Çuval Bezi Denilip Geçilmemesi Gereken 35 Yaratıcı Fikir

Modern Banyoların Kahramanı: Gömme Rezervuar

Deniz Temalı Ev Dekorasyonu

10 Farklı Ferforje Yatak ile Dekorasyon Fikirleri

Yusuf Bey’in Buzdolabı Yanı Değerlendirme Fikri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Kendin Yap 18 Mart 2016

Bugün sizlere 2015 Aralık ayında yazmış olduğum bir kendin yap dekorasyon fikrinden esinlenen değerli takipçimiz Yusuf Akdoğan’ın buzdolabı yanı değerlendirme fikri ile karşınızdayım.

Öncelikle Yusuf Bey’in çalışmasına hayran olduğumu belirtmek isterim. Gerçekten el emeği göz nuru bir iş çıkartmış. Peki, buzdolabı yanı değerlendirme fikrini nasıl hayata geçirdiğine birlikte göz atalım.

Yusuf Bey, çalışmaya karar vermeden önce neden böyle bir ürün tasarlama gereksinimi duyduğunu bize şu sözlerle ifade etti: “Evde tahmin edemeyeceğim ne kadar kavanoz ve ıvır zıvır şey varsa bir yere toplamak istiyorum.”

İşte fikrin hayata geçmesi tamamen ihtiyaçtan doğmuş ve buzdolabı yanının mutfakta gerçekten bir şeyleri toparlamak için ideal bir yer olduğuna karar vermiş. Peki, bu güzel fikri nasıl hayata geçirmiş?

Takdir edersiniz ki kendin yap fikrine başlamadan önce mutlaka gerekli malzemeler ortaya çıkarılmalı ve ona göre bir plan çizilmeli. Daha önce kaleme aldığım buzdolabı yanı boşluğu değerlendirmenin pratik yolu ile hangi malzemeler gerekiyor birlikte bakmıştık. Yusuf Bey de bu yazıdan esinlenerek malzemelerini hazırlamış.

Yusuf Bey’in hazırladığını malzemeler arasında kullanacağı tahta parçaları, tekerlekler, raylar, vidalar, kaplama kağıtları, metre ve diğer gereçler yer alıyor.

Şunu belirtmeliyim Yusuf Bey, benim hazırladığım buzdolabı yanı değerlendirme çalışmamdan çok daha detaylı çok daha harika bir ürün ortaya çıkarmış. Özellikle mutfak rengine uygun beyaz ahşap malzeme kullanmış ve dahası da bununla yetinmeyip mutfak dekorasyonuna uygun bir şekilde tasarladığı ürünü kaplamış.

Yusuf Bey, epey vaktini harcamış bu ürün için ama özellikle ray ve tekerlek sistemini daha da geliştirdiği için benim konumda paylaştığımdan çok daha gelişmiş bir ürün tasarlamış.

Yusuf Bey, çalışma sonunda evde ne kadar kavanoz, ıvır-zıvır eşya varsa bir yerde toplamanın güzel olduğunu belirtmiş. Sizler de buzdolabı yanı değerlendirme fikrini belli bir vakit harcayarak yapabilirsiniz.

Biraz ustalık biraz el becerisi ile bir gününüzü ayıracağınız bu güzel ve kullanışlı ürünü sizler de tasarlayabilirsiniz. Yusuf Bey’in çalışmasını galeride topladım aşağıdaki galerideki resimlere tıklayarak çalışmayı net bir şekilde görebilirsiniz.

Yusuf Akdoğan Bey’i tebrik ediyorum hem bu güzel ürünü el becerisini kullanarak tasarladığı için hem de Dekordiyon.com ailesi ile kendin yap projesini paylaştığı için.

Sizler de kendin yap kategorisinde yayınlayacağımız ürünleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Buzdolabı yanı değerlendirme fikri

Resimleri görüntülemek için üzerine tıklayınız.

Buzdolabı yanı değerlendirme videosu

Videoyu oynatmak için üzerine tıklayınız.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

Yazıya 8 yorum yapılmış.

Yusuf Akdoğan 19 Mart 2016

Merhaba, Fikrinizden esinlenerek yaptığım bu çalışmayı yazı haline getirip onere ettiğiniz için çok teşekkür ederim Alperen Bey. Umarım bir çok kişiye yardımcı olabilmişimdir. Yazı için tekrar Teşekürler

Alperen Dernek 19 Mart 2016

Yusuf bey asıl biz teşekkür ederiz. Gerçekten harika bir fikri bu kadar güzel geliştirebilirsiniz. Eminim takipçiler de çok beğenecek ve kolları sıvayacaklar sayenizde… 🙂

Seda Akdoğan 19 Mart 2016

Bir kullanan olarak 🙂 çok memnun ve kavanozlarımın kardeşliğinden de mutlu olduğumu söylemek isterim 😀 Yapacak olanlara da tavsiyem; eğer bizimki kadar çok kavanozunuz bulunmuyorsa bu dolabın yarısı kadar eninde yapabilirsiniz. Kapalı haldeyken buzdolabı eninde hizalarsanız kavanozlar ancak açıldığında görünür ve daha da şık olur.

Alperen Dernek 19 Mart 2016

Seda Hanım, mutfağın bir numaralı sahibi hanımların görüşleri bu noktada daha belirleyici olabiliyor. 🙂 Kavanoz sayısı çok değilse dolabın yarısı kadar yapmak da mantıklı bir fikir. Teşekkür ediyorum görüşleriniz için… 😉

Muammer Deniz 19 Mart 2016

Tebrik ederim.
Harika, fikir de, emek de güzel.
Hoşlukla kullanın.

Alperen Dernek 19 Mart 2016

Sitemize ziyaretiniz için teşekkür ederiz Muammer Bey. Yusuf Bey’in buzdolabı yanı değerlendirme fikri sanırım yeni bir dekorasyon ürünü ortaya çıkaracak tüm evlerde… 🙂

Beyzanur 24 Mart 2016

Yusuf bey gerçekten tebrik ederim sizi. Harika bu ürün ya… Keşke benim mutfağımda da olsa… 🙂

ayşe 11 Mayıs 2016

Yusuf bey çoşturmuş keşke benim mutfakta da böyle güzel bir organizer olsa…

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!