Mutfak için Duvar Saati Modelleri

Merdiven Altı Dekorasyon Fikirleri

Kiralık Ev Seçiminde Dikkat Edilecek Önemli Noktalar!

Renkli Mutfak Masaları

Yuvarlak Pullu Ombre Yastık Yapımı

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Kendin Yap 21 Aralık 2015

Son zamanların saç trendlerinden görmeye alıştığımız Ombre modasını dekorasyonda da görmek hakikaten güzel. Bilmeyenler için söylemek istiyorum ombre, saçta koyu tonlardan açığa doğru giderek yapılan bir tarz.

İşte renk tonları ile oynayarak yapılan ombre modasını bugün sizlerle dekorasyonda nasıl kullanıldığını anlatacağız. Bu noktada sizlerle yuvarlak pullu ombre yastık yapımı konusunu paylaşacağım.

Renklerin tonlarıyla oynayarak farklı tasarım fikirlerine ulaşabileceğimiz birçok kendin yap ev dekorasyon fikirleri mevcut. Aslında rengin farklı tonlarını kullanarak güzel bir kırlent oluşturuyoruz ombre yastık yapımı ile.

Şimdi sizlere ombre yastık yapımı için gerekli malzemelerin listesini vereceğim:

ombre yastık yapımı

ombre yastık yapımı

Ombre yastık yapımı için gerekli malzemeler:

* İstediğiniz bir renk kırlent.(Elinizde kırlent yoksa ve elinizdeki kumaşı değerlendirmek istiyorsanız kare biçimli iki adet kumaşı dikerek ve içine elyaf doldurarak harika bir yastık ve kırlent tasarlayabilirsiniz.)

* Yastığın renginin farklı tonlarında keçe kumaş.(İnternette ya da dükkanlarda aynı rengin farklı tonlarında birçok keçe kumaş satılıyor, istediğiniz rengin tonlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.)

* Silikon tabancası.

* Kalem

* Makas

* Model kağıdı.

Malzemeler hazırsa yuvarlak pullu yastık yapımı için kolları sıvıyoruz.

Yuvarlak pullu ombre yastık yapılışı

ombre yastık yapımı

ombre yastık yapımı

İlk olarak model kağıdının üzerine koyulacak yuvarlak bir obje sayesinde yuvarlak örnek bir model çıkarın. Bunun için tuvalet kağıdı rulosundan tutun da küçük kavanozların alt kısımlarından yararlanabilirsiniz.

ombre yastık yapımı

ombre yastık yapımı

Yuvarlak örnek modeli kesin ve keçenin üzerine sabitleyerek(iğne yardımıyla) her renk tonunda 15 civarı küçük yuvarlak kesin.

ombre yastık yapımı

ombre yastık yapımı

Kesilen yuvarlakları açık ton en üstte olacak şekilde aşağı doğru kırlentin üstüne dikin. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta en koyu tonu en aşağıdan başlamak suretiyle yukarı doğru gelmenizdir. Nedeni yuvarlak pulların üst üste gelerek geçişi tam yansıtması ve güzel görünmesidir.

Kırlentin en altından yuvarlak pulları yapıştırmaya başlıyoruz. Burada kolaylık olması için kırlentin en altına çizgi halinde silikonu sürün ve en koyu olan yuvarlak pulları yapıştırmaya başlayın. Burada önemli olan iki nokta var.

Birincisi ton geçişlerine dikkat etmek, ikincisi bir önceki sıradaki iki yuvarlak pulun birleştiği noktanın üstüne bir pul gelecek şekilde yapıştırmanızdır. Yani iki pulun keşistiği yerin tam ortasına pulları yapıştırarak ilerlemeniz gerekiyor.

ombre yastık yapımı

ombre yastık yapımı

Kırlentin tamamını tüm renk tonları ile yapıştırma işi bittiği zaman yuvarlak pullu ombre yastık yapımı tamamlanmış oluyor.

Daha farklı yastık modelleri için dekoratif yastıklar isimli yazımı okuyabilirsiniz.

Yastık için kullanacağınız sınırsız renk seçeneğinin olduğuna tonlarla oynamak yerine tamamen rengarenk bir yastık modeli de yapabileceğinizi unutmayın. Bir başka kendin yap dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Dekoratif Yastıklar ile Ev Dekorasyonu - Ev Dekorasyon Fikirleri on 21 Ekim 2017

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Barış Hazar 29 Aralık 2015

Geri dönüşüm ve kendin yap projeleri içinde çok beğendiğim bir çalışma. Emeğinize sağlık…

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!