Yatak Odalarını Düzenleyen 15 Farklı IKEA Gardırop Modeli

Pet Şişeden Neler Yapılır?

Philips FC9919 Marathon Ultimate Süpürge İncelemesi

Mutfak Dolabı Düzenleme Nasıl Yapılır?

Giyinme Odası Dekorasyonu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 27 Mayıs 2015

Bu yazımızda giyinme odası dekorasyonu üzerinde duracağız. Evlerde ayrı bir oda olarak tasarlanan giyinme odası artık modern ev mimarisinin vazgeçilmezleri arasına girmiş durumda. Bu nedenle sizler için giyinme odası dekorasyonu hakkında fikir verecek video ve görseller hazırladım.

giyinme odası dekorasyonu

giyinme odası dekorasyonu

Neden giyinme odası dekorasyonu?

Giyinme odası dekorasyonu artık kadın ve erkeğin iş hayatında çok daha aktif olması ve giyim-kuşam kültürü bakımından çok daha işlevsel yapıya sahip olması yönüyle çok önemlidir. Artık aldığınız kıyafetler yatak odasındaki gardıroplara sığmıyor ve kadın-erkek olarak paylaşılan yatak odasında kıyafetlere yer bulamadığınızı düşünüyorsanız “giyinme odası” fikri tam size göre. Giyinme odası dekorasyonu ile kıyafetlerinizi çok daha etkili organize edecek ve aradığınız şeyi istediğiniz zaman kısa sürede bulabileceksiniz. Unutmayın giyinme odasının amacı, kıyafetlerin tümünü kontrol altına almak ve giyinme odasına girdiğinizde eşyaların gözünüzün önünde bulunmasıdır.

giyinme odası dekorasyonu

giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odası nasıl tasarlanmalı?

Giyinme odası tasarımı yapılmadan önce ihtiyaçlar mutlaka belirlenmeli. Örneğin, karı-koca birlikte kullanacağınız bir oda planlıyorsanız yapmanız gereken şey giyinme odasını ikiye ayırmaktır. Kadın ve erkeklerin ihtiyaçlarının farklı olduğunu unutmayın.

Giyinme odası dekore edilirken genellikle kadınlar çok fazla askı bölümü olmasını isterler. Bu sebeple elbise ve ceketlerini asmak için daha fazla askılı alan tasarlanabilir. Erkekler için her şey ellerinin altında olmalıdır. Bu noktada aksesuarların bir düzen içinde olması gerekir. Erkeklerin sıklıkla kullandıkları kemerler, kravatlar ve kol düğmeleri çekmece içinde bulunan bölmelerde yer almalıdır.

giyinme odası dekorasyonu

giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odalarında düşünülebilecek güzel bir fikir de çelik kasa yerleşimi yaptırmaktır. Değerli eşyalarınızı burada koruyabilirsiniz.

Giyinme odasında aksesuar bölümünde çantalar, ayakkabılar, takılar ve birçok kemer için özel bölümler ve çekmeceler mutlaka bulunmalıdır. Tüm aksesuarların bu şekilde düzen içinde buluşması kontrol elinizde olması açısından önemlidir. Çekmece içi bölümler, özel pantolonluk alanları, isteğe uygun raflar ile işlevsel ve ergonomik bir tasarım ortaya çıkabilir.

giyinme odası dekorasyonu

giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odasında kullanılması gereken aydınlatma üniteleri de çok önemlidir. Işıklandırmalar giyinme dolabının içinde askı ve pantolonluklarda kullanabilmek mümkündür. Ayrıca spot ve LED ışıklar da giyinme odası için ayrı bir hava katabilir. Daha ferah ve aydınlık bir giyinme odası tasarlamak bu önerilerimizle mümkündür.

Giyinme odası nasıl düzenlenmeli?

Sizlere daha net fikirler verebilmek için giyinme odası için bir video hazırladım. Videomuz “Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Düzenlenmeli?” sorusunu cevaplandırıyor.

Giyinme odası üzerine farklı fikirler edinmek isterseniz, daha önce kaleme aldığım giyinme odası dekorasyon önerileri  yazıma göz atabilirsiniz.

Giyinme Odası Örnekleri

Sizlere bir de giyinme odası için alternatif fikirler sunabilecek görseller hazırladım. Video ile birlikte galerimizde sunduğumuz görselleri inceleyerek evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar dilerim.

Sizlere giyinme odası dekorasyonu konusunda kendisini ispat etmiş firma olan land giyinme odasını tavsiye ediyorum.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

ofis mobilyaları 4 Ekim 2015

Sitenizi çok beğendim makalelerinizin devamını beklerim paylaşım için teşekkürler…

Habertat.Com 26 Aralık 2015

Giyinme odası nasıl yerleştirilmeli, sorusuna cevap veren bir yazı olmuş, teşekkürler dekordiyon…

Zeynep 26 Aralık 2015

Teşekkürler değerli yorumunuz için. Faydalı bir giyinme odası dekorasyonu oluşturmak için tüm bildiklerimi anlatmaya çalıştım.

nazli 4 Ocak 2016

Giyinme odası dekorasyonu günümüzde iyice önem kazandı diyebilirim. Geçenlerde bir arkadaşımın yeni evinde gördüm. OIdukça güzel döşenmiş. Mantıklı geliyor giyinme odası bana…

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

28 Haziran 2015