Balkon Kapatma Sistemleri ve Fiyatları 2023

Balkon kapatma son dönemde çok revaçta. Balkon kapatma sistemleri ile balkonu yazın açık kışın kapalı kullanabilirsiniz. Cam balkon m2 fiyatları için yazıyı okumaya devam edin. Son zamanlarda herkes cam balkon yaptırma merakındadır cam balkon balonun cam veya pimapen ile kaplanılmasıdır. Cam balkon kapatma, camların raylar ile katlanabilir ve açılabilir halidir. Günümüzde şehirde yaşayan kişiler zamanla yorulurlar ve kendilerine ait kafa dinlemek için bir yer ararlar. Daha sonra ise cam balkon yaptırmaya karar verirler. Önceli dönemlerde balkonlar genelde pimapen ile kaplanırdı ve buda hoş durmazdı. Şimdi ise sadece cam ile kaplanarak hoş bir hava katabiliyor ve insan orada kendini daha huzurlu hissediyor. Bu camlar kişini isteğine göre açılabilir ve kapanabilir durumdadır. Dilediğiniz zaman açıp dilediğiniz zaman balkonunuzun kapalı olmasını sağlayabilirsiniz.

Balkon Kapatma Sistemleri

Balkon kapatma sistemleri ile balkon gibi havadar yaşam alanlarını daha kullanışlı ve evin önemli bir yeri haline getirebilirsiniz. Aşağıda cam balkon kapatma sistemi hakkında bilgilendirmeyi izleyebilirsiniz.

YouTube video

Pimapen balkon kapatma ile yaptırılan balkon dışarıdan kötü görüntüye sebep olur. Son zamanlarda ise camlar çıktığı için PVC’lerin talebi bir hayli azalmıştır.  Cam balkon istenilen renkte yapılabilmektedir. Balkon cam kapama istenildiği zaman dışardan görünmeyen malzemeler ile yapılabilir ve dışardan içerisi hiçbir şekilde görünmez. Şimdi sizlere balkon kapatma sistemleri, fiyatları ve ucuz balkon kapatma yöntemlerinden bahsedeceğiz. hakkında bilgiler vereceğiz. O halde yazımızın devamını mutlaka okumalısınız. Camsız balkon kapatma için bağlantıya tıklayın.

Balkonumu Nasıl Kapatabilirim?

Balkon Kapatma Sistemleri ve Fiyatları 2023
Balkon kapatma fikirleri

Balkon kapatma fikirleri çok fazladır. Balkon kapatma sistemleri olarak PVC balkon ya da pimapen tercih edilmektedir.  En çok plastik doğrama tekniği ile yapılan sistem çok talep görmektedir. Günümüzde artık genelde bu sistem tercih edilmektedir. PVC kapatmanın birçok avantajı olduğu için tercih edilenler sırasında ön sıralarda yerini almaktadır. Birçok kişi balkonunu kapatmak ister fakat sistemler konusunda kararsız kalır. Acaba hangisi daha iyi olur? Hangisini tercih etmeliyim? Diye birçok araştırmalarda bulunur. Aslında iki sisteminde avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır.

Cam balkon kapatma dışarıdan balkonunuzun güzel görünmesini istiyorsanız tercih etmeniz gerecektir. PVC balkonda dış görünüş olarak güzel durmamaktadır. Özellikle apartmanda ikametgâh ediyorsanız PVC’den uzak durmalısınız. Çünkü PVC apartmanın kötü görünmesine sebep olacağından uyumsuzluk yaşanabilmektedir. Pimapen balkon kapatma sisteminde en pahalı olanlar ahşap görünümlü olanlardır. Beyazlara oran ile fiyatları bir tık yüksektir. Pimapenle kapatma yöntemi birçok çeşit bulunmaktadır. Bunlar beyaz plastik pimapenler ve kahverengi ahşap pimapenlerdir. Ahşap görünümlerin fiyatı dediğimiz gibi biraz daha yüksek fiyata sahiplerdir.

Balkon Kapatma Fiyatları

Balkon Kapatma Sistemleri ve Fiyatları 2023
Balkon kapatma fiyatları

Balkon kapatma fiyatları özellikle cam balkon fiyatları balkonun çeşidine, büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Şimdi sizlere ortalama balkon kapatma fiyatları hakkında bilgiler verelim. 10 metrekarelik bir balkonunuz var ise cam balkon m2 fiyatları ortalama 7.000-15.000₺ arası maliyet çıkacaktır.

Pimapen cam balkon fiyatları eskisi gibi yüksek olmamakla birlikte çok da tercih edilmiyor. Ortalama pvc balkon kapatma fiyatı 5.000-10.000₺ arasında değişmektedir. En ucuz balkan kapatma yöntemleri arıyorsanız o zaman pimapeni tercih edebilirsiniz. Sadece ucuz olduğundan dolayı yaptırmak sizin için iyi olmayacaktır. Çünkü ucuz olduğu için bazı yerler malzemelerini kalitesiz bir şekilde kullanabilir.

Kalitesiz malzeme ile yapılan kapatma iyi olmayacak ve uzun süre kullanamayacaksınız. Bu sebeple öncelikle kalitesiz üst düzeyde olup olmadığını dikkate almalı ve daha sonra uygun bir fiyat almalısınız. Şimdi sizlere kapatma modellerinden bahsetmek istiyoruz. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız okumaya mutlaka devam edin.

Balkon Kapatma Modelleri

Balkon kapatma modelleri 3 çeşittir. Gelişen ve değişen teknolojilerle birlikte sistemler de değişiyor. Bu içerikte sizlere en çok kullanılan balkon kapatma yöntemi olarak kabul gören örnek sistemlerden bahsettik. İşte detaylar:

Katlanır cam balkon sistemi

Balkon Kapatma Sistemleri ve Fiyatları 2023
Katlanır cam balkon sistemi

Katlanır cam balkon sistemi çok fazla talep görmektedir. Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Katlanır cam balkonunda birçok çeşidi bulunmaktadır. Birçok renk seçeneği mevcuttur. Açma ve kapama işlemleri katlanır cam balkon kullanımı çok kolaydır.

Sürgülü cam balkon sistemi

Balkon Kapatma Sistemleri ve Fiyatları 2023
Sürgülü cam balkon sistemi

Sürgülü cam balkon sistemi de fazla tercih edilenler arasındadır. Sürgü mekanizması bulunmaktadır.  Sürgülü bir şekilde açılma yapmaktadır. Sürgülü cam balkon evlerde kullanıldığı gibi ofis ve bürolarda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Birçok kişi tarafından beğenilmekte ve oldukça ilgi çekmektedir.  Kolay bir şekilde açılıp kapanması yapılmaktadır.

Panoramik cam balkon kapatma sistemi

Panoramik cam balkon kapatma sistemi gelişen teknolojiyle birlikte cam balkon kapama sistemlerini de değişiyor. Tamamı cam olan sistemler artık ev sahipleri tarafından tercih edilmeye başlandı. Detayları inceleyebileceğiniz videoyu izlemenizi öneririz.

Yorum yapın