perde siparişi

Balkon Tasarımları için +15 Düzenleme FikriSıcak yaz günlerinde evlerin en çok tercih edilen ve sevilen mekanlarının başında şüphesiz balkonlar geliyor. Özellikle yaz mevsimini kavurucu sıcaklarla geçiren bölgelerde bu nedenle balkonda oturma alışkanlığı oldukça fazladır. Haliyle bu bölgelerde balkon tasarımları dekorasyon alanında önemli yer tutmaya başlamıştır.Son zamanlarda balkonlar ve teraslar da tıpkı bahçeler kadar insanların çok fazla vakit geçirdiği ve keyif aldığı mekanlar haline gelmiştir. Yapılmış birçok modern balkon tasarımları vardır. Bu tasarımlar küçük ya da büyük balkonlara göre farklılık gösterir. Bu noktada tasarım fikirlerini kendi zevkinize göre uyarlayabilirsiniz. Örneğin; kapalı balkon tasarımları düşünüyorsanız kullanacağınız ürünler, objeler hatta fikirler farklılık gösterir.

İKEA gibi birçok mağazada balkon ve teras gibi alanlar için muhteşem dekorasyon ürünü bulmanız mümkündür. Bu balkon tasarım ürünleri sizlere aynı zamanda balkonunuzu nasıl dekore edeceğinize yönelik fikirler de sunabilir. Şayet tasarım sırasında doğru ve işlevsel ürünler tercih edersiniz aynı şekilde balkonunuz küçük dahi olsa ikea balkon tasarımları ile balkonunuzu keyifli bir alan olarak kullanabilirsiniz.

Bahar ayları balkon dekorasyonu yapmak için en doğru zamanlardır. Yenilenme ve değişme zamanı olan bahar aylarında balkon tasarım fikirleri yenilenerek bir adım daha öne çıkar. Sizin de balkonunuzu yenilemek ya da sil baştan tasarlamak düşünceniz varsa bu yazımızı okuyarak balkon tasarım örnekleri konusunda fikirler edinebilirsiniz.Dekore edeceğiniz balkonunuz büyük, küçük, dar ya da tam aksine geniş bir balkon olabilir. Balkonunuz nasıl olursa olsun dekore ederken tercih edeceğiniz balkon tasarım ürünleri de ev dekorasyonu maliyeti ile aynı düzeydedir.

Maliyeti en aza indirmek, balkon tasarımınızı en gözde, şık ve keyifli hale getirmek istiyorsanız ancak balkonunuz dar ve küçük ise balkonunuzun küçüklüğü dekorasyona engel değildir. Yazımızda küçük balkon tasarımları fikirlerine ulaşabilir ve bu tasarımları kendi zevkiniz ile yoğurarak benzersiz balkon tasarımı oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Balkon demirine takılan süsler için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.Balkonunuz açık bir balkon olmak yerine kapalı ve dar bir balkon olabilir. Dilerseniz kış bahçesi formunda da kullanabilmek için cam balkon tasarımları kullanabilirsiniz. Böylece cam ile kapattığınız balkonunuzu kış mevsiminde de kullanma imkanı yakalayabilirsiniz ve bu amaca uygun balkon mobilyaları tercih edebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri için +10 Öneri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi balkonunuzun dar balkon olması eşsiz bir tasarım yapmanıza engel değildir. Gayet tabii dar olan balkonunuza da dar balkon tasarımları uygulayarak balkonunuzu keyifli anlarınız için dizayn edebilirsiniz.

1.İKEA Balkon Tasarım Ürünleri Balkonunuza Çok Yakışacak

IKEA balkon tasarım ürünleri

İKEA mağazaları, balkon tasarımları konusunda geniş ürün yelpazesine sahiptir. Büyük balkonlar için olduğu gibi balkonunuz küçükse balkonunuzda yer kaplamayacak, son derece ergonomik olan açılır-kapanır sandalye ve masalar bulabileceğiniz gibi dekoratif eşyaları da rahatlıkla bulabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir: Küçük balkon mobilyası için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

2.Palet Mobilyalar ile Balkonunuzda Farklılık Yaratın

Palet mobilya ile balkon dekorasyonu

Ahşap paletler, çoğu zaman bir ahşaptan ibaret olarak görülse de aslında klasik bir balkon dekorasyonunda farklılık yaratabilir. İki tane bütün paleti istediğiniz renklerde boyayıp üst üste koyduğunuzda ve üzerine de bir minder yaptığınızda balkonunuz için muhteşem bir oturma yeri oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Balkon dekorasyonu önerileri için bağlantıya tıklayın!

3.Eski Araba Lastikleri Muhteşem Birer Dekorasyon Ürünü Olabilir

Eski araba lastiği ile balkon dekoru

Evinizin ardiyesinde ya da deposunda kullanılmayan araba lastikleri varsa artık onları çıkarmanın zamanı geldi! Geniş bir balkonunuz varsa ya da balkonunuzda müsait bir yer varsa lastiklerin içine toprak doldurarak içlerine renkli çiçekler dikebilirsiniz. Lastiklerin dışını da boyadığınızda balkonunuz renkli ve cıvıl cıvıl görünüme bürünecektir.

İlginizi Çekebilir: Eski araba lastikleri ile neler yapılır işte detaylar!

4.Dar Balkonunuz Raflı Çiçeklikle Çiçeksiz Kalmasın

Raflı çiçeklik ile balkon tasarımı

Balkonların vazgeçilmez üyeleri elbette çiçeklerdir. Ancak küçük balkonlarda çoğu zaman çiçeklere yer bulmak zordur. Bu sorunu duvara monte edebileceğiniz ve yer kaplamayan çiçeklikle çözebilirsiniz. Raflı çiçekliklere İKEA ve benzeri gibi mağazalardan ulaşabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Ahşap Banyo Dolabı, Tezgahı, Rafı ve Diğer Aksesuarlar

5.Balkonunuz için Klasik Sehpalara Veda Edin

Eski lastik balkon orta sehpa

Kullanmadığınız araba lastiklerini çiçek dikmek için kullanabileceğiniz gibi rengarenk sehpalar yapmak için de kullanabilirsiniz. Lastikleri istediğiniz renklerde boyayıp istediğiniz yüksekliğe göre birkaç tane üst üste koyup en üzerine bir sunta koyduğunuzda balkonunuz için kendin yap bir sehpa yaratabilirsiniz.

6.Küçük Balkonlarda En Kullanışlı Masa Sandalye Takımları

Küçük balkon masa sandalye takımı

Küçük balkon tasarımları konusunda en büyük sıkıntı çoğu zaman masa ve sandalye seçimidir. Söz konusu küçük bir balkonunun tasarımı ise mutlaka ergonomik özelliklerde katlanır masa ve sandalye modellerinden seçim yapmalısınız. Böylece kullanmadığınızda katlayabilecek ve balkonunuzda yer tasarrufu sağlayabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Dar balkon için pratik masa çözümleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

7.El Yapımı Dekoratif Çiçek Saksılarıyla Balkonunuzu Canlandırın

El yapımı balkon saksısı

Balkonlarda çiçekler hep aranır ve istenir. Hazır saksıların yanı sıra eğer el emeği, kendin yap tarzında saksılar yaparak kişiye özel balkon tasarımları yapmak istiyorsanız pet şişeleri kullanabilirsiniz. Pet şişelerin ağzını kesip etrafını istediğiniz ip ya da farklı malzemelerle kaplayıp ya da boyayarak kendin yap saksılarınızı tasarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sarkan balkon çiçekleri ile balkon dekorasyonu için linke tıklayabilirsiniz.

8.Ahşap Paletler Çiçekleriniz için Alternatif Olabilir

Ahşap palet çiçeklik

Küçük balkonlar için çiçekler sevilse de yer sıkıntısından dolayı yeteri kadar çiçeklendirme yapılamıyor. Ahşap paletler bu derdinize son veriyor. Ahşap paletleri dikey şekilde balkonunuzun uygun duvarına konumlandırarak içine toprak doldurabilir ve aralardan çiçeklerinizi burada bakabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru

9.Geniş Balkonlarınızda Bitki Yetiştirebilirsiniz

Su bidonlarından saksı

Geniş balkon tasarımları denildiğinde çiçeklendirmek çoğu zaman kolay oluyor. Zevkinize göre 5 kiloluk olan bidonları yatık şekilde koyup karnını kesip içlerinde bitki yetiştirebilirsiniz. Bu yöntemle bitkileriniz için alan yaratırken toprağın dökülmesini de engelleyebilirsiniz.

10.Eski Yastıklarınızı Balkon Minderlerine Dönüştürebilirsiniz

Eski yastıktan minder

Balkonlarda en keyifli dekorasyon ve kullanım eşyası minderlerdir. Her evde kuşkusuz eski minderler ve yünler vardır. Siz de bu eski minderleri sökerek şekil verip balkonunuz için kullanabilecek minderler haline getirebilirsiniz.

11.Balkonunuz Romantik Bir Ambiyansta Aydınlık Olabilir

Balkonda romantik ortam

Evinizin odaları gibi elbette balkonunuzun da aydınlatması önemlidir. Küçük balkon tasarımları genellikle elektrikli meşaleler ile dekore edilirken geniş bir balkonunuz varsa gerçek meşaleler ile balkonunuzu romantik bir aydınlığa kavuşturabilirsiniz.

12.Küçük Balkon Koltukları Evinizin Konforunu Aratmayacak

Küçük balkon koltukları

Tabure ve sandalyeler bazen balkonlarda rahatsız edici olabiliyor. Siz de böyle düşünenlerdenseniz balkon tasarımınızı yaparken küçük balkon koltuklarını tercih edebilirsiniz. Tabure benzeri balkon koltukları hem konforlu hem de yer kaplamayacak kadar işlevsel olur.

13.Küçük Balkonunuzda da Mangal Yapabilirsiniz

Küçük balkonda mangal

Kim demiş küçük balkonda mangal yapılmaz diye? Elbette yapabilirsiniz. Balkonunuzun korkuluklarına takılan mangal tasarımları tam da bu amaca hizmet eden hem dekoratif hem de işlevsel dekorasyon eşyalarının başında geliyor.

14.Balkonunuza Bahçe Havası Katabilirsiniz

Balkonda bahçe havası

Geniş bir balkon için en etkileyici tasarım elbette bitki ve çiçekler olacaktır. Balkonunuz teras havasında genişse balkonunuzun iki tarafını da çiçek ve bitkiler ile donatabilir, orta merkezi ise yeşilliklerin içerisinde oturabileceğiniz eşsiz bir mekan haline getirebilirsiniz.

15.Kullanmadığınız Ayakkabılarınız Balkonunuzu Süslesin

Eski ayakkabı balkonda değerlendirme

Evinizde mutlaka kullanmadığınız artık eskimiş olan ayakkabılarınız vardır. Bu ayakkabılarınızı balkon tasarımları için kullanabilirsiniz. Dilerseniz ayakkabılarınızın içerisine biraz toprak koyup içine renkli çiçekler dikerek ayakkabılarınızı birer farklı saksı haline getirerek balkonunuzu eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz. Balkonunuz sıra dışı bir tasarıma bürünürken kullanmadığınız ayakkabılarınız da böylelikle bir kenarda terk edilmiş olarak beklemektense değerlenmiş olur.Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x