Halat iple Supla Yapımı %100 Çok Kolay!

Bu yazımda sizlere halat iple supla yapımı ile farklı bir konuyu paylaşmak istedim. Halat ipi bilenler jüt ip ile de duymaktadır. Bu konuyu jüt ipten Amerikan servis yapımı olarak da tanımlayabiliriz. Dilerseniz lafı çok uzatmadan halat iple supla yapımı için gerekli malzemeler ve yapılış tarifine geçelim…

YouTube video

Videoda da görüldüğü üzere halat ipten supla yapımı oldukça kolaydır. Sofraların modern görünümünü sağlayan jüt ipten Amerikan servis olarak da yapılan misafirlere harika görüntü sağlayan zevkli, süper bir aksesuardır.

Halat ipten supla yapımı için renkleri farklı da kullanılabilir. Rengarenk halat ipten supla yapımı sofralarda zevkle kullanılabilen modern bir tamamlayıcıdır. Sevdiklerinizle birlikte iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Halat İple Supla Yapımı için Gerekli Malzemeler

Halat iple Supla Yapımı %100 Çok Kolay!
Halat ipten supla için gerekli malzemeler
  1. 15 mt renkli halat ip (Tuhafiyelerde bulunur )
  2. 36 cm yuvarlak çizilebilen büyüklükte keçe (Tuhafiyelerde bulunur)
  3. Sıcak silikon ve tabancası ( Nalburiyede bulunur)
  4. Hazır yapma çiçekler (Enstitü pazarlarında bulunur)
  5. Makas (Tuhafiyelerde bulunur)

Jüt İple Supla Yapımı

Jüt iple supla öncelikle keçeye çapı 36 cm olacak şekilde yuvarlak çizelim. Keçedeki yuvarlağın tam ortasından başlayarak silikon yardımıyla halat ipi yuvarlayarak yapıştıralım.

Halat iple Supla Yapımı %100 Çok Kolay!
Halat iple supla yapımı

Halat ipin kenarlarına sicak silikon sıkarak halat ipi döndüre döndüre çizilen yuvarlağın bitimine kadar işlemi tekrarlayalım. 15 mt halat ipin bitiminde, özelliğini yitirmemesi yani sökülmemesi için bantla ucunu kapatalım.

Bolca silikon sıkıp sağlamlaştıralım. Kenarlarından sarkan keçeleri makasla halat ipin son sırasından keserek yok edelim. Halat iple supla yapıldığı gibi, jüt ipten Amerikan servis yapmak da mümkündür. Aynı işlevselliği sağlarlar.

Halat ipten supla isketeti hazır, süslemeleri için yapma yaprak ve çiçekleri halatın bittiği yeri kapatmak görüntü bozukluğunu gidermek için oradan başlayarak zevkimize göre süsleyelim. Çiçeklerin alt kısmına bolca silikon sıkmanız daha sağlıklı olmasını sağlar.

Halat iple Supla Yapımı %100 Çok Kolay!

Ve karşınızda jüt iple hazırlanmış supla ya da amerikan servis…Daha fazla fikir için Pinterest sayfamıza göz atın!

Yorum yapın