En Sessiz Elektrikli Süpürge için +3 Tavsiye

Bu yazımda sizlere evde traktör gibi çalışan yüksek sesli süpürgelere rakip olacak sessiz elektrikli süpürge tavsiyesinde bulunmak istedim. Sizlere 3 farklı markanın elektrikli süpürge tavsiyelerinde bulunuyoruz. Tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

En Sessiz Elektrik Süpürge Hangisi?

Uyku düzeninin çok farklı olduğu apartman hayatında herkes sessizce günlük işlerini tamamlamak ister. Hem aile fertlerini hem de apartman komşularını rahatsız etmemek için sessiz elektrikli süpürge ihtiyacı doğmuştur.

En Sessiz Elektrikli Süpürge için +3 Tavsiye
En sessiz elektrikli süpürgeler

Desibel değerlerine ve kullanıcı yorumlarından yola çıkarak üç sessiz elektrikli süpürgeyi sizler için araştırdık.

1.Electrolux Zusani58tr Ultra Silencer Zen Animal

Yenisi ve daha sessizi üretilinceye kadar şu an için teknik anlamda en sessiz elektrikli süpürge Electrolux firmasının ürettiği Zusani58tr modelidir. Bu modelin laboratuvar ortamındaki testlerde çalışırken ölçülen desibel değeri sadece 58’dir.

En Sessiz Elektrikli Süpürge için +3 Tavsiye
Electrolux ultra silencer

Firma bu sebeple süpürgeyi, dünyanın en sessiz süpürgesi lansmanı ile piyasaya sürmüştür. Süpürgenin sadece sessizlik özelliği yoktur.

A sınıfı emiş gücüne ve A sınıfı enerji değerlerine de sahiptir. Hepa filtreli ve Alerji filtreli süpürgenin 3,5 litrelik toz torbalı modele sahip olduğunu da belirtmek gerekir.

On iki metrelik kablo uzunluğu ile geniş çalışma alanı sunan süpürge, sert zemin ve turbo başlıklarına da sahiptir. Satış fiyatının ortalama 900 tl civarında olduğunu belirtelim.

YouTube video

2.Electrolux Ultra Silencer Zusorigdb+ Elektrikli Süpürge

Sessiz elektrikli süpürge araştırmalarımızda karşımıza Electrolux firmasının ürettiği bir başka süpürge  Zusorigdb+ serisi çıktı. Bu serinin de temel özelliği sessiz çalışma imkanı sunmasıdır.

En Sessiz Elektrikli Süpürge için +3 Tavsiye
Electrolux Zusani58tr ultra silencer

61 desibellik gürültü oranı ile rakiplerinden oldukça iyi durumdaki süpürgenin A sınıfı enerji değerlerine sahip olduğunu da söylemek gerekir.

Bu modelde de Hepa ve alerji filtrelerinin standart olarak kullanıcılara sunulduğunu görmekteyiz. Macaristan üretimi, iki yıl garantili bu süpürgeye sahip olabilmek için 700 tl civarı ücret ödemelisiniz.

YouTube video

3.Rowenta Ro8366 Silence Force Multicyclonic Süpürge

Küçük ev aletlerinde yılların tecrübesine sahip Alman Rowenta firması da sessiz elektrik süpürgesi kategorisine Ro8366 modeli ile giriş yapmıştır. Bu modelin sessiz çalışması dışında dikkat çeken farklı özellikleri de vardır.

En Sessiz Elektrikli Süpürge için +3 Tavsiye
Rowenta ro8366 silence force multicyclonic

Silindir vakum tipindeki süpürge sadece 68 desibellik gürültü oranına sahiptir. Toz torbası istemeyen müşteriler için üretilen süpürgede 2 litrelik toz hacmi vardır. 8,4 metrelik kablo uzunluğu rakiplerine oranla bir dezavantaj sağlamaktadır.

Hepa filtresi ile toz toplama performansının %100 olduğu belirtilen üründe çoklu siklon teknolojisi kullanılmaktadır. 1200 tl ile fiyatı rakiplerinden biraz fazladır.

YouTube video

Sizlere bu yazımda en sessiz elektrikli süpürge olarak belirlediğim 3 modeli sundum. Başka markaların da sessiz süpürgeleri yer alıyor ancak en sessizleri bu gördükleriniz.

“En Sessiz Elektrikli Süpürge için +3 Tavsiye” üzerine 6 yorum

 1. Bence philips süpürgeler daha iyi olabilir. Biraz zayıf çekim gücüne sahip olduğunu düşünüyorum. Ancak bu benim fikrim tabi…

  Yanıtla
 2. Evvelden arçelik elektrik süpürgeleri daha iyiydi.Fakat eski özelliklerini kaybettiler.Flips elektrik süpürgesini tavsiye ederim.

  Yanıtla
 3. Süpürge sektöründe çalışan biri olarak söylüyorum Philips eski kalitesini kaybetti. Artık Arnica fabrikasında Türkiyede üretiliyor. Artık süpürgelerde enerji etiketi kavramı var. Süpürgenin yıllık enerji tüketimi, filtrasyon seviyesini, halıda ve sert zemindeki performans testlerini yaptırıp ürünlerin kutularında belirtmek zorundalar. Sadece bu etiketlere bakarak ile Philips’in diğer bir çok markanın gerisinde olduğunu görebilrisiniz. Performans/Fiyat olarak da en kötü markalardan biri Philips. Electrolux’ün UltraSilencer modeli (Teknosada 899TL) ABAA performans’ını gösterirken Philips’in Marathon FC9924 Modeli (1.899TL Teknosa yine) ACAA performansı veriyor. Ayrıca Marathon serisini “sessiz” etiketi ile satıyor Philips. FC9924 modeli 75 desibel. UltraSilencer 61 desibel. Daha performanslı ve nerdeyse yarı fiyatına bir ürün. Reklamlara kanmayınız. Çok reklam veriyorsa bir firma göz boyamaya çalışıyordur. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir. Teşekkürler

  Yanıtla
 4. Sanal ortamda böyle faydalı ve doğru bilgiler hazırlamak insanlara faydalı olmak çok güzel, emeğinize ellerinize sağlık.

  Yanıtla

Yorum yapın