Cam Silerken İz Kalmaması için Ne Yapılmalı?

Cam silerken iz kalmaması için çok önemli tüyoları sizler için bir bir sıraladık. Artık sizin de camlarınız tek silme ile pırıl pırıl olacak! Cam silerken leke kalmaması için birçok yöntemden bahsettik.

Bazı zamanlarda da camlarda buharlaşma meydana gelmektedir. Peki, buğulu cam nasıl temizlenir diye soracak olursanız hemen bu konudan bahsedelim.  Buharlaşan camlar sirke ve yumuşatıcı ile silinebilir. Bu yöntemler ile camlarda buharlaşma meydana gelmeyecek ve camlarınız daha parlak bir görüntüye sebep olacaktır. Camda leke kalmaması için ne yapmalı sorusuna yanıt verdiğimiz bu içerikte yumuşatıcı ile cam silme ve farklı teknikleri de öğreneceksiniz.

Camların Buharlaşmaması için Ne ile Silinmeli?

Cam Silerken İz Kalmaması için Ne Yapılmalı?
Camların buharlaşmaması için ne ile silinmeli?

Camların buharlaşmaması için bir kovanın içerisine öncelikle sirke ekleyin. Camlarınızı bu karışım ile silin. Ardından tekrar normal su ile silip kuru bez ile kurulayın. Ya da kovadaki suyun içerisine az miktar yumuşatıcı ekleyin ve camlarınızı silin.

Camlarınızı sildikten sonra normal su ile durulayın ve ardından bez ile kurulayın. Her cam silmenizde bu malzemelerden yararlanabilirsiniz. Bu yöntemler, cam silerken iz kalmaması için yeterli olurken camlarınızın daha parlak ve pürüzsüz görünmesini de sağlayacaktır.

Ulaşılamayan Camlar Nasıl Silinir?

Cam Silerken İz Kalmaması için Ne Yapılmalı?
Ulaşılamayan camlar nasıl silinir?

Günümüzde artık yapılan binaların camları çok büyüktür ve dış kısmını yarısına ulaşılamayabilir. Bu sebeple de bu tarz camları silmek ve temizlemek bir hayli zor olmaktadır.

Peki, cam nasıl silinir? Bu tarz camları silmek için gelişen teknoloji sebebi ile birçok alet vardır. Fakat bu aletler elinizde mevcut değil ise bazı yöntemler ile de bu tarz camlarınızı temizleyebilirsiniz.

Uzun sapa sahip fırçalarınız ile camlarınızı silip kurulayabilirsiniz. Fırça olmasına da gerek yok uzun sapa sahip bir şeye bez takıp bu şekilde camlarınızı silip temizlemeniz mümkündür.

Kolay Cam Silme Yöntemleri

Cam Silerken İz Kalmaması için Ne Yapılmalı?
Kolay cam silme yöntemleri

Ayna gibi camları temizlemek ve silmek birçok kişinin hayalidir. Çünkü camlar yeteri kadar temizlenmezse ve iz kalır ise kirli bir görüntüye sebep olur. Ayna gibi camlarınızı temizlemek için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler sayesinde cam silmek eziyet olmaktan çıkarken aynı zamanda zamandan büyük bir ölçüde tasarruf etmenize de olanak sağlamaktadır. Şimdi sizlere bu yöntemlerden bahsetmek istiyoruz. İşte kolay cam silme yöntemleri aşağıdaki gibidir.

Dalin Şampuanla Cam Silme

Cam Silerken İz Kalmaması için Ne Yapılmalı?
Dalin şampuanla cam silme

Dalin şampuanla cam silmek son derece etkili bir yöntemdir. Dalin şampuanla cam sildiğinizde camlarınızda herhangi bir leke ve iz kalmayacaktır. Cam silme suyunuzun içerisine dalin şampuan ekleyebilir ve o şekilde camlarınızı silebilirsiniz.

Pamuklu bez ile silme suyunu yıkayarak camlarınızı ve etrafındaki profilleri kolay bir şekilde silebilirsiniz. Kirlerin ve lekelerin kolayca çıktığını ve silme işleminin ardından herhangi bir iz kalmadığını kolayca görebilirsiniz.

Yumuşatıcı ile Cam Silme

Cam Silerken İz Kalmaması için Ne Yapılmalı?
Yumuşatıcı ile cam silme

Yumuşatıcı ile cam silme de son derece kolaydır. Yumuşatıcı camlarda buharlaşma olmasına engel olur ve camlar ayna gibi parlar. Bunun için cam suyunuzun içerisine bir miktar yumuşatıcı eklemeniz yeterlidir. Bu sayede camlarınız ilk günkü ışıltısına kolay bir şekilde kavuşabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra yumoşun camlarda bıraktığı o benzersiz parfüm kokusu da evinizin dört bir köşesine yayılacaktır.

Camsil ile Cam Silme

Cam Silerken İz Kalmaması için Ne Yapılmalı?
Camsil ile cam silme

Camsil ile cam silme mükemmel bir şekilde yapılabilir. Camsil ile camlarınız parlak bir görüntüye sebep olur. Dilerseniz camlarınıza camsil püskürtün. Dilerseniz de cam silme suyuna ekleyin.

Bu yöntemleri kullanarak sizlerde kusursuz görünümlü camlara sahip olabilirsiniz. aynı zamanda cam temizleme işlemleri sırasında bu aşamaları kullanarak zamandan da büyük bir ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Camların kolay ve kusursuz temizlenmesi oldukça önemlidir. Temiz bir ev görüntüsü anlamında camlar fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. lekesiz camlar için sizlerde sitemizdeki makaleleri takip edebilir denenmiş ve uygulanmış yöntemleri sizlerde temizlik işlemlerinize dahil edebilirsiniz. Sizler için fraklı temizlik tekniklerini sitemizdeki yazılarda yer vermeye devam ediyoruz.

Cam silmenin artık teknolojik olarak kolay yöntemi de var. Dilerseniz cam silme robotu ile işinizi zahmetsiz çözebilirsiniz. Cam silme robotu için tıklayın.

Camda Leke Kalmaması için Ne Yapmalı?

Camda leke kalmaması için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneriyoruz.

YouTube video

Sıkça Sorulan Sorular

Cam silerken suyun içine ne konur?

Cam silerken suyun içine genellikle sirke, bulaşık deterjanı veya özel cam temizleyici eklenir. Sirke, lekeleri çözer ve parlamayı artırır. Bulaşık deterjanı yağlı kalıntıları temizler. Özel cam temizleyiciler ise iz bırakmayan temizlik sağlar.

Camları sildikten sonra neden hep iz kalıyor?

Camları sildikten sonra iz kalmasının birkaç nedeni olabilir. Hatalı temizlik ürünleri, yetersiz durulama, tozlu bez kullanımı iz bırakabilir. Cam yüzeylerinizi temizledikten sonra sirke içeren su ile durulama yapabilir, ardından mikrofiber bez kullanarak nazikçe silerek kalıntıları gidermeye çalışabilirsiniz. Özel cam temizleyiciler veya su ve sirke karışımı, iz bırakmayan temizlik sağlar. Bezleri temiz tutmak ve suyunu sık sık değiştirmek de izleri önlemeye yardımcı olur.

Yorum yapın