Bulaşık Makinesi Deterjanı Yerine Ne Kullanılır?

Hijyenik sanıp her gün kullanılan kimyasal deterjanların sağlığı olumsuz bir şekilde etkilediğini biliyor musunuz? Bu sebeple ya da bulaşık deterjanı bitti yerine ne kullanılır durumundan dolayı birçok kişi bulaşık makinesi deterjanı yerine ne kullanılır konusunda araştırma yapmaktadır. Sevdiklerimizin ve kendimizin sağlığını korumak için kimyasallardan uzak durup başka çareler aramak en doğrusudur. Eğer kimyasal deterjanlardan sizde rahatsız olduysanız sizde doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. Kimyasal ürünlerden uzak durmak istiyorsanız evde kendiniz doğal deterjanlarınızı yapıp kullanabilirsiniz. Böylece hem tasarruf ederseniz hem de sağlığını korumuş olursunuz.

YouTube video

Kimyasal ürünler hem iç sağlığını bozar hem de cildinizin sorunlar ile karşılaşmasına sebep olur. Egzama ve sedef en çok kimyasal malzemelerden meydana gelmektedir.  Mutlaka bulaşık deterjanlarında boraks bulunmalıdır. Boraksız bulaşık deterjanı genelde kimyasal içeriklidir. Aynı zamanda bulaşık deterjanı yerine karbonat ve sirkede kullanılmaktadır. Bu malzemeler bulaşıktaki lekelerin çıkmasını ve bulaşıkların düzgün bir şekilde temizlenmesini sağlar. Şimdi sizlere çamaşır deterjanı bitti yerine ne kullanılır konusundan bahsetmek istiyoruz. O halde yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Çamaşır Deterjanı Bitti Yerine Ne Kullanılır?

Bulaşık Makinesi Deterjanı Yerine Ne Kullanılır?
Çamaşır deterjanı bitti yerine ne kullanılır?

Giysilerin temiz olması ve lekelerin çıkması için çamaşır deterjanı kullanılır. Bu deterjanlar jel, tablet ve yoz gibi çeşitleri vardır. Fakat çamaşır deterjanlarının içerisinde bir çok kimyasal madde bulunmaktadır. Bu kimyasal maddelerde sağlığı olumsuz bir şekilde etkiler.Organik deterjanlarda piyasada yer almaktadır. Fakat onlarda ekonomik bütçeyi biraz sarsar. O zaman evinizde deterjan bittiyse veya doğal deterjan kullanmak istiyorsanız sizlere bu konu bilgiler vereceğiz. İşte evde deterjanınız bittiğinde yapabilecekleriniz.

Borasks ev temizliğinde sürekli kullanılan doğal malzemelerdir. Boraks suda bulunan kireci yok eder. Aynı zamanda çamaşırları inanılmaz beyazlatarak yumuşatmaktadır. Çamaşır deterjanı elde etmek için; 2 çay bardağı boraks, 2 çay bardağı karbonat, 1 kalıp sabun, 1 su bardağı sirke, 2 çorba kaşığı tuz koyup iyice karıştırın. Bu en doğal ve etkili çamaşır deterjanıdır kokusu olsun istiyorsanız lavanta veya limon ile kolay bir şekilde koku vermesini sağlayabilirsiniz. Bu hem sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkilemez hem de çamaşırlar da çok etki ederek çamaşırda bulunan bütün lekeleri üstünlemesine çıkarır.

İlginizi Çekebilir: Doğal bulaşık deterjanı nasıl yapılır merak edenler için… 😉

Ev Yapımı Bulaşık Makinesi Deterjanı Kullananlar

Bulaşık Makinesi Deterjanı Yerine Ne Kullanılır?
Ev yapımı bulaşık makinesi deterjanı

Bulaşık makinası deterjanları herkesin bilindiği üzere çok zararlıdır. Bulaşık makinesi deterjanı yerine ne kullanılır o zaman sorusunu akla gelir. Bunun için birçok kişide ev yapımı bulaşık makinası deterjanını tercih etmektedir. Ev yapımı bulaşık makinası yapımı oldukça basit ve ekonomiktir. Bunu hazırlamak için 3 su bardağı suyun içine 3 bardak boraks, 2 bardak çamaşır sodası, 2 bardak kaya tuzu, 10-15 damla esansiyel yağ koyup iyice karıştırın.

İşte bulaşık makinası deterjanınız hazır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. bu hem sizin hemde sevdiklerinizin sağlığı için çok önemlidir. Ev yapımı deterjanlar, tarafından çok övülmektedir. Biz sizler için ev yapımı deterjanlar kullananların yorumlarını okuduk ve çok memnun kaldıklarını ve hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını öğrendik. Sizde ev yapımı deterjan yapıp dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Makinede sararıp çizilen bardaklar nasıl eski haline gelir merak edenler için!

Bulaşık makinesi deterjanı yerine ne kullanılır konusunda sizlere fikirler sunduk. Sizlerin de evde kendi imkanlarınızla yaptığınız şeyler varsa yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın