En Sevilen Kedi Cinsi Scottish Fold’un Özellikleri Ve Fiyatları

Scottish Fold en sevilen kedi cinsidir. Sevimli olmalarının yanında uysal olmaları da onların en sevilen kedi türü olmasının bir parçası. Scottish Fold karakter özellikleri ve sahiplenme fiyatları hakkında bilgi almak isteyenlerin göz atması gereken harika bir içerik hazırladık.

Scottish Fold Özellikleri

En Sevilen Kedi Cinsi Scottish Fold’un Özellikleri Ve Fiyatları
Scottish Fold özellikleri

Scottish Fold sahiplerine karşı bağlılıklarıyla bilinirler. Scottish Fold  cinsi kediler zeki ve uysaldır. Kişilik özellikleri onları yeni insanlara ve durumlara basitçe adapte olmaya yardım eder. Çocuklarla olan dostluklarının da fazla olması Scottish Fold’ları tam bir ev kedisi yapmaktadır. Son derece sadık bir cinstirler ve yaşadığı evdeki kişilerle sıkı bağlar kurar. Genellikle diğerlerinin onları kucağına alıp sevgi göstermesine izin verseler de, kendi seçtikleri insanlara karşı daha bir yakındırlar. Kime, ne kadar yakınlık göstereceklerini sadece kendilerine gösterilen ilgi ve sevgi sonucunda karar verirler.

Ev içerisinde sahiplerini takip edip ayaklarına bağ olmazlar. Kucağa alınmaktan erinmeseler de, genelde kucakta olmaktansa sahiplerine yakın olmayı tercih ederler. Arada bir sahipleriyle oynayacakları oyunun tadını çıkarır, mamalarını bitirir  ve evin bir köşesine kıvrılıp yatarlar. Sahiplerine olan bağlılıklarına rağmen aşırı talepkar değildirler.

Scottish Fold cinsi kediler katlı kulakları ile farklı bir tasarıma sahiptirler. Bu farklılıkları onları diğer kedi ırklarından ayrıştırır. Katlı kulaklar, yuvarlak kafaları ve geniş gözleriyle birleştiğinde tıpkı bir baykuşa benzerler. Scottish’ler her ne kadar katlı kulaklara sahip olsalar da, müthiş bir ses duyarlılığı vardır. Örneğin evin içerisinde bir “pıt” sesi gelse hemen sese kulak kabartır ve katlı olan hatta olmayan kulaklarını bir anda dikleştirirler.

Scottish Fold’lar sahiplerine karşı oldukça bağlıdırlar. Bununla beraber bulunduğu ortamdaki çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinme eğilimindedirler. Kulak tırmalamayan yumUşak bir sesleri vardır. Bu özellikleri Scottish cinsi kedileri tam bir ev kedisi yapmaktadır. Sahiplerine karşı olan sevgileri ve yüksek zekâ seviyeleri vasıtası ile verilen eğitimleri de basitçe öğrenirler. Scottish’ler çok kişili evlerde yaşayan bireylere ve yalnız yaşayan bekârlara ev içerisinde iyi bir dost olabilir.

Scottish Fold’lar 4 ila 6 kg ağırlığındadır ve çok yoğun kürkte uzun yada kısa bir tüy yapısına sahip olabilirler. Fold’lar, yuvarlak bir gövdeye ve kafa yapısına, kısa bir boyuna, orta ile kısa bacaklara sahiptirler. Neredeyse oyuncak bir kedi izlenimi verirler. Tüy renkleri düz beyaz ve gri, iki renkli yada desenli olabilmektedir.

Scottish Fold Fiyatları – Scottish Fold Yavru Fiyatları

En Sevilen Kedi Cinsi Scottish Fold’un Özellikleri Ve Fiyatları
Scottish Fold fiyatları

2023 Güncel Scottish Fold yavru fiyatları 2.500₺ ile 5.000₺ arasında yaş renk cinsiyet gibi faktörlere göre değişmektedir. Bu fiyatlandırma dönem ve üretim mevsimine göre değişeceğinin bilgisini de verebiliriz. İlan sahiplerinden bire bir bilgi alabilirsiniz. Satılık yavru Scottish Fold PetShop, safkan dişi, erkek topaç kafa mavi gözlü, blue point, yetişkin, çizgili Show Class, chocolate renk sıfır kulak, kıvrık kulak, gri, beyaz, lilac renk 2 aylık ortalama fiyat aralığı nedir gibi ilanları içermektedir. Bu ilanları sitemizden bulabilirsiniz.

Scottish Fold yavru ilan ve fiyatları için https://patiilan.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın