Odun Deyip Geçilmeyecek 38 Odun Dekorasyon Fikri

1
odun-dekorasyon-fikirleri
odun-dekorasyon-fikirleri

“Odun” kelime anlamı olarak parçalanmış ağaç olsa da günlük hayat içinde insanlar arasında odun kelimesi, “kaba, anlayışsız insan” olarak kullanılmaktadır. Odun derken iki kere düşüneceğiniz 38 odun dekorasyon fikri için yazımızı okuyun.

Ev dekorasyonuna hayat veren odun veya ağaç parçalarından dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız. Evinizin bir köşesini dekore ederken muhakkak faydalanacağınızı düşündüğüm en iyi odun dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşacağım.

Odun derken iki kere düşüneceğiniz inanılmaz dekorasyon fikirleri için bir galeri hazırladık. Galeriye geçmeden önce sunacağım bazı dekoratif ürünler ile evinizi nasıl yapabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Odun ile yapılabilecek dekorasyon ürünleri

1) Yan sehpa ile odun dekorasyon

odun dekorasyon fikri
odun dekorasyon fikri

Bağ, bahçe ya da kerestecilerden bulabileceğiniz böyle bir kütük ile yan sehpa yapmanız mümkün. Hem de oldukça dekoratif ve işlevsel bir ürün çıkarabilirsiniz.

Yapmanız gereken 3 ayak bulmak ve montajını gerçekleştirmek. İşte bu kadar basit.

2. Odun parçasından fotoğraf çerçevesi ve kitap koyucu

odun dekorasyon fikri
odun dekorasyon fikri

Çevrenizden bulabileceğiniz böyle bir odun parçası ile dekorasyon ürünü çıkarmak o kadar kolay ve eğlenceli ki. Evinize gelenleri hayran bırakacak odun dekorasyon fikri ile bu ve buna benzer oldukça güzel fikirler üretebilirsiniz.

3. Odun dekorasyon ile dekoratif saat

odun dekorasyon fikri
odun dekorasyon fikri

Odun parçalarını topladınız ve ne yapayım diye düşünüyorsanız görseldeki gibi dekoratif bir saat yapabilirsiniz. Evinizin bir köşesinde zamana tanıklık edecek bu kendin yap odun dekorasyon fikrini hayata geçirmeniz oldukça kolay.

Sadece birkaç odun parçası, küçük kömür taneleri, saatin iskeletini oluşturan düz tahta levha ve saat mekanizması. Bütün bunları bir araya getirmek ve böyle bir saati oluşturmak en fazla 1 saatinizi alacaktır.

4. Küçük kütüklerden mumluk yapın!

odun dekorasyon fikri
odun dekorasyon fikri

Küçük kütük parçalarını değerlendirmek istiyorsanız kütüklerin içini oyun ve onlardan harika birer mumluk yapın. Oldukça zevkli bir tasarıma sahip olan odun mumluklar ile evinizde romantik dakikalar yaşayabilirsiniz.

5. Lavabo için odun dekorasyon fikri

odun dekorasyon fikri
odun dekorasyon fikri

Odun dekorasyonu ile yapılabilecek ürünler oldukça fazla, dedik ya odun deyip geçmemek lazım diye. Hakikaten aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm ürünleri tasarlayabileceğiniz odun parçaları ile evinize canlılık kazandırabilirsiniz.

Evinize gelen misafirler gözlerine inanamayacak ve mutlaka size bu ürünleri soracaklardır.

38 Odun dekorasyon fikri

Akıl sınırlarını zorlayan odun parçalarından dekorasyon fikirleri için her alanda yararlanabiliyoruz. Peki başka neler var? Dediğinizi duyar gibiyim, sizleri galeriye göz atmaya davet ediyorum.

Odun ve ağaç parçalarından daha birçok farklı ürün yapmak mümkün. Sizleri daha önce kaleme aldığım ağaç dalı ile yapılmış 20 muhteşem dekoratif eşya fikri yazımı okumanızı öneriyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here