Kardeş Odaları Dekorasyonu için Uygulanabilir Fikirler

Birden fazla çocuğunuz var ise ancak buna rağmen evinizde sadece bir tane çocuk odası yapabileceğiniz bir oda var ise kardeş odaları dekorasyonu yaparak tek bir kardeş odası dekore edebilirsiniz. Doğru adımlar ve farklı fikirler ile dekore edilen iki kardeş odası dekorasyonu sayesinde çocuklarınızın cinsiyeti farklı olsa dahi bu farklılığı ustaca ortadan kaldırabilirsiniz.

YouTube video

Kardeş odası dekorasyonu konusunda çok fazla dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz. Makalemizin devamında bizler de size birçok sıra dışı fikir vereceğiz. Ancak siz bu kardeş odası modelleri ile kendi ihtiyacınıza yönelik kardeş odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Bu yönde işlevsel birçok kardeş oda takımları, kardeş yatak odaları bulabilirsiniz. Önemli olan sizin kardeş odaları için dekorasyon modelleri ile yola çıkarak sizin ve çocuklarınızın ihtiyaçlarına yönelik bir dekorasyon yaratabilmenizdir. Makalemizin devamında iki kardeş odası dekorasyonu nasıl dekore edilir farklı fikirlere ulaşabilirsiniz.

Küçük Odalarda İki Kardeş Odası Dekorasyonu

Kardeş Odaları Dekorasyonu için Uygulanabilir Fikirler
Küçük odalarda kardeş odası dekorasyonu

Kardeş odaları her zaman büyük ve geniş olmayabiliyor. Eğer çocuklarınız için dekore edeceğiniz oda yeteri kadar geniş değilse o zaman odanın her köşesini mutlaka işlevsel ve verimli şekilde kullanmalısınız. Bunun için de altı çekmeceli ve mobilyalı olan köşeli yatak modellerini tercih edebilirsiniz.

Köşelere “L” şeklinde yerleştirebileceğiniz iki yatağın alt kısmında bulunan çekmeceler de size çocuklarınızın odasında yerden tasarruf ettirecektir. Ayrıca odanın köşelerini yataklar ile kullandığınızda odanızın orta ve kullanılabilir kısmı çocuklarınıza kalacaktır.

Tek Bir Odada Çocuklarınıza Mahremiyeti Öğretebilirsiniz

Kardeş Odaları Dekorasyonu için Uygulanabilir Fikirler
Kardeş odalarında mahremiyet eğitimi

Çocuklarınız için kardeş odaları dekore ederken elbette her iki çocuğunuzda kız ya da erkek olmayabilir. Hem kızınız hem oğlunuz varsa çocuk odası dekorasyonu yapmak sizin için zor olabilir. Ancak ufak bir ayrıntı ile farklı cinsiyetteki çocuklarınız için de oda dekorasyonu yapmak artık çok kolay.

Tek bir çocuk odasını tam ortadan bir sürgülü paravan yaparak iki oda haline getirebilirsiniz. Bu sayede hem kızınızın hem de oğlunuzun bir oda içerisinde kendilerine özel ayrı bir yaşam alanları olacaktır. Böylelikle çocuklarınıza mahremiyet eğitimini de bir oda içinde olmalarına rağmen verebilirsiniz.

Uzun ve Dar Çocuk Odası İçin İşlevsel Dekorasyon Fikri

Kardeş Odaları Dekorasyonu için Uygulanabilir Fikirler
Uzun ve dar kardeş odası dekorasyonu

Dekore edeceğiniz çocuk odanız ince ve uzunsa bu odanın iki çocuk için oda olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü ince ve uzun olan odaları da kardeş odaları olarak pek tabii dekore edebilirsiniz.

Bu tarz odalarda dilerseniz çocuklarınız için klasik ranza tercih edebilirsiniz. Ancak modern ve farklı bir dekorasyon fikri istiyorsanız o zaman iki yatak bir komedin kullanabilirsiniz. Uzun duvarın birine yatakları arka arkaya koyabilir araya da tek ve biraz da geniş komedin yerleştirebilirsiniz. Bu sayede hem yeri etkili kullanmış olurken hem de aynı zamanda komedin sayesinde iki yatağı birbirinden ayırmış olursunuz.

İlginizi Çekebilir: Üstü yatak altı çalışma masası ürünler için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Akıllı Mobilyalar ile Yer Tasarrufu ve Depolama

Kardeş Odaları Dekorasyonu için Uygulanabilir Fikirler
Akıllı mobilyalar ile kardeş odası

Bazı çocuk odaları gerçekten alan bakımından iki çocuğun yaşaması için dar olabiliyor. Bu darlığı yok etmek ve çocuklarınıza geniş bir oda alanı bırakmanız mümkündür. Bunun için de işlevsel çocuk odası mobilyalarını tercih etmelisiniz.

Günümüzde son derece çeşitlenen çocuk odası mobilyaları artık bir tarafı yatak, bir yatak kitaplık ya da dolap olarak tasarlanıyor. Bu tarz odalarınız için altta bir yatak, üstte bir mobilya yatak ve üstteki yatağın ayak kısmında büyük bir kitaplık ya da gardırop şeklinde tasarlanmış mobilyalar sizin için kurtarıcı olabilirken çocuklarınız için de son derece keyifli mobilyalar haline gelecektir. Özellikle dar oda biçimleri için bu mobilya tasarımları oldukça kullanışlı oluyor.

İlginizi Çekebilir: Çilek genç odaları için bağlantıya tıklayabilirsiniz:

“Kardeş Odaları Dekorasyonu için Uygulanabilir Fikirler” üzerine 2 yorum

Yorum yapın