Fayans Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Fayans, evlerin banyo ve mutfak zemininde ve duvarlarında en çok tercih edilen malzeme oluyor. Peki, artık görmekten sıkıldığınız fayansların renklerini fayans rengi değiştirme ile nasıl değiştirebileceğinizi biliyor musunuz? Fayans renk değiştirme nasıl yapılır, merak ediyorsanız içeriği okumaya devam etmelisiniz.

YouTube video

Fayans rengini nasıl değiştirebilirim? Sizin için sunulan yöntem ile fayanslarınızı kısa süre içinde farklı bir renk yapabilirsiniz. Hem tamamen istediğiniz gibi olacak hem de kaliteli bir görünüm kazanacak. Yeni ve şık bir dekorasyon için tercih edebilirsiniz.

Fayans Rengi Nasıl Değiştirilir?

Fayans Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

İlk olarak boyama işlemi öncesi, renk seçimi olacak. Fayans rengi değiştirme işleminiz için nasıl bir boya tercih etmelisiniz? Fayanslar çok fazla su ve buhar ile temas ettiğinden, kullanılan boyanın bu ortama uygun olması gerekiyor. Önerilen boyalar tiner bazlı yağlı boyalar oluyor. Sprey olan türleri ile kolayca boyama yapılabilir.

Aşama aşama fayans boyama;

Maskele işlemi ilk adımınız olacak. Mutfak dolaplarına boya gelmemesi için özenle maskeleme yapılmalıdır. Zemin fayans boyalamalarında da boyamak istemediğiniz yerlerin titiz bir şeklide maskelenmesini sağlayabilirsiniz.

Maskeleme işleminin sonrasında, özel olarak desen yapmak istemeniz halinde aldığınız stikerları kullanmalısınız. Fayanslarda adım adım hareket ederek işlemi yapabilirsiniz.

Sonrasında sprey boyayı kullanarak boyamak istediğiniz alanı boyayın. Öncesinde iyi bir şeklide boya şişesini karıştırın. Hiçbir yerde açıklık kalmayacak şekilde boyama yapmalısınız.

Boyama işlemi bittikten sonra stikerları çıkardığınızda desen işleminin de olduğunu göreceksiniz. Sonrasında küçük düzeltmeler de yapabilirsiniz.

Verilen aşamalar tamamlandığında, fayans renk değişikliğibitmiş olacak. Tercih ederek, siz de dilerseniz fayans rengini değiştirebilirsiniz. Steril ve şık kullanım için uygundur.

İlginizi Çekebilir: Banyo fayans boyama nasıl yapılır?

Fayans Boyama Spreyi

Fayans Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Fayans boyama için seçmiş olduğunuz boya son derece önemlidir. Genel anlamda kullanışlı ve kolay olduğundan sprey boyalar tercih edilir. Sprey boya kullanımı hem kolay hem de kalıcı oluyor. Ayrıca renk seçenekleri de geniş. Tamamen dilediğiniz gibi seçim yaparak, boyama işlemi için tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mutfak fayans boyama nasıl yapılır?

Sprey boyama kullanım tavsiyesi; Size önerilen, aldığınız sprey boyanın subazlı özelliğinin olması. Kalıcılık açısından son derece önemli olacaktır. Değerlendirip, boya seçiminizi belirleyebilirsiniz. Fayans boyama spreyiiçin mutlaka dikkat etmeniz gereken iyice şişeyi sallayarak kullanmak olacak. Daha fazla fikir için Pinterest‘teki örneklere göz atabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar dileriz.

Yorum yapın