Cam Balkon Perdesi Plise Perde Nedir? Nerede Kullanılır?

Cam balkon perdesi olarak bilinen plise perde, cam balkonları daha dinamik ve kullanışlı hale getiriyor. Trend modeller ve daha fazlası! Son yılların gözde trendleri arasında yer alan cam balkonlar hem evlerin ve ofislerin hem de alışveriş merkezi, kafe ve restoranların doğaya açılan penceresi haline geldi. Cam balkon perdesi olarak bilinen plise perde, bu mekanların daha dinamik ve kullanışlı hale getirilmesinde büyük rol oynuyor. Pvc pencere, sürgülü pencere, tavan camları, üçgen teras ve eğimli camlarda kullanılabiliyor. https://www.fullplise.com/ üzerinden ölçülerinizi girerek online olarak sipariş verebilirsiniz.

Cam Balkon Perdesi Plise Perde Nedir? Nerede Kullanılır?
Cam balkon perdesi plise perde nedir?

Cam balkon yapımında kullanılan katlanır ya da yarı açılır camların standart perde tipleri ile kullanılmasında yaşanan zorluk, plise perde modellerinin doğuşunda en önemli etken. Plise perde, cam büyüklüğüne göre seçilen kumaştan üretilen, cam balkon kanat profiline monte edilerek kolay kullanım sağlayan özel bir perde sistemi. Bu sistemde kullanılan perdeler, güneş, rüzgâr ya da yağmura maruz kalma durumlarında dahi uzun yıllar dayanıklılığını ve özelliklerini koruyabiliyor.

Plise perde, cam balkonlar başta olmak üzere, pvs pencereler ve ahşap yüzeylerde de uygulanabiliyor. Alüminyum çerçeve içerisinde yer alan özel mekanizması sayesinde kolaylıkla açılıp kapanabilen cam balkon perdesi, mekanı daraltmadan kolay kullanım sağlıyor. Paslanmaz ve son derece dayanıklı alüminyum kasa, plise perde modellerinin uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanılabilmesine olanak sağlıyor.

Cam Balkon Perdesi Plise Perde Nedir? Nerede Kullanılır?
Cam balkon plise perde

Plise perde modelleri, genel olarak ev ve ofis kapalı cam balkon kullanımlarında tercih edilse de PVC, Ahşap ya da cam üzerinde kolaylıkla kullanılabilmesi nedeniyle kullanım alanı son derece geniş.

Cam Balkon Plise Perdesi Nasıl Seçilir?

Full Plise tarafından satışa sunulan birbirinden kaliteli kumaşa sahip plise perde çeşitleri, modern balkon dekorasyonlarının vazgeçilmezleri arasında yerini almış durumda. Cam balkon perdesi seçimi ise bu dekorasyon işinin belki de en keyifli kısmı.

Cam Balkon Perdesi Plise Perde Nedir? Nerede Kullanılır?
Cam balkon perdesi nasıl seçilir? Cam balkon perdesi nasıl seçilir?

Full Plise, online alışverişlerinizde sürprizlerle karşılaşmamanız için kumaş numunesi gönderim hizmeti sunuyor. Bu sayede; renk uyumlu mu? Kumaşı kalın mı? Deseni balkonumda nasıl görünecek? gibi sorularınıza yanıt bulabiliyorsunuz. Cam balkon perdesi seçerken; kumaş türü seçimi kadar önem taşıyan bir başka konu da renkler. Balkon mobilyasının rengiyle uyumlu ya da zıtlık taşıyan renkler seçerek balkon perdenizi ilgi odağı haline getirmeniz mümkün. Eğer balkonunuz çok güneş alıyorsa yarı ya da tam karatma plise perde seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Yorum yapın