perde siparişi

Ahşap Boyama Desenleri ile +21 Örnek ModelHer ne kadar farklı modelleri üretilse de fabrikasyon desenlerin ahşap üzerinde özgün ve orijinal olarak durduğu söylenemez. Kendi zevkinizi yansıtan ahşap boyama desenleri ile çok güzel ve orijinal ürünler elde edebilirsiniz. Bunun için dekupaj tekniğini kullanmak en kolay ve hızlı çözüm olacaktır. Ahşap boyamada birçok seçenek karşınıza çıkar. Kullanacağınız aksesuar ya da eşyanın yerine uygun desenleri ve renkleri seçerek işe başlamak gerekir. Seçeceğiniz bu desenlerin ortama uygun olması ile çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.Gelin hep birlikte birbirinden güzel ahşap boyama örneklerine beraber bakalım. Ahşap boyama çiçek örneği, ahşap boyama kelebek örneği, ahşap boyama motifleri bulabileceğiniz birkaç örnek içerisinde…

1.Ahşap boyama gül desenleri

Ahşap boyama işleminde gül desenleri çok kullanılan bir desen çeşididir. Özellikle küçük kutularda ve sehpalarda daha fazla kullanıldığını gözlemlediğimiz gül desenleri için renk ve gül şekli seçenekleri vardır.

Ahşap boyama gül deseni

Pembe, kırmızı ve beyaz güller genellikle yeşil renk ve tonları ile oluşturulmuş yapraklarla sunulmaktadır.

MUTLAKA OKUYUN:  Akvaryum Fikirleri için +20 Yaratıcı Akvaryum


Ahşap boyama örnekleri içinde tek ya da birden fazla gülün kullanıldığı bu desenlerin klasik ama cezbedici yönünün olduğunu söylemeliyiz.

İlginizi Çekebilir: Eskimiş sehpayı yenilemeye ne dersiniz? Kolay sehpa boyama teknikleri yazımı okumanızı öneririm.

2.Ahşap boyama manzara deseni

Ahşap boyama örnekleri arasında son dönemde çok fazla kullanılan çeşitlerden biri de manzara desenleridir. Manzara desenlerinin kendi arasında birçok farklı şekli vardır.Ahşap boyama manzara deseni

Klasik manzara resimlerinin dışında çok farklı ve modern çizgilere uyan manzara resimleri de ahşap boyamada kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir: Evdeki antika telefonu yenilemek isterseniz antika telefon boyama yazımı okumanızı öneririm.

3.Ahşap boyama kelebek deseni

Kelebek, baharın ve mutluluğun temsilcisi gibidir. Binlerce çeşide sahip olan kelebekler arasından en dikkat çekenleri kanatları rengârenk olanlarıdır.
Ahşap boyama kelebek deseni

Bu kelebekler ahşap boyamada da sıkça kullanılır. Kelebek bazen tek olarak kullanılmakta bazen de birden fazla kelebek ile ahşap desen oluşturulmaktadır.

Birden fazla kelebeğin kullanıldığı desenlerde kendi içinde bir örüntü de oluşturulabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Evdeki kavanozları değerlendirmek için akrilik boya ile kavanoz boyama yazımı okumanızı öneririm.

4.Ahşap boyama melek deseni

Hemen her dinde iyiliğin, saflığın ve doğruluğun temsilcisi olarak kabul edilen meleklerin de ahşap üzerine işlenmesi yıllardır kullanılmaktadır. Melek desenleri genellikle vitrinlerde kullanılacak aksesuarlar için seçilmektedir.

Ahşap boyama melek deseni

Melek desenlerinin çocuk görünümü ile ve birden fazla şekliyle işlendiğini de belirtmek gerekir. Bu desenlerde beyaz rengin ve tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığını görmekteyiz.

MUTLAKA OKUYUN:  Dünyanın En Komik Ev Eşyası Tasarımları

Diğer ahşap boyama örnekleri

en-guzel-ahsap-boyama-desenleri

Son zamanlarda çeşitleri artan ahşap boyama modelleri, bayanların beğenisine sunulmaktadır. Ahşabın doğallığı ile oluşturulmuş şık tasarımlar hem evinizi tamamlayan niteliklere sahip olurken hem de misafirleriniz için de şık bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır.

Ahşap hayatımızın hemen her alanında kendisini göstermektedir. Ahşap aksesuarlar ise değişmeyen, klasik ama fonksiyonel yapısı ile insanları cezbetmektedir. Bugün sizlerle birbirinden güzel tasarlanmış ahşap boyama modelleri üzerinde duracağız.

Ahşap boyama ekmek kutusu modelleri

Ekmeklerin taze kalması için yıllardan beri ahşap ekmek kutusu kullanılmaktadır. Bu kutuların sağlıklı olmasının yanında dekoratif bir yanları da vardır.

Ahşap boyama ekmek kutusu

Ekmek kutusu modellerinin üzerine işlenecek resimler de ekmekliğin fonksiyonuna uygun olarak gıda ağırlıklı olmaktadır.

Bir aşçı figürü, tahıllardan oluşan bir resim kullanılabileceği gibi bir ev resmi ya da çiçek desenleri ile oluşturulmuş bir resim de ekmeklik kutusu ahşap boyama modelleri için tercih edilebilir.

Ahşap boyama ayna modelleri

Her gün baktığımız ve hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan aynalar, yüzyıllardır ahşap çerçeveler ile süslenmektedir. Çerçevenin alanının dar olması ahşap boyama modelleri arasındaki seçeneklerimizi azaltmaktadır.

Ahşap boyama ayna modeli

,Genellikle örüntü şeklinde oluşturulmuş çiçek desenlerinin kullanıldığı ayna çerçevelerin geniş olanlarında isterseniz farklı figürler de kullanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Yumurta Oyma ve Yumurta Süsleme Sanatı

Ahşap boyama takı makyaj kutu modelleri

Makyaj kutuları bayanlar için vazgeçilmez özelliktedir. Şık bir görünüm elde etmek için saklanılan malzemelerin de güzel bir kutuda saklanmasından daha tabii ne olabilir?

Ahşap boyama takı kutusu

Takı kutuları genellikle çok fazla yer kaplamaz. Ahşap boyama uygulamasını kutunun üst kısmına yapmamız gerekir. Daha büyük kutularda yan kısımlar da değerlendirilebilir.

Çekmeceli bir makyaj, takı kutusuna sahipseniz çekmecelerin ön kısımlarını da kutunun üstü ile uyumlu bir şekilde boyayabilirsiniz. Uyumlu desenlerle oluşturulan ahşap boyama modelleri daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Ahşap boyama gazetelik modelleri

Gazetelikler alan açısından ahşap boyama için ideal aksesuarlardır. Gazetelik boyama için seçilen modeller çok farklı desenlere ve renklere sahip olabiliyor.

Ahşap boyama gazetelik

Bir manzara deseni uygulaması yapabileceğiniz gibi ünlü bir ressamın tablosunu da gazetelik modeli olarak ahşaba işleyebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış. Şimdiden kolay gelsin.

Diğer ahşap boyama modelleri

ahsap-boyama-projeleri-modelleriAbone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x