Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023

Dekorasyonda son dönemlerin modası duvar çıtası uygulaması. İşte sizin için ev için çıta uygulaması nasıl yapıldığı ve dikkat etmeniz gerekenler. Sizin için sunulan bilgiler ile dekoratif mobilya çatı için profesyonel şekilde hareket edebileceksiniz. Kullanmanız gereken malzemeler, uygulamada seçilecek olan renk, boyamalar ve çok daha fazlası nasıl yapılacak bilgisi veriliyor. Siz de ev ve iş yerinizde deneyebilirsiniz. Salona, antreye, duvar çıta uygulaması için göz atmanız gereken detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Duvara Çıta Uygulaması Nasıl Yapılır?

YouTube video

Duvarlarınıza yepyeni bir hava katmak için tercihiniz duvar çıtası uygulaması olabilir. Peki, duvar çıtası uygulaması nasıl yapılır? Şimdi aşama aşama uygulama nasıl olacak bilgisi veriliyor. Siz de aşamaları tamamlayarak duvarlarınız için dekorasyonu pratik şekilde tamamlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler;

 • İstediğiniz boyutlarda strafor çıta
 • Silikon – silikon tabancası
 • Metre
 • Kalem
 • Falçata
 • Gönye

Malzemeleri dilerseniz farklı da talep edebilirsiniz. Özellikle çıtası seçimi için duvar çıtası malzemeleri arasından, kullanımı daha pratik olan poliüretan da tercih edebilirsiniz. Dilerseniz de bulmanızın daha kolay olacağı strafor köpükleri tercih ederek satın alabilirsiniz.

 1. Ölçülerinizi yapmak istediğiniz tasarıma belirleyin. Malzemelerini de ona göre temin edin.
 2. Örneğin duvarda 85 cm yukarda ölçü alarak uzun doğrular şekilde uygulama yapabilirsiniz.
 3. Ölçüleri aldıktan sonra yapıştıracak olduğunuz alanları kalemle işaretleyin.
 4. Silikon tabancasını ve silikonu kullanarak çıtaları belirlenen alana yapıştırın.
 5. Gönye ile mutlaka doğruluğu kontrol edin.
 6. Belirlemiş olduğunuz tasarım için çizim tamamlandıktan sonra uygulamayı yapabilirsiniz.

Aşama aşama verilen uygulamalar için dilerseniz poliüretan duvar çıtasıda kullanabilirsiniz. Mutlaka dikkat etmeniz gerekken bu aşamada yapıştırma malzemeleri ve diğer malzemelerinizin birbirine uygun olarak şekillenmesidir. Herhangi bir şekilde sorun yaşamadan, direkt olarak yapıştırma yapılarak, kuruması beklenerek işlemin tamamlanması sağlanır.

Duvar Çıtası Fiyatları 2023

Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023
Duvar çıtası fiyatları

Duvar çıtası fiyatları genel anlamda düşündüğümüzde uygun denilebilir. Eviniz, ofisiniz ya da farklı bir kapalı alan için dekorasyonda ilk akla gelenler arasında olabilir. Uygulama alanı geniştir ve hemen hemen her alanda dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Duvar çıtası fiyatları genel anlamda uygundur. Bu aşamada kriter aslında belirlemiş olduğunuz malzemedir. Hangi malzemeden duvar için dekoratif ürün yapılacaksa, ona göre fiyat verilir. Genel anlamda uygun olan fiyat strafor ya da poliüretandır. Metre fiyatı 20₺ ile 40₺ arasında olan bu çıtalar ile en iyi şekilde uygulama yapabilirsiniz. Hızlı bir şeklide gerçekleşebilecek olan bu uygulamada, çıtaların temini de son derece kolay olacaktır.

Duvar Çıtası Uygun Fiyattan Nereden Alınır?

Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023
Duvar çıtası uygun fiyattan nereden alınır?

Çıta uygulamalarında, tercih edebileceğiniz farklı malzemeler var. Ayrıca yapılacak olan dekorasyonda, ne kadar çıtaya ihtiyacınız olduğunda fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Sizin için uygun olan fiyattan, farklı yerden temin edilebilirsiniz. Duvar çıtası Koçtaş üzerinden araştırma yaparak da fiyat alabilirsiniz. Memnun kalacağınız ödemelerde olması halinde, son derece avantajlı bir şeklide evinizin duvarını yeniden dekore etme şansınız olacak. Uygulama alanının yaygınlığını da göz önünde bulundurup, dilediğiniz yer için yapabilirsiniz. Renkli boyamalar ve diğer kriterler tamamen sizin seçiminiz olacaktır.

Dekoratif Çıta Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023
Dekoratif çıta fiyatları neye göre belirlenir?

Satın alacağınız çıtalarda fiyat neye göre belirleniyor? Öncelikle malzemenin önemli olduğunu bilmelisiniz. Fiyat açısından bakıldığında, memnun kalacağınız bir malzeme olması ile birlikte uygun aramanız önemlidir. Bunu göz önünde bulundurun ve hemen siz de bu alanda sorunsuz şekilde uygulama yapın. Hem sağlam malzemeler hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olacaktır. Duvar çıtası için seçiminizi yaptıktan sonra, boyut üzerinden bilgi vererek en doğru fiyatı alabilirsiniz. Ekonomik fiyatlı dekorasyon olacaktır.

Koridora Çıta Uygulaması

Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023
Koridora çıta uygulaması

Koridora çıta uygulaması ile korudara canlılık kazandırabilirsiniz. Yapacağınız uygulamada koridorunuzun boyu ve genişliği önemli olacaktır. Çıta dekorasyonönerilerinde, mutlaka alana göre hareket etmek gerekiyor. Önerimiz dar olan alanlar için geniş göstermek amaçlı biraz daha enine hareket etmek. Genişliği gösterecek olduğundan bu şeklide bir dekorasyon düşünülebilir. Ayrıca sizin çok uzun olan bir koridorunuz varsa daha da uzun göstermemek açısından daha kare şekiller ile hareket etmek en doğrusu olacaktır.

Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023
Koridora çıta uygulaması

Orta boy çerçeveler;

Koridor için en yaygın uygulamadır. Koridora çıtauygulamaları, tamamen farklı şekillerde de olabilir. Ancak uzun göstermenin yanı sıra, genişliği de sağlayarak dengeyi korumak açısından önerimiz kareli uygulamalardır. Çerçeve şeklinde yapacağınız dekorasyon, koridoru son derece ferah gösterecektir.

Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023
Koridora çıta uygulaması

Dikine çıta uygulamaları;

Koridoru daha hareketli bir hale getirmek için alttan ve üstten eşit olmayacak şeklide yan yana birden fazla çıta uygulaması yapılabilir. Duvar ayna kaplama fikirleri için tıklayın.

Burada dikkat edilmesi gereken husus hem uygulamada üstten ve alttan eşit olmaması, farklı boyların kullanılmasıdır. Hem de iki çıta arasındaki genişlik mesafesinin de doğru ayarlanması gerekir. Eğer eşit olmazsa görüntü daha kötü durabilir. Buna dikkat etmeniz halinde, dekorasyon çıtası ile tam olarak istediğiniz görünümü elde edeceksiniz. Son derece şık bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Değerlendirip siz de uygulama yapabilirsiniz.

Salona Çıta Uygulaması

Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023
Salona çıta uygulaması

Salona çıta uygulaması genel olarak salon dikkat çekici bir duvar ortaya koymayı sağlar. En geniş duvarı seçmek ya da küçük olan duvarda minimal dokunuşlar yapmak tamamen sizin tercihiniz olacak. Salon için yapılan uygulamalarda ev ile uyumu da önemlidir. Seçmiş olduğunuz renge, boyutlara, salon ile uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Uygulamada genel olarak tercih edilen kare ya da özel çerçevelerin olması. Ancak dilerseniz oval ve hazır olan çıtaları alarak da duvarda eşsiz bir dekorasyon görüntüsünün olmasını sağlayabilirsiniz. Salon duvarı için özel önerilerin sunulması da sağlanacaktır.

Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023
Salona çıta uygulaması

Salon duvarına özel tasarımlar;

Salonunuzun genişliğini, uzunluğunu göz önünde bulundurup salon duvarına dekoratif çıta uygulaması yapabilirsiniz. Özel tasarım olarak, duvarınızda geometrik şekiller olması sağlanabilir. Geometrik şekil için tam olarak ölçülendirme yapıp mutlaka kalem ile çizip ardından uygulama yapmanız gerekiyor. Üçgenler ile daha sivri bir dekorasyon olabilir. Dilerseniz de kare ve dikdörtgen kullanarak klasik ve şık dekore edebilirsiniz. Tamamen sizin seçiminiz olacağından tercihinizi inceleme yaparak belirleyebilirsiniz.

Duvar Çıtası Uygulaması Rehberi 2023
Salona çıta uygulaması

Fiyatlar;

Salonda geniş bir alana uygulama yapmak, malzeme ihtiyacından dolayı daha ücretli olabilir. Minik alanlar daha uygun fiyatlı olacaktır. Fiyat konusunda uygun olan ödemeleri değerlendirip, uygun fiyatlı malzemeler ile geniş çıta uygulamaları yapabilirsiniz. Duvar çıta malzemeleri için bağlantıya tıklayın.

Yorum yapın