İç Mimarlık Ofisi ve Dekorasyon

Bu yazımızda mimarlık ofislerinin ev ve ofis dekorasyon çalışmalarına kattıkları artı değerlere ve genel işleyişlerine Yasmina İç Mimarlık Ofisi eşliğinde değineceğiz. Minimal ve göze hitap eden tasarımlar verdiği konforun yanı sıra, insanların içini açmakta da oldukça etkilidir. Gerek ışıklandırmalar gerek eşya seçimleri gerek ise duvar renkleri gibi etkenler ofisin veya evin iç açıcı olmasını sağlamaktadır. Hepimiz ferah ve huzur veren bir evde veya ofiste yaşamayı isteriz. Bu ortamlarda yaşamak için yapmanız gereken şey oldukça basit! Bir iç mimar ile çalışmak.

İç Mimarlık Nedir?

İç Mimarlık Ofisi ve Dekorasyon
İç mimarlık nedir?

İç mimarlık, müşterilerin ve müşterileri ziyaret eden kişilerin girdiği ortama hemen uyum sağlayarak, iyi hissetmesine yol açacak tasarımları yapan meslek dalıdır. İç mimarlar hem fonksiyonel hem de göze hitap eden ihtiyaçları göz önünde bulundurarak tasarımlar yapmaktadır.

İç Mimarların Tasarımda Dikkat Ettiği Hususlar Nelerdir?

İç Mimarlık Ofisi ve Dekorasyon
İç mimarların tasarımda dikkat ettiği hususlar nelerdir?

İç mimarlık her ne kadar kolay görünse de oldukça bilimsel ve teknik bilgiye ev sahipliği yapan bir meslek dalıdır. İç mimarların, insanların gözüne hitap eden ve içini rahatlatan tasarıma ulaşması için dikkat ettiği birçok husus bulunmaktadır. İç mimarların tasarımda dikkat ettiği hususlar şu şekilde listelenebilir:

  • Mimari yapının fiziksel özelliklerine ele alarak uygun eşyaların ve renklerin seçilmesi,
  • Müşterinin zevk faktörünün belirlenmesi,
  • İnsanların psikolojisine doğrudan etki eden renk ve dekorasyon seçiminin doğru bir şekilde yapılması,
  • Fizyolojik ve ergonomik değerlerin incelenmesi,
  • Farklı eşya ve renklerin bir bütün haline getirilebilmesi.

İç Mimarlık Ofisleri

İç mimarlık ofisleri bireylerin psikolojik, sosyolojik ortamın ise mimarisini düşünerek tasarımlar yapan kurumlardır. Mekânın tasarlanmasında önemli role sahip olan iç mimarlık ofisleri, birden fazla olduğu için seçim yapmak zaman zaman zor olmaktadır.

İç mimarlık ofisi tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Bu detaylara dikkat edildiğinde doğru firmayı tercih etmiş olmaya büyük bir adım atmış olursunuz. İç mimar firması seçerken:

  • Kurumsal bir yapıda olduğuna dikkat edilmelidir. Kurumsallık ve bir ekibin olması işin profesyonelce yönetilmesine büyük avantaj sağlamaktadır.
  • Referansları ve yaptığı geçmiş projelerin fotoğrafları incelenmelidir. İşçilik ve tasarım kalitesi bu şekilde ortaya çıkacaktır.
  • Faturalı işlem yapılmalıdır. Olası bir problemde itiraz etmek için faturalı işlem önem arz etmektedir.
  • Firmaya veya yetkili kişiye ulaşım kolay olmalıdır. Rahat bir şekilde iletişim kurulabiliyor olmalıdır.

Bu özellikleri barındıran firma bulmak her ne kadar zorda olsa iç mimarlık ofisleri kategorisinde yer almakta olan firmamız sizler için en iyi hizmeti sunmaktadır. Sunduğumuz tüm hizmetlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Bu sayede referanslarımızı daha güçlü bir hale ulaştırırken, çalıştığımız her kişiyle mutlu bir ayrılık yaşamaktayız.

Eğer sizde kaliteli iç mimarlık ofisi ile çalışmak istiyorsanız iletişim kanallarımızdan birisini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz. Alanında uzman kadromuz sizlerin tüm sorularını yanıtlayarak aklınıza takılan her soru işaretine çözüm üretecektir. En çok aldığımız sorulardan biri ise hangi lokasyonda mimarlık ofislerimizin olduğudur. Firmamızın kurumsal olması itibariyle İstanbul, İzmir ve Ankara’da mimarlık ofislerimiz bulunmaktadır.

İstanbul Mimarlık Ofisleri

İstanbul mimarlık ofisleri açısından oldukça geniş yelpazeye sahip bir ildir. Fakat her firmanın sunduğu fiyatlar ve bu fiyatlar arasındaki ciddi farklar insanları tercih yapma esnasında zora sokmaktadır. Artık bu zor seçimi yapmak zorunda değilsiniz. Firmamızın misyon ve vizyonu olarak uyguladığımız düşük ücret, maksimum hizmet politikası ile her kitleye hitap etmekteyiz.

İstanbul mimarlık ofisi tercihi olarak bizleri seçmeniz için birçok sebebimiz bulunmaktadır. Bunlardan en önemli 3 tanesi şu şekildedir; Profesyonel kadroya sahip olmamız, her isteğinizi yerine getirmek için yoğun mesailer yapmamız ve uygun fiyatlar ile hızlıca teslimi yapmamız.

İzmir Mimarlık Ofisleri

İzmir mimarlık ofisleri arayışındaysanız güzel bir haberimiz olduğunu belirtmek isteriz. İç mimarlık firması olarak İzmir’de de yer almaktayız. İç mimarlık ofisleri içerisinde en çok tercih edilen firma olmamızın en büyük sebebi alanında uzman teknik ekibimiz ile işlerinizi temiz ve hızlıca halletmemizden kaynaklanmaktadır.

Sizde kaliteli bir hizmet almak istiyor ve bulunduğunuz ortamı yaşam enerjini arttıracak güzellikte görmek istiyorsanız sizlere bir telefon kadar uzak olduğumuzu bilmenizi isteriz. Hemen sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere ulaşabilir ve isteklerinizi belirtebilirsiniz.

Ankara Mimarlık Ofisleri

Ankara mimarlık ofisleri içerisinde en çok aranan iki özellik garantili hizmet ve hataya sebebiyet vermeyen firma bulmaktır. Mimarlık ofislerinin başında gelen Ankara iç mimarlık şirketi olarak sizlerin mutluluğu ve memnuniyeti için çalışmalarımızı profesyonel ekibimiz ile özverili bir şekilde tamamlamaktayız.

Tamamen teknik analizler sonucu ortaya çıkardığımız sonucu sizlerin de beğenmesi ile hemen uygulamaya başlıyor ve kısa süreler içerisinde anahtar teslim şekilde sizlere iletiyoruz. Bu süreç içerisinde sizlerle devamlı iletişim içerisinde olarak memnuniyetiniz için elimizden geleni yapıyoruz. Hemen sitemizde bulunan telefon aracılığı ile bizlere ulaşın ve maksimum performans minimum ücret olacak şekilde teklif alın! İç mimar tasarımları için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Ev ve Ofis Dekorasyonu

İç Mimarlık Ofisi ve Dekorasyon
Ev ve ofis dekorasyonu

Ev ve ofis dekorasyonu insanın psikolojisine doğrudan etki eden bir özelliğe sahiptir. Minimalist yaşam tarzını benimsemiş, hayatınıza renk katmayı tercih etmiş bir kişiliğe sahipseniz ev ve ofis dekorasyonu için mimarlık firmaları ile çalışmanız hedefinize ulaşmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

İç mimarlık ofisi olarak birbirinden güzel, ilgi çekici, iç açıcı ev ve ofis dekorasyonlarımız ile müşterilerimizi daima büyülüyoruz. Alanında uzman ekibimiz, tasarım mühendisi, aydınlatma mühendisi ve iç mimar kadromuz ile istediğinizden çok daha fazlasını yaparak sizlere teslim ediyoruz. Ev ve ofis dekorasyonu yaparken dikkat ettiğimiz hususlar ise özet bir şekilde şöyle sıralanabilir:

Aydınlatma Tasarımı

Şüphesiz ki aydınlatma ev ve ofis dekorasyonunda en önemli unsurlardan birisidir. Işığın az olduğu veya yanlış konumlandırıldığı ortamlarda psikolojik olarak karamsarlığa düşme ihtimali bir hayli fazladır. Alanında uzman aydınlatmacı ekibimiz ile aydınlatma tasarımı maksimum performans sağlayacak şekilde yapıyoruz.

Eşyaların Seçimi

Eşyalar bir ortamın göze hitabında etki eden en önemli faktördür. Fazla veya uyumsuz eşyalar ortamda güzel durmadığı gibi, göz yorucu bir özelliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Mobilya alanında uzman olan ekip arkadaşlarımız ortama en uygun eşyaları seçerek, ortamı bir üst kademeye ve lüks görünüme taşımaktadır.

Havalandırma Tercihi

Havalandırma tercihi, ortamda sağlıklı bir hava koşulu sağlamak için önem taşıyan unsurdur. Havalandırması kötü bir ortamda durmanın pek mümkün olmadığını düşünürsek, tasarım gerekli havalandırma olmadıktan sonra yetisini kaybediyor sonucunu çıkarabiliriz. Bunun bilincinde olan bir firma olduğumuz içinde havalandırmaya maksimum önemi veriyoruz.

Isı Yalıtımı ve Konforu

Günümüz koşullarında güzel tasarımların yanında ekonomik olması da müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Sizlerin tasarım sonrası daha ekonomik bir şekilde oturmanızı sağlamak için ısı yalıtımını maksimum seviyede tutmakta ve bütçenize katkı sağlamaktayız.

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı, ortamın sessiz ve huzur dolu olması ile birlikte sesin her köşeden net bir şekilde duyulabilmesi için önemli bir faktördür. Tasarım esnasında kullandığımız tüm malzemeleri bu açıdan da değerlendirerek seçmekteyiz. Bu sayede sesler ortamın her yerinden rahat bir şekilde duyulabilirken, ortam dışındaki sesler olabildiğince minimuma indirilmektedir.

https://yasmina.com.tr/

Yorum yapın