Eski Bez ve Gazeteden Ayna Yapımı Videolu


Eski bez ve gazeteden ayna yapımı, eski bezden ayna çerçevesi yapılışı nasıl olur, evde kullanılmayan bezleri değerlendirme yolları. Bu yazımda sizlere eski bez ve gazeteden ayna yapımı için gerekli bilgiler vereceğim. Eski bezleri atmayarak değerlendirmek, evlerdeki düz aynalara güzel çerçeve görünümü vermek, hem kolay hem pratiktir. Vakti de değerlendirmek için süper bir çalışmadır.


YouTube video

Eski bez ve gazetelerden ayna yapımı videoda da görüldüğü üzere evlere şık bir görünüm sağlar. Yapımı oldukça kolaydır. Zevkle yapılan bu ürünler eve ayrı br hava katmaktadır.


Holde dresuar üzerine yapılan eski bez ve gazeteden ayna çerçevesi yapımı süper şık görüntüsüyle hole otantik bir görünüm sağlar.

Bu tür sürekli kullanılan aksesuarlar yapmak zamanımızı zevkle geçirmemizi sağlayan etkenlerdir. Eski bezlerden maliyeti olmayan ürünler elde etmek, aile bütçesine katkıda bulunmak, maddi manevi kazançlar elde etmek insanlar için inanılmaz uğraşlardır.


Gerekli Malzemeler

  • Eski bez
  • Gazete
  • Su
  • Tutkal
  • Ayna
  • Su bazlı siyah boya
  • Su bazlı metal boya
  • Leğen
  • Makas
  • Fırça
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Dondurma Çubuklarından Raf Yapımı Videolu Anlatım

Eski Bez ve Gazeteden Ayna Yapımı

Eski bez ve gazetelerden ayna yapılışı; Öncelikle bezi şeritler halinde keselim. Leğene bir miktar tutkal koyalım ve su ile biraz inceltelim. Şerit halinde kestiğimiz bezleri tutkalla iyice elimizle ovuşturarak tutkallayalım.

Eski Bez ve Gazeteden Ayna Yapımı Videolu
Eski bez ve gazeteden ayna yapımı

Düz olan ayna kenarlarına arzuya göre şekiller vererek yapıştıralım. Aynanın şekline göre tüm etrafını bu şekilde kapatalım. Bu işlemi gazete ile de yapmak mümkündür.


Ayna çerçevesi yapımı eski bezlerden şekiller vererek veya gazeteleri tutkala batırarak şekiller vererek yapılabilir. Paletten masa sandalye yapımı hakkında bilgi almak isterseniz tıklayın!

Ayna çerçevesi yapımı etrafı bu şekilde tamamladıktan sonra kurumaya birakılır. Kuruyan ayna çerçevesini fırça ile su bazlı siyah boya kullanarak her tarafını boyayalım. Dahasonra kurumasını bekleyelim.


Eski bezden yapılan ayna yapımı su bazlı siyah boya kuruduktan sonra üzerine su bazlı metal boya rastgele fırça ile sürülür. Siyah rengin üzerine rastgele metal boya sürülür. Ayrı bir şekil oluşturur. Kuruması beklenir.

Eski Bez ve Gazeteden Ayna Yapımı Videolu
Eski bez ve gazeteden ayna yapımı

Şık görünümlü olan eski bezlerden ayna yapımı oldukça güzel, zevkle yapılan bir uğraştır. Daha fazla fikir için Pinterest hesabına göz atabilirsiniz.


Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x