Yatak Yıkama Nasıl Yapılır? | Yatak Suyla Yıkanır Mı?


Evlerimizin temiz olması her aile ferdinin sağlıklı yaşamı için gereklidir. Yatak yıkama işlemi her gün kullandığımız yatağın daha hijyenik şartlara sahip olması için en kesin çözümdür. Bu anlamda yüzeysel temizliklerin çok fazla etkili olmadığını belirtmeliyiz. Bu yazımda daha önce detaylı fotoğraflar ile anlattığım koltuk yıkama nasıl yapılır yazımdaki ayrıntılı anlatımın benzerini sunmaya çalışacağım. Ayrıca yatak yıkama ile ilgili kafanıza takılmış soruların da cevabını bulacağınızı umuyorum.


Yatağın yıkanma işlemlerinin profesyonel bir şekilde nasıl gerçekleştiğini merak edenler için bu video açıklayıcı olacaktır. Umarım siz de yatak konusunda istediğiniz temizliğe kavuşursunuz.

Özellikle yatak yıkanır mı ya da yatak suyla yıkanır mı gibi hortumla yatak yıkamak benzer sorularla karşılaşıyoruz. Gerek çift kişilik yatak yıkama işleminin gerekse tek kişilik yatak istenilen yatak temizliği ile sonuçlanması için uymanız gereken bazı kurallar silsilesi vardır. Bunun yanında koltuk yıkama işleminde olduğu gibi profesyonel yatak yıkama yöntemlerine de başvurabilirsiniz. Bu işlemlerde yıkama makinesi kullanılarak yatak yıkatma işlemini gerçekleştirmeniz de mümkündür.


İlginizi Çekebilir: En iyi yatak markaları listesi için bağlantıya tıklayın!

Ortapedik yatak yıkanır mı?

Deri döküntüleri, toz ve kirlerin yatak yüzeyinde tabaka oluşturarak kumaş altına geçmesi temizlik periyotlarınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uzun süre temizlenmeyen her yatakta olduğu gibi ortopedik yataklarınızın da usulüne uygun bir şekilde yıkanması  gereklidir.


Yatak Yıkama Nasıl Yapılır? | Yatak Suyla Yıkanır Mı?
Ortapedik yatak yıkanır mı

Yataklarınızın kirlenmesini engellemenin önemli bir yöntemi üzerine açacağınız şiltedir. Şiltenizi çamaşır makinesinde zaman zaman yıkayarak mevsimsel değişimler gerçekleştirmeniz yatak kullanım ömrünü ve konforunu da artıran bir uygulamadır.

Şilte kullanmanıza rağmen yataklarda leke oluşumu kaçınılmaz olabilmektedir. Bu lekelerin giderilmesi için yatağınızın yıkanması da gerekebilir. Bu işlem için profesyonel yardım almanız en hızlı ve en verimli çözüm olacaktır.


İlginizi Çekebilir: Yatak gıcırtısı neden olur merakn edenlere…


Profesyonel yatak yıkama

Profesyonel yatak yıkama işlemine fotoğraflarla vereceğim örnek, bu işlemin makine ekipmanı ve doğru temizlik maddesi seçimi ile yapılabildiğinin de bir göstergesi mahiyetindedir.


Siz de yatağınızı yıkama işleminin evde profesyonel bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız doğru firma ile çalışmalısınız.

Yatak Yıkama Nasıl Yapılır? | Yatak Suyla Yıkanır Mı?
Yatak yıkama hizmeti

Yatağımız taşınma sırasında maalesef oldukça kirlenmişti.  Her ne kadar taşıma firmaları kusursuz hizmet sunacağını belirterek paralarını eksiksiz alsalar da her taşınma işleminde mutlaka buna benzer problemler yaşanabilmektedir.

Öncelikle P1 modifiye sprey ürünü profesyonel temizlik robotu ile tüm yatak yüzeyine homojen bir dağılım ile sıkıldı. Burada temizlik robotunun kalitesi oldukça önemlidir.

Deterjanın tüm yatak yüzeyine doğru bir dağılım ile uygulanması elde edeceğiniz sonucu etkileyecektir. P1 uygulaması ardından bir süre beklenmesi kirlerin kimyasal olarak çözülmesini de sağlayacaktır.

Bekleme işleminin ardından profesyonel bir çitileme gereklidir. Polisaj makinesi normalde araç pasta ve cila uygulamasında kullanılmaktadır. Yüksek devirli olması bu işlemlerin çok daha verimli uygulanmasını sağlar.

Yatak yıkama işleminde çitilemenin makineleşmiş şeklini polisaj makinesinin kafasına takılmış fırça aparatı ile gerçekleştirilmektedir.

Bu fırçanın makine ile bütünleşerek insan eli ile yapılamayacak bir fırçalama özelliğine sahip olduğunu belirtmeliyim. Yatağın tüm yüzeyi bu yüksek devirli çiteleme işlemine tabii tutuldu.

Yatak Yıkama Nasıl Yapılır? | Yatak Suyla Yıkanır Mı?
Yatak yıkama temizleme

Çitileme sonrası ortaya çıkan kirlerin vakumlanması işlemi de temizlik robotu ile tüm yatak yüzeyini kapsayacak biçimde gerçekleştirildi. Temizlik robotunun yüksek emiş gücüne sahip olduğunu belirtmek isterim. Oluşan nem ve kir tabakası yatağın tüm yüzeyinden büyük bir titizlikle çekildi.

Yatak Yıkama Nasıl Yapılır? | Yatak Suyla Yıkanır Mı?
Yatak yıkama ve temizleme

Yatağın temizlik işlemi bittikten sonra kalan muhtemel nemin ortadan kalkması için de yatak bir gün süreyle kurumaya bırakıldı. Yatağın kuruması ile yatağımız ilk günkü temiz haline kavuştu.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

5 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
5
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x