perde siparişi

Koltuğa Göre Halı Seçimi Nasıl Olmalı?Koltuğa göre halı seçimi son derece önemlidir. Odanın daha canlı olması, daha ferah olması açısından koltuk ve halı renk uyumu gerekir. Bunun dışında boyutlandırma konusunda da var olan koltuklara göre hareket etmek, halı ile uyumu yakalamak önemlidir. Tüm bu dekorasyon fikirlerini ön planda tutarak dekorasyonu tamamladığınızda şık ve ferah bir odaya sahip olacaksınız. Koltuğa göre halı seçimi yapmanız için sunduğumuz önerileri değerlendirmeniz yeterlidir.Koltuk Rengine Göre Halı Seçimi?

Koltuk rengine göre halı seçimi
Koltuk rengine göre halı seçimi

Koltuğa göre halı seçimi nasıl olacak? Bunun için ilk olarak koltuklarınızın boyutunu dikkate alın. Çok büyük koltukların olduğu yerde, koltukların çok yer kapladığı yerde büyük bir halı almak yanlıştır. Koltukların altına girmeyecek şekilde bir halı seçimi gerekir. Öncesinde mutlaka ölçüleri almanızı öneriyoruz. Koltuk halı uyumu tam olarak bu noktada başlayacaktır. Yani direkt olarak halı boyutuna göre doğru hareket ederek, koltuklara göre halı seçimi olmalıdır.

İlginizi Çekebilir: En kullanışlı halı modeli hangisi, işte detaylar!

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Halı?

Gri koltuk takımı ne renk halı
Gri koltuk takımı ne renk halı

Gri koltuğa halı seçimi nasıl olmalı? Renk konusunda tamamen özgür hareket edebilirsiniz. Örneğin sizin için odanın aydınlık olması önemliyse, gri koltuklar varken biraz daha canlılık ve ferahlık katmak açısından koyu yeşil-bordo gibi renkler ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Aydınlık olmasını isteyen kişiler bu renklerin kullanıldığı krem-gri tonlarında halıları da tercih edebilir. Gri koltuğa uygun halı modelleri bu tarz renklerden olacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  En İyi Yatak Markası 2021 için Yatak Tavsiyeleri


İlginizi Çekebilir: Gri koltuk takımı ne renk halı sorusu için farklı fikirlere bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Krem Koltuklara Ne Renk Halı?

Krem koltuklara ne renk halı
Krem koltuklara ne renk halı

Krem koltuğa halı seçimi ise koltuk rengi açık olduğundan, tamamen koyu renklerden yana olabilir. Zıtlık ile uyum yakalamak açısından siyah – bordo halılar gibi aynı zamanda kiri de göstermeyecek halı seçimi olabilir. Ancak bunun dışında açık renk istiyorum diyenler için ise kremle en uygun olan kahve tonlarındaki renkleri önerebiliriz. Kelimeler:

Yeşil Koltuğa Ne Renk Halı?

Yeşil koltuğa ne renk halı
Yeşil koltuğa ne renk halı

Yeşil koltuğa halı dendiğinde akla kahve tonları geliyor. Toprak tonları ile uyumlu olan yeşil rengi hem canlılık katacak hem de enerji verecek. Yeşil koltuk halı seçimi için krem ve bej tonları da tercih edilenler arasında. Bu örnek kombinleri değerlendirerek benzersiz bir dekorasyon yapabilirsiniz. Şık bir görünüm yaratmak için koltuğun ahşap detayları kahve tonlarında seçilerek, kahve tonlarında bir halı ile kombin yapılabilir.Yeşil koltuğa halı seçimi koyu renk tercih edenler için kahve tonları olabilir. Ayrıca açık renk isteyenler için ise krem tonları uygundur. Bej tonlarında, toprak tonlarında olan renkler ile hem uygun dekorasyon hem de odada aydınlık sağlanmış olur.

İlginizi Çekebilir: Yeşil koltuk takımına uygun halı için farklı fikirler için bağlantıya tıklayın!

Bordo Koltuk Takımına Ne Renk Halı?

Bordo koltuk takımına ne renk halı
Bordo koltuk takımına ne renk halı

Bordo koltuğa halı seçimi konusunda yapılması gereken, oda küçükse koyu renkten biraz uzaklaşmak olur. Açık kremler ya da açık griler tercih edebilirsiniz. Ancak koyu renk sevenler siyah ile bir kombin uyum yaratabilir. Koltuk takımı ile halının renk tonuna göre seçim yapmalısınız.

MUTLAKA OKUYUN:  Döşemelik Koltuk Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x