Ahşap Boyama Desenleri için +21 Fikir

1
1701

#Yazı İçeriği

Her ne kadar farklı modelleri üretilse de fabrikasyon desenlerin ahşap üzerinde özgün ve orijinal olarak durduğu söylenemez. Kendi zevkinizi yansıtan ahşap boyama desenleri ile çok güzel ve orijinal ürünler elde edebilirsiniz.

Bunun için dekupaj tekniğini kullanmak en kolay ve hızlı çözüm olacaktır. Ahşap boyamada birçok seçenek karşınıza çıkar.

Kullanacağınız aksesuar ya da eşyanın yerine uygun desenleri ve renkleri seçerek işe başlamak gerekir. Seçeceğiniz bu desenlerin ortama uygun olması ile çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gelin hep birlikte birbirinden güzel ahşap boyama örneklerine beraber bakalım. Ahşap boyama çiçek örneği, ahşap boyama kelebek örneği, ahşap boyama motifleri bulabileceğiniz birkaç örnek içerisinde…

1.Ahşap boyama gül desenleri

Ahşap boyama işleminde gül desenleri çok kullanılan bir desen çeşididir. Özellikle küçük kutularda ve sehpalarda daha fazla kullanıldığını gözlemlediğimiz gül desenleri için renk ve gül şekli seçenekleri vardır.

Ahşap boyama gül deseni

Pembe, kırmızı ve beyaz güller genellikle yeşil renk ve tonları ile oluşturulmuş yapraklarla sunulmaktadır.

Ahşap boyama örnekleriiçinde tek ya da birden fazla gülün kullanıldığı bu desenlerin klasik ama cezbedici yönünün olduğunu söylemeliyiz.

Eskimiş sehpayı yenilemeye ne dersiniz? Kolay sehpa boyama teknikleri yazımı okumanızı öneririm.

2.Ahşap boyama manzara deseni

Ahşap boyama örnekleri arasında son dönemde çok fazla kullanılan çeşitlerden biri de manzara desenleridir. Manzara desenlerinin kendi arasında birçok farklı şekli vardır.

Ahşap boyama manzara deseni

Klasik manzara resimlerinin dışında çok farklı ve modern çizgilere uyan manzara resimleri de ahşap boyamada kullanılabilir.

Evdeki antika telefonu yenilemek isterseniz antika telefon boyama yazımı okumanızı öneririm.

3.Ahşap boyama kelebek deseni

Kelebek, baharın ve mutluluğun temsilcisi gibidir. Binlerce çeşide sahip olan kelebekler arasından en dikkat çekenleri kanatları rengârenk olanlarıdır.

Ahşap boyama kelebek deseni

Bu kelebekler ahşap boyamada da sıkça kullanılır. Kelebek bazen tek olarak kullanılmakta bazen de birden fazla kelebek ile ahşap desen oluşturulmaktadır.

Birden fazla kelebeğin kullanıldığı desenlerde kendi içinde bir örüntü de oluşturulabilmektedir.

Evdeki kavanozları değerlendirmek için akrilik boya ile kavanoz boyama yazımı okumanızı öneririm.

4.Ahşap boyama melek deseni

Hemen her dinde iyiliğin, saflığın ve doğruluğun temsilcisi olarak kabul edilen meleklerin de ahşap üzerine işlenmesi yıllardır kullanılmaktadır. Melek desenleri genellikle vitrinlerde kullanılacak aksesuarlar için seçilmektedir.

Ahşap boyama melek deseni

Melek desenlerinin çocuk görünümü ile ve birden fazla şekliyle işlendiğini de belirtmek gerekir. Bu desenlerde beyaz rengin ve tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığını görmekteyiz.

Diğer ahşap boyama örnekleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here