Balon Kapak Mutfak Dolapları ve Fiyatları 2024

Balon kapak mutfak dolaplarında kullanılan modeldir. Balon kapak modelleri ve fiyatları hakkında geniş bilgiler edinebileceğiniz harika bir içerik hazırladık!

Balom kapağın diğer ismi, membran kapaktır. 0,60 mm kalınlığında olan PVC folyonun MDF yüzeyine tek yüz olarak preslenmesi işlemi ile oluşur. Dekorasyon işlemlerinde en çok kullanılan kapak olarak gösterilir. Dekorasyon açısından en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Aynı zamanda kullanım alanı açısından mutfaklar, banyolar, yatak odası ve vestiyer gibi alanlar gösterilir. Balkon kapak modelleri arasında yer alan modelleri inceleyerek, her türlü dolap çeşidinde kullanıldığını görebilirsiniz.

YouTube video

Balon Kapak Nedir?

Balon Kapak Mutfak Dolapları ve Fiyatları 2024
Balon kapak nedir?

Balon kapak nedir sorusu hep soruluyor, peki balon kapak ne demek? Tam olarak ne anlama geliyor? Membran malzemesi ile yapılan kapaktır diyebiliriz. Farklı isimlendirmeleri söz konusudur. Genel olarak bakıldığında avantajlı bir kullanımı sizlere sunduğunu görürsünüz. Kullanım alanı geniş olduğundan, en avantajlı şekilde balon kapak modellerini seçebilirsiniz. Pek çok özelliği ile sizlere en iyi şeklide kullanım imkanı tanımaktadır.

Balon Kapak Modelleri

Balon Kapak Mutfak Dolapları ve Fiyatları 2024
Balon kapak modelleri

Balon kapak modelleri neler? Balon kapak mutfak dolabı modelleri olarak inceleme yaptığınızda, çok sayıda çeşidi olduğunu görebilirsiniz. Dolap kapak modelleri arasında yer alan pek çok seçenek var. Hem bunları değerlendirin hem de direkt olarak dekoratif açıdan da bir seçim olmasına özen gösterin. Genel olarak tercih edilmesinde en büyük sebep modellerin kullanımının avantajlı olmasıdır. Bunlar arasında leke tutmaması özelliği var. Leke tutmayan modeller olduğundan severek kullanacaksınız. Aynı zamanda pratik ve kolay olacak.

 • Göbekli
 • Mat beyaz
 • Bordo
 • Yeşil renk
 • Siyah
 • Mavi
 • Mürdüm
 • Gri renk balon kapak dolap modelleri ve dahası çeşitler arasında yer alıyor.

Balon Kapak Fiyatları

Balon Kapak Mutfak Dolapları ve Fiyatları 2024
Balon kapak dolap fiyatları

Balon kapak fiyatları merak edilen bir diğer konu. Fiyat konusunda sunulan pek çok ekonomik ödeme var. Uygun olan ödemeleri değerlendirmeniz durumunda direkt olarak siz de mutfak dolaplarının uygulamalarının gerçekleşmesi için avantaj sağlayabileceksiniz.

Balon kapak ortalama metrekare fiyatları belirlenirken önemli olan ne kadar bir alana kaç adet dolap yapılacağıdır. Sonrasında belirlenen uygun olan ödemeler üzerinden, fiyat net şekilde sunulacaktır. Genel olarak kaliteli ve uygun fiyatlı olmasından ötürü tercih edilir. Bakıldığında sunulan fiyatlar için fiyat – performans ilişkisi açısından son derece memnun edici olacaktır.

Balon kapak ortalama metrekare fiyatı 500-800₺ arasındadır.

Mutfak Dolaplarında Balon Kapak Nasıl Oluyor?

Balon Kapak Mutfak Dolapları ve Fiyatları 2024
Mutfak dolaplarında balon kapak nasıl oluyor?

Mutfak dolaplarında balon kapak nasıl oluyor? Halk arasında balon kapak isminin orijinal ismi membran oluyor. Kapak sisteminde çalışan makine parkurunun, çalışma elemanları içinde önemli bir parça olan germa brandası, işlem sırasında sıcak hava yardımı ile önce makine içinde bir balon gibi şişiyor. Daha sonrasında vakum teknolojisi ile kapağın yüzeyine basılacak olan PVC malzemesini sıva yapıyor. Bu durumda direkt olarak isimlendirmesi de buna göre yapılmıştır. Üretim şekli ve aşaması sebebi ile bu ismi almıştır diyebiliriz.

Balon Kapak Sararır mı?

Balon Kapak Mutfak Dolapları ve Fiyatları 2024
Balon kapak sararır mı?

Balon kapak sararır mı sorusu çokça sorulan sorular arasında yer alıyor. Genel olarak beyaz ve beyaz tonunda olan balon kapak mutfak dolapları için en çok korkulan hususlardan biridir. Akla direkt olarak sararır mı sorusu gelir. Kullanım şekli ve temizleme durumu önemli olmakla birlikte, kolay kolay sararma yapmaz diyebiliriz. Kullanımı son derece pratik ve kolay olduğundan sararma olmayacaktır. Düzenli temizleme ile de sorun çözülecektir. Sararma olmayacağına emin olmanızın ardından hemen siz de bu alanda taleplerinizi sunabilirsiniz. Uygulama yaptırarak severek elverişli olan dolapları kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sararan mutfak dolapları nasıl temizlenir merak edenlere…

Akrilik Kapak mı Balon Kapak mı?

Balon Kapak Mutfak Dolapları ve Fiyatları 2024
Akrilik kapak mı balon kapak mı?

Akrilik kapak mı balon kapak mı sorusunun yanıtı nedir? Eğer siz de temizliği kolay olsun ve şık dursun diyorsanız seçiminizi balon kapaktan yana kullanmalısınız. Çünkü hem kolay temizleniyor hem de renk ve model seçenekleri ile dekoratif açıdan sizlere en iyi şeklide kullanım sunuyor. Tüm bunları göz önünde bulundurmanız durumunda, hemen balon kapak modelleri inceleyerek sizin için uygun olan modelleri yaptırabilirsiniz. Uygulama aşaması da hızlı ve kolay olacaktır.

Balon Kapak Temizliği Nasıl Yapılır?

Balon Kapak Mutfak Dolapları ve Fiyatları 2024
Balon kapak temizliği nasıl yapılır?

Balon kapak temizliği de çokça merak ediliyor. Yapılan dolapların temizliğinin ayda bir kere ıslak – nemli bir bezle olması yeterlidir. Farklı ilaçlar, kimyasallar, toz deterjanlar kullanılmaması önerilir. Direkt olarak severek kullanacağınız balon kapak mutfak dolapları için, balon kapak temizliği son derece basittir. Sizin için yorucu da olmayacaktır. Temizleme bezi ile yıpratmayacak şekilde, çok fazla baskı uygulamadan temizleme işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Seçim tamamen sizin. Pinterest sayfasına göz atmak için bağlantıya tıklayın!

Sıkça Sorulan Sorular

Balon kapak ne demek?

Balon kapak mutfak dolaplarında kullanılan modeldir. Diğer ismi, membran kapak olarak da bilinir. 0,60 mm kalınlığında olan PVC folyonun MDF yüzeyine tek yüz olarak preslenmesi işlemi ile oluşur. Dekorasyon işlemlerinde en çok kullanılan kapak olarak gösterilir.

Akrilik kapak mı balon kapak mı?

Akrilik kapak daha iyi malzemeden üretildiği için balon(membran) kapaklara göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Akrilik kapak, çizilmelere ve dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır. Ancak parlak model akrilik kapak, balon kapağa göre temizliği biraz daha zordur.

Balon kapak metrekaresi ne kadar?

Balon kapak ortalama metrekare fiyatı, 500-800₺ arasındadır.

Balon kapak sararır mı?

Balon kapak normalde sararır ancak kullanım ve temizlik düzenine dikkat edildiğinde sararma ve benzeri sorunlar ortaya çıkmaz.

Balon kapak boyanır mı?

Balon kapak tıpkı diğer mutfak dolapları gibi boyanabilmektedir. Doğru boya çeşidi alındığında sorunsuz bir şekilde boyama yapılabilmektedir.

“Balon Kapak Mutfak Dolapları ve Fiyatları 2024” üzerine 4 yorum

 1. Mutfak dolap kapakları mdf balon kapak güneşten sarardı doğrudan boyanırmı hangi boya ile boyanır özel bir boyası varmı acaba

  Yanıtla
  • Kubilay Bey merhaba, balon kapak piyasadaki ürünlere göre son derece ekonomikken highgloss dolap kapağı daha pahalıdır. Aralarında ciddi fiyat farkı söz konusudur.

   Yanıtla

Yorum yapın