En İyi Country Mutfak Modelleri 2023

Country mutfak modelleri için mutfak aksesuarları, eşyaları ve daha fazlası için faydalanacağınız country mutfak dekorasyon fikirleri! Country mutfak modelleri ile siz de kırsal alan mutfak tasarımı ve moderniteyi birleştirebilirsiniz. Country mutfak dekorasyonu için ihtiyacınız olan country mutfak dolabı modelleri seçiminde tarza uygun, titiz bir seçim gerçekleştirmelisiniz.

Modern country mutfak ile oluşturacağınız tasarımda country mutfak masa takımı da oldukça etkili bir dekorasyon niteliği sunacaktır. Country mutfak dolabı ile güzel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz ancak country mutfak gereçleri ve mutfak araçları da mutlaka bu dekorasyonda söz sahibi olacak şekilde tasarlanmalıdır. Country mutfak modelleri arasında yer alan ikea country mutfak ile country hazır mutfak tasarımına da sahip olma şansınız vardır.

YouTube video

Modern country mutfak oluşturma düşünceniz varsa sizin için oluşturulacak tasarımlarda da birtakım ölçütlere uygun seçim yapmanız gerekiyor. Örneğin lake country mutfak ile de dekorasyon korasyon kalitenizi artırabilirsiniz ancak bu country mutfak kapakları diğer dekorasyon ürünleri ile de uyum içinde tasarlanmalıdır.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country tarzı mutfak

Country mutfak modelleri ve fiyatları mutfak dekorasyonu dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biridir. Zira country tarzı mutfak dolapları fiyatları ile çok farklı düzeylerde zevklere ve bütçelere hitap edilmektedir. Dilerseniz vakit kaybetmeden ayrıntıları başlıklar halinde incelemeye ve önerilerimizi sunmaya başlayalım.

Country Mutfak Ne Demek?

Country kelimesi İngilizce kökenli bir kelimedir. İngilizce’de “kırsal alan” anlamına gelen bu kelimeden yola çıkarak country mutfak için de kırsal mutfak dekorasyonu diyebiliriz. Aramalarda “kantri mutfak” şeklinde de arandığını belirtmek gerekiyor.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country mutfak ne demek?

Kır ya da köy evi mutfak dekorasyonu olarak da adlandırabileceğimiz country mutfak dekorasyonu için temel birtakım ölçütler hemen hemen tüm tarzlar için aynı kabul edilmektedir. Bu ölçütler country mutfak modeli için istense de çok fazla değişiklik elde edilemez. Bu ölçütleri doğallık, sadelik ve ahşap kullanımı olarak sıralayabiliriz.

İngiliz, Fransız, Amerikan ve İtalyan tarzı country mutfak modelleri ana konsepti oluşturmaktadır. Her bir kol için temel argümanlarda değişiklik olmadan farklı ölçütlerin bir adım öne çıkmış olması mümkündür. Örneğin Fransız tarzı bir country mutfak ölçütünün ince işçiliğe sahip mutfak dolapları ve mobilyalar olduğunu ifade edebiliriz.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country mutfak modelleri

Ya da İngiliz tarzında minimalist düşüncelerin ortaya konulması oldukça yaygındır. Türkiye’de ise  country mutfak daha çok modern ve fonksiyonel anlayışın kırsal figürlerle harmanlanması şeklinde oluşturulmaktadır. Aslında country mutfak dekorasyonu fikirleri için zevklerin ve tarzın modernite ile birleşmesini sağlayarak oldukça etkili dekoratif niteliklere sahip mutfak tasarımları da elde edebilirsiniz.

Beyaz Country Mutfak Modelleri

Dekorasyonda renk oldukça önemli bir ölçüttür. Model ve tarzın doğru uygulanması için mutlaka renk seçimine önem vermek gerekir. Beyaz country mutfak modelleri de tarzın çıkış ve ortak noktasına uygun tasarımları ile kullanıcıları cezbetmektedir.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Beyaz country mutfak modelleri

Modern country mutfak modelleri arasında da sıklıkla gördüğümüz beyaz rengin minimalist çizgisi sayesinde sadelik ve doğallığın ön plana çıkarılması oldukça kolay olmaktadır. Bu sebeple özellikle lake country mutfak modelleri arasında beyazın sıklıkla kullanıldığını gözlemliyoruz. Yeşil country mutfak modelleri de beyaz kadar etkili olmasa da tercih edilebilecek doğal esintileri yansıtan niteliğe sahiptir.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Modern country mutfak çeşitleri

Beyaz country mutfak modeline sahip bir tasarım düşünceniz varsa çok fazla zıt renkleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. aralara serpiştireceğiniz farklı renklerin her ne kadar kontrast uyumu yaratması mümkün ise de country tarzının sadelik ve samimi dekorasyon özelliğine doğrudan bir katkısı olmayacaktır. Çok istenmesi halinde farklı renklerin özellikle perde gibi tekstil ürünlerinde kullanılması çok daha doğru bir tercih anlamına gelmektedir.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Modern country tarzı mutfaklar

Country mutfak modelleri ve fiyatları araştırılırken ikea country mutfak modellerini de değerlendirmeye almanızı tavsiye ediyoruz. İkea’da parçalı olarak alacağınız mutfak dolap ve aksesuarlarını uygun fiyatlara da edinebilirsiniz. Böylece toplam mutfak dekorasyonu hem daha ucuza gelmiş olur hem de zevkinize ve tarza uygun bir yaklaşımla mutfak dekorasyonu tamamlanmış olur.

Country Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfaklar sadece tarzların ve zevklerin yansıtılması ile dekore edilmezler. Fonksiyonellik de mutfak tasarımının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple sadece country mutfak kapakları renkleri ile tasarım bütününü elde edemezsiniz. Mutlaka country tarzı mutfak dolapları verimli bir kullanıma da sahip olması gerekir.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Modern country mutfak dolabı

Bunun için yapılması gereken temel uygulama kullanım alışkanlığına göre bir mutfak tasarımı sağlamaktır. Bunu gerçekleştirirken mutfağınızın geometrik yapısı, tezgah kullanım alışkanlıkları, beyaz eşya kullanım alışkanlıkları, dolapların kapasiteleri ve açılma şekilleri gibi ayrıntıların da mutlaka değerlendirilmesi gerekir.

Bir mutfağın düzenli olmasını sağlamak için mutlaka mutfak dolaplarını ölçülü ve hacimli olarak kullanabilmelisiniz. Aksi halde yapılacak dengesiz bir dağılım tarzın yansıtılmasını problemli kılacaktır.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country mutfak dolabı fiyatları

Country mutfak dolabı kullanımında mutfağı baştan aşağı dolap ile dizayn etmek doğru olmadığı gibi az dolap konumlandırması da yeterli fonksiyonelliğin yakalanmasına mani olacaktır. Country mutfak dolabı fiyatları belirlenirken alan, kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik kalitesi belirleyici olmaktadır.

Country Mutfak Eşyaları

Country mutfak tarzı ile oluşturmayı düşündüğünüz mutfaklarınızın sadece dolap dizaynını gerçekleştirmeniz yeterli değildir. Country mutfak modeli için halılar, masa takımı, perdeler ve tezgah da oldukça önemli bir tamamlayıcı eşya grubunu şekillendirmektedir. Mutfak perde modelleri ile mutfağınıza uygun perdeyi seçmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country mutfak eşyaları

Country mutfak halıları ahşabın sıcaklığını kaybetmeyen ve ahşabı ön plana çıkaran özelliğe sahip olmalıdır. Bu sebeple çok fazla desenli halıları country mutfaklar için kullanmak da tarzın ruhuna aykırı olacaktır. Bunun yerine sadeliğin vurgulandığı tek renkli ve az desenli halılar, tarz kullanımı için çok daha uygundur.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country mutfak dekorasyonu

Country mutfak masa takımı tasarım tamamlayıcı ve fonksiyonel özelliği ile hanımların kurtarıcısıdır. Ahşap ağırlığının oldukça fazla olması gereken masa takımı için rengin beyaz ve türevleri şeklinde belirlenmesi de oldukça önem arz eder.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country tarzı mutfak masası takımı

Country mutfak perde modelleri tasarımı ortaya çıkaran aydınlatmayı sağlayacak özelliğe sahip olması gerekir. Bunun için de mutfağın metrekaresine uygun pencere ve perde seçimi gerçekleştirmek gerekir. Nispeten küçük mutfaklar için ince perdeler ile gün ışığından çok daha fazla yararlanabilirsiniz. Perde seçiminde de sadeliği isterseniz çeşitli desenlerle enerjik de kılabilirsiniz.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country mutfak perde modelleri

Country mutfak eşyaları ve tarzının önemli kısımlarından birini de aydınlatma oluşturmaktadır. Aydınlatma bir mutfağın hangi tarz ile döşenirse döşensin vazgeçilmezlerinden biridir. Country mutfak modelleri için de masa takımı üzerine konumlandıracağınız şık bir country tarzı avize sayesinde oldukça etkili bir dekorasyon örneği sunabilirsiniz.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country mutfak aydınlatması

Avize niteliklerini belirlerken mutfağın metrekaresi de önemli bir ölçüttür. Aksi durumda loş bir ışık ile mutfak dizayn kalitesi elde edilemez. Avize belirlenirken sadeliği ve mutfakta kullanılan ana hammaddelere uygun bir seçim yapmak da önemlidir.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country mutfak avizesi

Ahşap ağırlıklı country mutfaklar için metal bir avize belirlemek aslında çok da şık bir sonuç ortaya koymayacaktır. Bunun yanında ışığın ayarlanabilir ve nitelikli olması verimi artıracağı için mutlaka tercihte göz önünde bulundurulmalıdır.

Contry Mutfak Aksesuarları

Country mutfak gereçleri tamamlayıcı bir aksesuar görevini de ifa etmektedir. Özellikle duvarlarda şık askılıklar ile muhafaza edeceğiniz mutfak gereçlerinin dolap mutfak dekorasyonunu bozmayacak bir niteliğe sahip olması gerekir.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country tarzı mutfak bataryası

Bunun dışında country mutfak batarya uygulamasının da modern görünüme sahip olmaması önemli bir dekorasyon kuralıdır.

En İyi Country Mutfak Modelleri 2023
Country tarzı mutfak bataryaları

Ayrıca mutfak tezgahının da aynı samimiyet ve sıcaklığı yansıtacak malzemelerden üretilmesi gerekir. Zira kır evine ait bir mutfak izleniminde en ufak detayların bile bu sadeliği ve samimiyeti yansıtması önem taşımaktadır. Daha fazla fikre ulaşabileceğiniz Pinterest sayfamıza da göz atabilirsiniz.

“En İyi Country Mutfak Modelleri 2023” üzerine 2 yorum

Yorum yapın