Vadeli İşlem Ticareti için En İyi Borsalar

Kripto vadeli işlemler, kişinin gelecekteki varlıkların fiyatlarına bahis yapmasına ve bundan faydalanmasına olanak tanıyan bir finansal araçtır. Varlığın satın alınmasını içermesi gerekmez; bunun yerine taraflar türev sözleşmeler satın alır. Bir sözleşme, varlığın fiyatını ve iki taraf arasında uzlaşmanın gerçekleşmesi gereken son kullanma tarihini gösterir.

Kripto vadeli işlem ticareti, deneyimli yatırımcılar ve trader’ler tarafından kullanılan gelişmiş bir araçtır. Kripto fiyatları oldukça değişken olduğu için vadeli işlem ticaretinde bir servet kazanmak mümkündür. Ancak, her şeyi kaybetme riski yüksektir. Bu nedenle, bu tür ticarete başlamadan önce, ticarette önemli olan ana faktörlerin farkında olunmalıdır:

 • Haberlerin arka planı
 • Kripto pazarındaki durum ve küresel ekonomi
 • Yatırım yaptığınız projenin teknik özellikleri
 • Risk değerlendirmesi
 • Kripto tablolarını okuma ve yorumlama becerisi
 • Varlığın kalıplarını ve göstergelerini bulma
 • Varlığın geçmişini öğrenmek.

Kripto vadeli işlem ticaretinde bir diğer önemli şey, iyi bir kripto vadeli işlemler borsası bulmaktır. İşte kripto ile türev sözleşmeler yapabileceğiniz en yaygın platformlar:

 1. Binance
 2. WhiteBIT
 3. ByBit
 4. Kraken.

Bu kripto borsaları, piyasadaki en güvenilir olanlardır. Her biri, ticaret için farklı koşullar ve kripto vadeli işlem ticaretinde kullanılabilecek farklı kaldıraç boyutu sunar. Kaldıraç, daha yüksek bir gelir elde etmeniz amacıyla varlıklarınızı çoğaltmak için borsadan ödünç alınan fonlarla İşlem yapmanıza olanak tanır. Bunlara ek olarak vadeli işlem yapıldığında işlem yapacağınız varlığı seçmeniz de ayrıca önemlidir. Bitcoin vadeli işlemler için en popüler varlıktır ve günlük işlem hacmi diğer varlıklara oranla çok daha yüksektir.

Kripto vadeli işlem ticaretini nerede yapabilirim?

Vadeli İşlem Ticareti için En İyi Borsalar
Kripto vadeli işlem

Kripto para vadeli işlemler, yeni başlayan bir yatırımcı için anlaşılması zor bir araçtır. Bu nedenle gerçek piyasalara yatırım yapmadan önce biraz pratik yapmakta fayda var. WhiteBIT kripto platformunda hesap oluşturmanızı ve bir demo hesabı açmanızı öneririz. Demo alım satımı, paraya dönüştürülemeyen veya yatırılamayan demo token’larıyla yapılan işlemlerdir. WhiteBIT platformunda kullanımı ile ilgili kılavuzları okuyabilir ve kripto grafiklerini inceleyebilirsiniz. Demo hesabınız üzerinden demo token’larını kullanarak deneyim kazanabilirsiniz. Ayrıca, demo alım satımında farklı kaldıraç boyutlarını deneyin ve nasıl işlem yapıldığını öğrenin. Demo hesabınızda btc vadeli işlemler açabilirsiniz.

Yorum yapın