perde siparişi

Balkon Kapatma Sistemleri ve Fiyatları 2021Son zamanlarda herkes cam balkon yaptırma merakındadır cam balkon balonun cam veya pimapen ile kaplanılmasıdır. Cam balkon kapatma, camların raylar ile katlanabilir ve açılabilir halidir. Günümüzde şehirde yaşayan kişiler zamanla yorulurlar ve kendilerine ait kafa dinlemek için bir yer ararlar. Daha sonra ise cam balkon yaptırmaya karar verirler. Önceli dönemlerde balkonlar genelde pimapen ile kaplanırdı ve buda hoş durmazdı. Şimdi ise sadece cam ile kaplanarak hoş bir hava katabiliyor ve insan orada kendini daha huzurlu hissediyor. Bu camlar kişini isteğine göre açılabilir ve kapanabilir durumdadır. Dilediğiniz zaman açıp dilediğiniz zaman balkonunuzun kapalı olmasını sağlayabilirsiniz.PVC malzemeler ile yaptırılan balkon dışarıdan kötü görüntüye sebep olur. Son zamanlarda ise camlar çıktığı için PVC’lerin talebi bir hayli azalmıştır.  Cam balkon istenilen renkte yapılabilmektedir. Cam balkon istenildiği zaman dışardan görünmeyen malzemeler ile yapılabilir ve dışardan içerisi hiçbir şekilde görünmez. Şimdi sizlere balkon kapatma sistemleri, fiyatları ve ucuz balkon kapatma yöntemlerinden bahsedeceğiz. hakkında bilgiler vereceğiz. O halde yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

MUTLAKA OKUYUN:  Yatak Odası Duvar Boyası Renkleri 2021

Neler Okuyacaksınız?

Balkonumu Nasıl Kapatabilirim?

Birçok kapatma sistemi mevcut. Kapatma sistemleri olarak PVC balkon ya da pimapen tercih edilmektedir.  En çok plastik doğrama tekniği ile yapılan sistem çok talep görmektedir. Günümüzde artık genelde bu sistem tercih edilmektedir. PVC kapatmanın birçok avantajı olduğu için tercih edilenler sırasında ön sıralarda yerini almaktadır. Birçok kişi balkonunu kapatmak ister fakat sistemler konusunda kararsız kalır. Acaba hangisi daha iyi olur? Hangisini tercih etmeliyim? Diye birçok araştırmalarda bulunur. Aslında iki sisteminde avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır.

Dışarıdan balkonunuzun güzel görünmesini istiyorsanız o halde cam balkonu tercih etmeniz gerecektir. PVC balkonda dış görünüş olarak güzel durmamaktadır. Özellikle apartmanda ikametgâh ediyorsanız PVC’den uzak durmalısınız. Çünkü PVC apartmanın kötü görünmesine sebep olacağından uyumsuzluk yaşanabilmektedir. PVC balkonu kapatma sisteminde en pahalı olanlar ahşap görünümlü olanlardır. Beyazlara oran ile fiyatları bir tık yüksektir. Pimapenle kapatma yöntemi birçok çeşit bulunmaktadır. Bunlar beyaz plastik pimapenler ve kahverengi ahşap pimapenlerdir. Ahşap görünümlerin fiyatı dediğimiz gibi biraz daha yüksek fiyata sahiplerdir.

MUTLAKA OKUYUN:  Gri Renk Dekorasyon Fikirleri için Örnekler Tavsiyeler


Balkon Kapatma Fiyatları

Balkon kapatma fiyatları balkonun çeşidine, büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Şimdi sizlere ortalama balkon kapatma fiyatları hakkında bilgiler verelim. 10 metrekarelik bir balkonunuz var ise ortalama size 3000-6000 arası maliyet çıkaracaklardır. En ucuz balkan kapatma yöntemleri arıyorsanız o zaman pimapeni tercih edebilirsiniz. Sadece ucuz olduğundan dolayı yaptırmak sizin için iyi olmayacaktır. Çünkü ucuz olduğu için bazı yerler malzemelerini kalitesiz bir şekilde kullanabilir.

Kalitesiz malzeme ile yapılan kapatma iyi olmayacak ve uzun süre kullanamayacaksınız. Bu sebeple öncelikle kalitesiz üst düzeyde olup olmadığını dikkate almalı ve daha sonra uygun bir fiyat almalısınız. Şimdi sizlere kapatma modellerinden bahsetmek istiyorsanız. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız okumaya mutlaka devam etmeniz gerekmektedir.

Balkon Kapatma Modelleri

İki çeşit balkon modelleri vardır. Şimdi sizlere balkon kapatma modellerinden bahsedeceğiz. En çok tercih edilen modeller:Katlanır cam balkon modelleri

Katlanır cam balkon sistemleri çok fazla talep görmektedir. Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kaplanır cam balkonunda birçok çeşidi bulunmaktadır. Birçok renk seçeneği mevcuttur.  açma ve kapama işlemleri katlanır cam balkonlarda çok kolaydır.

MUTLAKA OKUYUN:  Kompakt Mutfak Tezgahı Stüdyo Daire Kullanımı

Sürgülü cam balkon modelleri

Sürgülü cam balkon modelleri de fazla tercih edilenler arasındadır. Sürgü mekanizması bulunmaktadır.  Sürgülü bir şekilde açılma yapmaktadır. Sürgülü cam balkon evlerde kullanıldığı gibi ofis ve bürolarda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Birçok kişi tarafından beğenilmekte ve oldukça ilgi çekmektedir.  Kolay bir şekilde açılıp kapanması yapılmaktadır.

Panoramik cam balkon kapatma sistemi

Gelişen teknolojiyle birlikte cam balkon kapama sistemleri de değişiyor. Tamamı cam olan sistemler artık ev sahipleri tarafından tercih edilmeye başlandı. Detayları inceleyebileceğiniz videoyu izlemenizi öneririz.


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x