İki Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları 2024

İki katlı ranza modelleri piyasada çeşitli tipte bulunmaktadır. Çift katlı ranza modelleri çeşitli boyut ve fiyatlara sahiptir. 2024 İki katlı ranza fikirleri için depolama yeteneklerini ve boyutlarını da tartışacağız.

İşte en popüler türlerden bazıları. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı seçmek isteyeceksiniz. Aşağıda ranzaların bazı avantaj ve dezavantajları listelenmiştir. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin!

Çift Katlı Ranzaların Faydaları Nelerdir?

İki Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları 2024
Çift katlı ranzaların faydaları nelerdir?

İki katlı ranzaların faydaları gerçekten fazladır. Çift katlı ranza fiyatları oldukça değişkendir. Ticari olarak üretilen ranzaların çoğu çam ağacından yapılırken, sert ahşap ranzalar pahalı olabilir ve uzun yıllar dayanabilir. Fiyat, ranza sayısına, kullanılan malzemelere ve marka adına bağlı olarak 5.000-15.000₺ arasında değişmektedir. İster bir çocuk odası için yeni bir yatak, ister gençlerin yurt odası için yüksek kaliteli bir yatak arıyorsanız, orada sizin için çift katmanlı bir ranza var.

İki katlı ranzalar birçok avantaj sunar. Bunlar:

  • Esnektir.
  • Düşük maliyetlidirler.
  • Yerden tasarruf sağlayan mükemmel bir çözümdür.
  • Bazı modeller çocuğunuz için bir kanepe olarak ikiye katlanabilir.

Çift katlı ranza fiyatları 9.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Yatağın boyutuna bağlı olarak ahşap veya metalden yapılabilirler. Çift katmanlı ranza metal veya ahşaptan yapılabilir.

İki Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları 2024
Çift katlı ranza fiyatları

Üç katlı ranzalar da mevcuttur. Üç katlı ranza modelleri üst üste yığılmış üç adet ikiz ranza içerir. Aynı odayı paylaşan veya üç kişilik çocuklar için idealdir. Üç katlı ranzalar da uygun fiyatlıdır ve kullanılan stile ve malzemelere bağlı olarak 12.000₺ ila 30.000₺ arasında değişebilir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, üç adet tek kişilik ranza veya üç adet tam boy ranza arasından seçim yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kaydıraklı ranza modelleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

İki Katlı Ranza için Depolama Seçenekleri

İki Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları 2024
İki katlı ranza depolama seçenekleri

İki katlı ranza depolama seçenekleri gerçekten hayat kurtarıyor. Bu yataklar, her çocuk için ayrı mobilya ihtiyacını ortadan kaldıran iki katlı depolama alanına sahiptir. Her yatağın tabanında saklama çekmecelerinin yanı sıra yatağın üstünde ve altında iki saklama bölmesi bulunur. Bu tip yatak, ip veya diğer asma özellikleri olmadığı için daha sağlamdır. Çift katmanlı tasarım, onları daha küçük odalar için mükemmel hale getirir ve ayrıca bir köşeye sığdırılması kolaydır.

İki Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları 2024
İki katlı ranza depolama

Çift katlı ranza depolama seçeneklerine sahip ranzalar, çift katmanlı versiyonlardan daha pahalı olma eğilimindedir, ancak birçok avantajı vardır. Bunlardan biri, iki katlı bir ranzanın tek katından daha büyük olan iki katlı depolama alanıdır. Daha kullanışlı olmasının yanı sıra, depolama yatakları daha fazla alan gerektirir ve çift katmanlı ranzalar genellikle tek kişilik yataktan daha fazla alana ihtiyaç duyar.

İki Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları 2024
Çift katlı ranza depolama

Büyük bir aileniz varsa, birden fazla depolama alanına sahip gömme ranza satın almayı düşünün. Örneğin, iki yatak odası kapısı arasına yerleştirilmiş gömme bir ranza tercih edebilirsiniz. Bu yataklar ayrıca düz bakan merdivenler olarak işlev görür. Projenin arkasındaki ahşap işçisi, ailesinin büyüdüğünü ve ailesinin her bir üyesi için yerden tasarruf sağlayan çözümlere ihtiyacı olduğunu söylüyor. Mevcut iki katlı ranzaların çoğu ya çok pahalıydı ya da çok sağlam görünmüyordu.

İki Katlı Ranza Boyutları

İki Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları 2024
İki katlı ranza boyutları

İki katlı ranza boyutları, seçtiğiniz yatak tipine ve boyutuna göre değişir. İkiz yataklar 100 cm genişliğinde ve 200 cm uzunluğundayken, tam boy yataklar 60 x 200 cm boyutundadır. İki katlı ranza çocuk yatakları çocuklar için harika olsa da, tam boy yataklar gençler ve tam boy yetişkinler için mükemmeldir. Çift kişilik yatakların yüksekliği, tam boy yatak ile kabaca aynıdır, bu nedenle yatakların tavanınızın altına sığdığından emin olmak için ölçümleri kontrol etmelisiniz.

İki Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları 2024
İki katlı ranza ölçüleri

Depolama alanını en üst düzeye çıkarmak için kademeli tasarımlara sahip yataklar seçmelisiniz. T şeklinde bir gömme ranza, 280 cm bir tavan yüksekliği gerektirir. Her ranzanın derinliği tipik olarak 30 cm ve bol miktarda tavan boşluğu vardır. Bu ranza tarzını kullanmak dokuz yaşından küçük çocuklar için güvenlidir. Alternatif olarak, bir ranza aşağı ve bir yukarıya sahip kademeli tasarım, yeterli boşluk payı ve bol miktarda saklama alanı sağlar.

İki Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları 2024
Çift katlı ranza seçimi

Çift katlı ranza seçimi yaparken yatak odanızın boyutunu göz önünde bulundurun. Standart ikiz ranzalar 140 cm genişliğinde ve 200 cm uzunluğundadır.

İki katlı ranza modelleri hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayın!

Sıkça Sorulan Sorular

İki katlı ranza yüksekliği nedir?

İki katlı ranza yüksekliği evin tavan ölçüsünün 270-280 cm standart olarak kabul edildiğinde maksimum çift katlı ranza yüksekliği yerden 150-170 cm arasında olmalıdır. Bu ölçü 250 cm ‘ye kadar gidebilmektedir.

Ranzalar kaç kiloya kadar taşır?

Ranzalar TSE standartlarına göre tasarlandıysa en az 130 kg en fazla 150 kg taşıma kapasiteli olarak üretilmektedir.

Yorum yapın