Ada Mutfak Ölçüleri Planları Örnekleri 2023

Günümüzde mutfaklar çok sık tercih edilen yerlerden biridir. Ada tipi mutfaklar ise günümüzde çok beğenilen ve tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. Ada mutfak ölçüleri, doğru ayarlandığında odanın hoş ve göz alıcı görünmesine sebep olmaktadır.  

Modern bir hayat için birçok kişi tarafından ada mutfak tercih edilmektedir. Mutfaklar çok sık kullanılan alanlar olduğu için bu modellerin tercih edilmesi normaldir. Ada mutfak, çok kullanışlı ve güzel bir modeldir.

YouTube video

Tarihi bulunan ada mutfaklar sadece son dönemlerde moda olmaya başlanmıştır. Fakat bu modellerinde dezavantajları bulunmaktadır. bu modellerin dezavantajlarından birisi yemek yeme alanlarının az olmasıdır.

Masasın üzerinde lavabo bulunduğu için genelde yemek yeme alanı kısa tutulmaktadır. Dezavantajı olduğu gibi avantajları da olabilmektedir. Bu tarz mutfak tiplerinde mutfağın kalabalığı önlenir. Yemek hazırlanır, yenir ve kısa süre içerisinde toplanabilir.

Alan geniş olduğu için mutfağın dağınık durması ufak bir ihtimaldir.  Şimdi sizlere ada mutfak nedir, mutfak ada ölçüleri, mutfak ada tezgâh ölçüleri, mutfak dolabı ölçüleri konusu hakkında bilgiler vereceğiz. O halde yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

İlginizi Çekebilir: Ada mutfak dekorasyonu nasıl yapılır işte detaylar!

Ada Mutfak Nedir?

Ada Mutfak Ölçüleri Planları Örnekleri 2023
Ada mutfak nedir?

Ada mutfak, dolabı ve tezgâhı aynı anda kullanılan bir çeşit mutfak dolabı modelidir. Aynı zamanda masanın üst kısmında lavabo bulunmaktadır. Geniş bir yapıya sahiptir. Odanın ferah ve toplu görünmesine sebep olur. Bir kısmı duvar ile bağlantılı olmalıdır. 

Muhteşem görüntüsü sebebi ile çok fazla tercih edilmekte ve beğenilmektedir.  Birçok avantajı bulunmaktadır. Son zamanda meşhur olmuştur. Mutfağınızda şık bir ortam sağlamak istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda ada mutfak nedir konusu hakkında sizlere bilgiler verdik. Şimdi ise ada mutfak ölçüleri nelerdir konusuna değineceğiz. O halde yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Ada Mutfak Ölçüleri Nelerdir?

Ada Mutfak Ölçüleri Planları Örnekleri 2023
Ada mutfak ölçüleri nelerdir?

Mutfak ada tezgah ölçülerinin iyi yapılması gerekmektedir. Eğer güzel bir şekilde ölçü alınmaz ise kötü görüntünün oluşmasına sebebiyet verebilirsiniz. Ada mutfaklar bilindiği üzere çok sık tercih edilen mutfak tiplerindedir.

Ada mutfak tipi genelde müteahhitler tarafında yapılır. Fakat eğer büyük bir mutfağa sahipseniz ve ada mutfak yaptırmak istiyorsanız kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bunu yaptırırken ise ölçünün iyi bir şekilde ayarlanması büyük önem taşımaktadır.

Birçok çeşit ada mutfak bulunmaktadır. Fakat her birinin ölçüsü de aynı olmaktadır. Eğer ada mutfak yapacaksanız modüller arasına en fazla 3 metre mesafe koymanız gerekecektir. Bu şekilde tasarlayıp yaptığınızda hiçbir problem ile karşılaşmazsınız ve beklediğiniz görüntüye ulaşırsınız.

Ada Mutfak Planları

Ada Mutfak Ölçüleri Planları Örnekleri 2023
Ada mutfak planı

Ada mutfaklar mutfağın hoş bir görünümüne sahip olmasına sebep oluyor. Aynı zamanda ortamın genişlemesine de katkı sağlıyor. Tezgâh ve dolap bolca bulunuyor. 

Ülkemizde bu tip mutfakların son zamanlarda kullanımı epey yaygınlaşmıştır. Ada mutfakları planlamak sanıldığı kadar kolay değildir. Ada mutfak yaptırmaya karar verdiyseniz ölçüsünün olup olmayacağını öncelikle düşünmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Akrilik mutfak dolabı modelleri ve kullanıcı yorumları için tıklayın.

Ada Mutfak Ölçüleri Planları Örnekleri 2023
Ada mutfak örnek planı

Eğer mutfak geniş bir yapıya sahip değil ise ada mutfaklar odanıza hoş durmayacaktır. Ada mutfaklar için epey geniş bir alan olması gerekmektedir.  Mutfak dolaplarınız yeterli gelmiyor ise ada mutfaklar tam size göredir.

Dilediğiniz kadar dolay yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda bu dolap tezgâh olarak kullanılmaktadır. Eğer yemek masasına ihtiyacınız var ise bu alanı hem yemek masası hem de dolap olarak kullanmanız mümkündür.

Ada Mutfak Ölçüleri Planları Örnekleri 2023
Örnek mutfak ada planı

Adada lavabo ve ocağın olması da son derece faydalı olacaktır.  Dileğinize göre servis yapabilmek için kullanacağınız alanlarda koydurabilirsiniz. Bu tamamen size bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Ada mutfak planlamadan evvel öncelikle ortamın büyüklüğünü ve yapısını göz önünde bulundurmalı ve planınızı ona göre yapmalısınız.

“Ada Mutfak Ölçüleri Planları Örnekleri 2023” üzerine 4 yorum

    • Sevin Hanım merhaba, değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ada tipi davlumbazlar çok pahalı oluyor. Sanırım istediğiniz bu tarz bir ürün?

      Yanıtla
    • evet yaptırın bence gayet büyük mutfağınız güzel olur 5 ay önce yapmışsınız yaptıysanız görselleri görebilirmiyimm

      Yanıtla

Yorum yapın