giyinme-odasi-dekorasyonu
giyinme-odasi-dekorasyonu

Bu yazımızda giyinme odası dekorasyonu üzerinde duracağız. Evlerde ayrı bir oda olarak tasarlanan giyinme odası artık modern ev mimarisinin vazgeçilmezleri arasına girmiş durumda. Bu nedenle sizler için giyinme odası dekorasyonu hakkında fikir verecek video ve görseller hazırladım.

giyinme odası dekorasyonu
giyinme odası dekorasyonu

Neden giyinme odası dekorasyonu?

Giyinme odası dekorasyonu artık kadın ve erkeğin iş hayatında çok daha aktif olması ve giyim-kuşam kültürü bakımından çok daha işlevsel yapıya sahip olması yönüyle çok önemlidir. Artık aldığınız kıyafetler yatak odasındaki gardıroplara sığmıyor ve kadın-erkek olarak paylaşılan yatak odasında kıyafetlere yer bulamadığınızı düşünüyorsanız “giyinme odası” fikri tam size göre. Giyinme odası dekorasyonu ile kıyafetlerinizi çok daha etkili organize edecek ve aradığınız şeyi istediğiniz zaman kısa sürede bulabileceksiniz. Unutmayın giyinme odasının amacı, kıyafetlerin tümünü kontrol altına almak ve giyinme odasına girdiğinizde eşyaların gözünüzün önünde bulunmasıdır.

giyinme odası dekorasyonu
giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odası nasıl tasarlanmalı?

Giyinme odası tasarımı yapılmadan önce ihtiyaçlar mutlaka belirlenmeli. Örneğin, karı-koca birlikte kullanacağınız bir oda planlıyorsanız yapmanız gereken şey giyinme odasını ikiye ayırmaktır. Kadın ve erkeklerin ihtiyaçlarının farklı olduğunu unutmayın.

Giyinme odası dekore edilirken genellikle kadınlar çok fazla askı bölümü olmasını isterler. Bu sebeple elbise ve ceketlerini asmak için daha fazla askılı alan tasarlanabilir. Erkekler için her şey ellerinin altında olmalıdır. Bu noktada aksesuarların bir düzen içinde olması gerekir. Erkeklerin sıklıkla kullandıkları kemerler, kravatlar ve kol düğmeleri çekmece içinde bulunan bölmelerde yer almalıdır.

giyinme odası dekorasyonu
giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odalarında düşünülebilecek güzel bir fikir de çelik kasa yerleşimi yaptırmaktır. Değerli eşyalarınızı burada koruyabilirsiniz.

Giyinme odasında aksesuar bölümünde çantalar, ayakkabılar, takılar ve birçok kemer için özel bölümler ve çekmeceler mutlaka bulunmalıdır. Tüm aksesuarların bu şekilde düzen içinde buluşması kontrol elinizde olması açısından önemlidir. Çekmece içi bölümler, özel pantolonluk alanları, isteğe uygun raflar ile işlevsel ve ergonomik bir tasarım ortaya çıkabilir.

giyinme odası dekorasyonu
giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odasında kullanılması gereken aydınlatma üniteleri de çok önemlidir. Işıklandırmalar giyinme dolabının içinde askı ve pantolonluklarda kullanabilmek mümkündür. Ayrıca spot ve LED ışıklar da giyinme odası için ayrı bir hava katabilir. Daha ferah ve aydınlık bir giyinme odası tasarlamak bu önerilerimizle mümkündür.

Giyinme odası nasıl düzenlenmeli?

Sizlere daha net fikirler verebilmek için giyinme odası için bir video hazırladım. Videomuz “Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Düzenlenmeli?” sorusunu cevaplandırıyor.

Giyinme odası üzerine farklı fikirler edinmek isterseniz, daha önce kaleme aldığım giyinme odası dekorasyon önerileri  yazıma göz atabilirsiniz.

Giyinme Odası Örnekleri

Sizlere bir de giyinme odası için alternatif fikirler sunabilecek görseller hazırladım. Video ile birlikte galerimizde sunduğumuz görselleri inceleyerek evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar dilerim.

Sizlere giyinme odası dekorasyonu konusunda kendisini ispat etmiş firma olan land giyinme odasını tavsiye ediyorum.

5 YORUMLAR

  1. Giyinme odası dekorasyonu günümüzde iyice önem kazandı diyebilirim. Geçenlerde bir arkadaşımın yeni evinde gördüm. OIdukça güzel döşenmiş. Mantıklı geliyor giyinme odası bana…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here