alternatif dekorasyon fikirleri verebilmek için yüksek yataklı kardeş odası dekorasyonu için yazımı okuyabilirsiniz.

kardes-odasi
Kardeş Odaları Dekorasyonu

Kardeş odaları dekorasyon fikirleri için bir alternatif de yeterince alana sahipseniz iki yatak da yan yana sığacak kadar genişse pencereler ortalanarak yatakları yerleştirebilirsiniz.

Kardeş odaları için dekorasyon önerileri içerisinde yer alan aksesuar kullanımı da mutlaka olmalıdır. Mesela yatak başlarının kardeşlerin isimlerinin baş harfleriyle dekorasyon yapmanız mümkün.

Güneş ışığından daha çok yararlanmak isterseniz çalışma masalarını cam önüne konumlandırabilirsiniz. Bu şekilde çocuklar güneş enerjisinden daha fazla yararlanacaktır. Ayrıca odanın ferah görünmesini de sağlayabilirsiniz.

kardes-odasi-dekorasyonu-nasil-yapilir
Kardeş Odaları Dekorasyonu

Yüksek yataklı kardeş odaları için bir alternatif fikir de alt kısmının çalışma masası, kitaplık ve eşya yerleştirebileceğiniz alanları barındırmasıdır.

Genellikle L şeklinde tasarlanacak yataklarla odanın daha geniş görünmesi mümkün olacaktır. Eskilerin ranza modellerini şimdilerde modern yüksek yataklı kardeş odaları dekorasyonuna bıraktığını görüyoruz.

Kardeş odaları için illa da aynı nevresim takımı ya da aynı renklerden oluşan iki farklı mobilya kullanmak zorunda değilsiniz.

Bunun yerine farklı renklerden oluşan dekoratif eşya ve aksesuarlarla kardeş odasını renklendirebilir daha farklı dekorasyon fikirleri uygulayabilirsiniz.

iki-kisilik-kardes-odalari
Kardeş Odaları Dekorasyonu

Sizlere kardeş odaları için daha farklı fikirler verebilmek için bir galeri hazırladım. Bu galeride kardeş odaları için çok farklı ve uygulanabilir dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz.

Sizleri kardeş odaları için dekorasyon fikirleri edineceğiniz galeri ile baş başa bırakıyorum.

İki kişilik kardeş odaları

Merak edenlere, dünyanın en güzel çocuk odaları  yazımı okumanızı öneriyorum. Harika çocuk odası dekorasyon fikirleri sizleri bekliyor. Dünyadan daha farklı kardeş odası dekorasyon fikirleri için tıklayın.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here