Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?

Şarkı söylemeyi seviyor ve karaoke kulüplerine değer veriyorsanız, eviniz için bir karaoke sistemi satın almayı birçok defa düşünmüşsünüzdür. Ev tipi karaoke sistemlerinin birçok çeşiti olması nedeniyle, satın alırken yardım almadan zorluk çekebilirsiniz. Mutluluk veren cihazın yerine, moral bozucu bir cihaz satın almak iyi bir fikir değildir.

Metinde, bu ve diğer soruları cevaplayacağız: ev için karaoke sistemi nasıl seçilir, karaoke sistemleri birbirinden hangi farklılıklar içerir ve karaoke nereden satın alınır?

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
Ev için karaoke

Genelde karaoke sistemleri iki tipe göre ayrılır: ev ve kulüpler için karaoke. Her iki tip de karaoke endüstrisinin ileri teknolojilerini kapsar ve işlevlerde farklılık gösterir. Biri ticariye yönelik için diğeri ise evde karaoke partileri düzenlemek için üretilmiştir.

Kulüp sistemleri, en yeni nesil güçlü ses işlemcileri, mükemmel işlevsellik ve birçok ek ekipmanlara bağlama imkanı içermektedir. Yönetimi, sabit (ses mühendisinin işyerinden) veya bir tablet ve mobil program kullanılarak uzaktan gerçekleştirilir.

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
Ev için karaoke sistemi

İkinci tip ev için karaoke sistemi,  kullanıcısının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde üretilmiştir. Ancak kalite, ses ve kullanım kolaylığı açısından herhangi bir farklılık bulamazsınız.

EVOBOX gibi karaoke sistemleri, kurumun imkanlarını önemli ölçüde genişleten profesyonel ekipmanlardır.

Genellikle müzik ekipmanlarının ses kalitesini ve müşterilerinin konforununa değer veren karaoke kulüplerinde VIP-odalarında kullanılırlar. Bu karaoke sistemleri seçerek, minik kasasıyla, en uygun fiyatta, evde profesyonel ürününün sahibi olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Ev elektroniği kategorisindeki yazılara göz atmak için tıklayın.

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
Modern karaoke sistemi neler içermelidir?

Modern Karaoke Sistemi Neler İçermelidir?

Belirli bir cihazı seçmeden, ilk önce özelliklere bakalım, çünkü evde modern bir karaoke sistemi, mikrofonlu “kutucuktan” daha fazlasıdır.

Kaliteli Arka Fonogramlar

Karaoke şarkılarının  sentezleyiciye kaydedildiği zamanlar çoktan geçmişte kaldı. Ev için modern karaoke – stüdyo orjinalinden ayırt edilemeyen, profesyonel müzisyenler tarafından oluşturan fonogramlardır veya direkt sanatçılardan ve telif hakkı sahiplerinden alınan orjinal arka parçalardır. Karaoke sistemi seçerken, karaoke şarkılarının sayısına dikkat etmelisiniz.

Studio Evolution’ın ev sistemleri serisinde , EVOBOX’ta 2.000 şarkı ve EVOBOX Premium’da 69.000’den fazla şarkı önceden yüklenmiştir. EVOBOX serisinden ev sisteminiz için her zaman Studio Evolution’ın büyük kataloğundan yeni hitleri tek tek satın alabilirsiniz.

Binlerce Türkçe şarkı dahil olmak üzere, 15 dilde 80.000’den fazla şarkı içermektedir.

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
Akıllı telefondan yönetim


Akıllı Telefondan Yönetim

Karaoke sistemini tamamen kontrol edebileceğiniz akıllı telefonu veya tablet için programlar uzun zamandır doğal hale geldi. Uzaktan kumandalar bozulur, kaybolur, piller en uygunsuz anda biter – uygulama sayesinde tüm bu durumlardan kurtulursunuz. EVOBOX ev karaoke sistemlerinin yönetmesi – hem Bluetooth uzaktan kumanda ile, hem de akıllı telefon veya tablet ile yapabilirsiniz.

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
4K desteği

4K Desteği

Kendi fotoğraflarınızdan oluşan canlı sunum ve atmosferik arka planlarınızın zengin ve renkli gösterisinin keyfini çıkarın. Net başlıklarla karaokede şarkı söyleyin – gözlerinizi yormaz ve performans sürecini olabildiğince konforlu hale getirirler.

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
Kişileştirme

Kişiselleştirme

Ev için karaoke sistemi seçerek, mekanına uyumunu veya dairenin tasarımını bozmaması dikkate alarak satın almalısınız. Ne yazık ki, birçok şirket, devamlı olarak aynı renklerden ve şekilden oluşan cihazları üretmeye devam ediyor, oysa ki kullanımdan sonra cihazlar bir dolaba gizlenilir veya uzak bir rafa konulur.

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
Tüm aile üyeleri için faydalı özellikler

Tüm Aile Üyeleri için Faydalı Özellikler

Evde karaoke etkinliklerini düzenlemeyi düşünüyor musunuz? Çocuklarla geçirdiğiniz zamanda karaoke yapmayı planlıyor musunuz? Ev için modern karaoke sistemlerinin özelliklerinin listesini inceleyin ve hangilerinin sizin için yararlı olacağını belirleyin. Örneğin, otomatik şarkı değerlendirmesi, vokal yarışmaları düzenlemenize ve becerinizi geliştirmesine yardımcı olacaktır. Çocuğunuzu karaoke ile yalnız bırakmayı planlıyorsanız, “ebeveyn kontrolü”  özelliği vazgeçilmez olacaktır. Eğer kurulu bir ‘’akıllı ev sisteminize’’ sahipsiniz, bu sisteme entegre edilebilecek ekipmanlara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
Karaoke için neler lazım?

Karaoke için Neler Lazım?

Eviniz için bir karaoke sistemine ek olarak, mikrofonlara, ses sistemine, ayrıca TV, monitör veya projektöre ihtiyacınız olacaktır. Ekipmanları bağlamak için yüksek kaliteli kablolar, EVOBOX serisinin karaoke sistemleri ürüne dahil gelmektedir. EVOBOX Plus modeli, alıcısı karaoke sisteminin kendisinde yerleşik olarak bulunan iki kablosuz mikrofon ile birlikte gelir. Üreticinin web sitesinde veya Studio Evolution showroom’unda, en uygun sistemi, karaokeniz için ideal olan mikrofonları ve ses sistemini seçebilirsiniz.

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
Profesyonel ayarlar, efektler ve ses kaydı

Profesyonel Ayarlar, Efektler ve Ses Kaydı

Vokaller için profesyonel ayarlar ve efektler daha önce sadece karaoke ekipmanının kulüp versiyonlarında mevcuttu. Ses mühendisinin şarkıyı sizin için ayarlanmasına yardımcı oluyorlardı. Studio Evolution ev için karaoke ile böyle bir muhteşem sese, EVOBOX karaoke sistemlerinin her kullanıcısı rahatlıkla erişebilir. Başarılı performansınızı stüdyo kalitesinde kaydedin, kayıtları sosyal ağlarda paylaşın veya YouTube’da aranjmanlarınızı yayınlayın. Profesyonel ev sistemleri, şarkı söyleme becerilerinizi geliştirmek için mükemmel bir araçtır.

Ev için Karaoke Nasıl Seçilir?
Evobox

Yorum yapın