İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır? (İnşaat Sonrası)


İnşaat temizliği konusunda siz değerli takipçilerimize özel tüyolar sunuyoruz. Bu sayede kısa sürede tertemiz bir ortama sahip olabilirsiniz.. Yeni ev yaptıranlar veya sıfır bina alanlar inşaat sonrası ev temizliğinden pek keyif almazlar.  Çünkü inşaat temizliği bir hayli zordur.  İnşaat sonrasında yerde birçok moloz, camlarda zor çıkan lekeler, yerde ve fayansa tozlar bulunur. 


İnşaat Temizliği Hakkında

İnşaat pisliği nasıl temizlenir?  Hemen bu konuda sizlere tüyolar verelim.  Öncelikle Evde bulunan inşaat malzemeleri kabaca temizlenmelidir.  Evin içerisinde bulunan malzemelerin kabaca temizlenmesi sizi rahatlatacaktır. 

YouTube video


Daha sonra ise ev silinip toz alınır. Çünkü inşaat sonrasında evin içerisinde birçok toz birikmiş olabilir. Temizliğe başlamadan evvel öncelikle dolap ve camları temizlerseniz, bu sizin için kolaylık olacaktır.

Şimdi sizlere inşaat sonrası fayans temizliği nasıl yapılır konusu hakkında bilgiler aktaracağız. O halde yazımızın devamını mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.


İnşaat Pisliği Nasıl Temizlenir?

İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır? (İnşaat Sonrası)
İnşaat pisliği nasıl temizlenir?

İnşaat pisliğini temizlemek bir hayli zor iştir ve bunun için mutlaka detaylı bir şekilde temizlik yapılması gerekir.  Öncelikle inşaatın ardından banyo ve tuvaletleri temizlemeniz gerekir.  Banyo ve tuvaletleri çuval ile kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  30.000₺'ye Ada Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Aynı zamanda çuvalın üzerine biraz çamaşır suyu ekleyerek lekelerin kolay bir şekilde çıkmasını sağlarsınız. İnşaat sonrasında meydana gelen boya lekelerini çıkartmak istiyorsanız jiletten yardım alabilirsiniz.  Jilet ile kazıyarak boya lekeleri kısa bir süre içerisinde çıkacaktır.  Ya da tiner ile boyaların olduğu bölgeler silinir. 


İnşaat Sonrası Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır? (İnşaat Sonrası)
İnşaat sonrası cam temizliği nasıl yapılır?

İnşaat sonrası cam temizliği için sabunlu su ve beyaz sirkeden yardım alabilirsiniz.  İnşaat sonrası genelde camlarda etiket bulunur ve bunları kaldırmanız gerekir.  Beyaz sirke ile yapışan etiketler kolay bir şekilde çıkacaktır.

İnşaat cam temizliği aynı zamanda soda ile de yapılabilmektedir.  Sıcak suyun içerisine bir miktar soda ekleyin ve daha sonra camları silin.  Camlarda bulunan bütün lekelerin ve etiketlerin kısa bir süre içerisinde çıktığına şahit olacaksınız. Daha fazla fikir için Pinterest sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


İnşaat Sonrası Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır? (İnşaat Sonrası)
İnşaat sonrası fayans temizliği nasıl yapılır?

 İnşaat sonrası fayans temizliği çok zor yapılan temizlik türünden biridir. Çünkü İnşaat esnasında fayanslarda su lekesi ve bazı diğer lekeler meydana gelmiş olabilir.  İnşaat fayans temizliğinde sirkeyi tercih edebilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  P1 Modifiye Sprey: Dünyanın En Güçlü Kir ve Leke Sökücüsü

Sıcak suyun içerisinde bir miktar sirke ekleyin ve bu karışım ile fayanslarınızı bir süre beklettikten sonra ovun.  Daha sonra ise  kurulayın ve işlemi bitirin.  Fayanslarınız da bulunan lekelerin kısa bir süre içerisinde geçtiğini fark edeceksiniz.


Ya da elinizde sirke yoksa aynı işlemi limon suyu ile yapabilirsiniz. Limon suyunu sıcak suyun içerisine ekleyin ve erimesini sağlayın.  Daha sonra fayansların üzerine sıkın ve 15 dakika boyunca fayansların üzerinde bekletin. 

Bütün lekelerin çıktığını ve fayanslarınızın parlak olduğunu göreceksiniz.  Bu yöntemler ile inşaat sonrası fayans temizliği en kısa zamanda bitirebilirsiniz. Fayans araları nasıl temizlenir merak edenlere…

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 2 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x