Odun Dekorasyon Fikirleri için +38 Öneri

1
4765

Odun kelime anlamı olarak parçalanmış ağaç olsa da günlük hayat içinde insanlar arasında odun kelimesi, “kaba, anlayışsız insan” olarak kullanılmaktadır. Odun derken iki kere düşüneceğiniz odun dekorasyon fikirleri için bu içeriğe bir göz atın.

Ev dekorasyonuna hayat veren odun veya odun dekorasyonu ile karşınızdayız. Evinizin bir köşesini dekore ederken muhakkak faydalanacağınızı düşündüğüm en iyi odun dekor fikirlerini sizlerle paylaşacağım.

Odun derken iki kere düşüneceğiniz inanılmaz dekorasyon fikirleri için bir galeri hazırladık. Galeriye geçmeden önce sunacağım bazı dekoratif ürünler ile evinizi nasıl yapabileceğinizi anlatmak istiyorum.

1)Yan sehpa ile odun dekorasyon

Bağ, bahçe ya da kerestecilerden bulabileceğiniz böyle bir kütük ile yan sehpa yapmanız mümkün. Hem de oldukça dekoratif ve işlevsel bir ürün çıkarabilirsiniz.

odun dekorasyon fikri

Yapmanız gereken 3 ayak bulmak ve montajını gerçekleştirmek. İşte bu kadar basit.

2.Odun parçasından fotoğraf çerçevesi ve kitap koyucu

Çevrenizden bulabileceğiniz böyle bir odun parçası ile dekorasyon ürünü çıkarmak o kadar kolay ve eğlenceli ki. Evinize gelenleri hayran bırakacak fikirler ile bu ve buna benzer oldukça güzel fikirler üretebilirsiniz.

odun dekorasyon fikri

3.Odun dekorasyon ile dekoratif saat

Odun parçalarını topladınız ve ne yapayım diye düşünüyorsanız görseldeki gibi dekoratif bir saat yapabilirsiniz. Evinizin bir köşesinde zamana tanıklık edecek bu kendin yap odun dekor fikrini hayata geçirmeniz oldukça kolay.

odun dekorasyon fikri

Sadece birkaç odun parçası, küçük kömür taneleri, saatin iskeletini oluşturan düz tahta levha ve saat mekanizması. Bütün bunları bir araya getirmek ve böyle bir saati oluşturmak en fazla 1 saatinizi alacaktır.

4.Küçük kütüklerden mumluk yapın!

Küçük kütük parçalarını değerlendirmek istiyorsanız kütüklerin içini oyun ve onlardan harika birer mumluk yapın. Oldukça zevkli bir tasarıma sahip olan odun mumluklar ile evinizde romantik dakikalar yaşayabilirsiniz.

odun dekorasyon fikri

5.Lavabo için odundan dekor fikri

Odun dekorasyonu ile yapılabilecek ürünler oldukça fazla, dedik ya odun deyip geçmemek lazım diye. Hakikaten aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm ürünleri tasarlayabileceğiniz odun parçaları ile evinize canlılık kazandırabilirsiniz.

odun dekorasyon fikri

Evinize gelen misafirler gözlerine inanamayacak ve mutlaka size bu ürünleri soracaklardır. Odundan yapılan şeyler aslında bunlarla da sınırlı değil mesela odundan duvar örme, duvara odun kaplama gibi de fikirler var.

38 Odun dekorasyon fikri

Akıl sınırlarını zorlayan odun parçalarından dekorasyon fikirleri için her alanda yararlanabiliyoruz. Peki başka neler var? Dediğinizi duyar gibiyim, sizleri galeriye göz atmaya davet ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here